Gå til hovedindhold

SteelSeries Aerox 5 - Mus - ergonomisk - højrehåndet - optisk - 9 knapper - kablet - USB, USB-C - mat sort

SteelSeriesMus og trackballsEAN: 5707119044813
Pris fra 404 krtil 899 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 495 kr (55% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 395 kr 26. maj

Sammenlign priser på SteelSeries Aerox 5 - Mus - ergonomisk - højrehåndet - optisk - 9 knapper - kablet - USB, USB-C - mat sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 404 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
SteelSeries Aerox 5 Optisk Kabling Sort
404 kr
Til butik
SteelSeries Aerox 5 Optisk Kabling Sort billede

Produktinformation

SteelSeries Aerox 5 - Mus - ergonomisk - højrehåndet - optisk - 9 knapper - kablet - USB, USB-C - mat sort

Produktspecifikationer

Mærke: SteelSeries
Artikel nr.: 62401
EAN: 5707119044813
Varenr.: 1000531647
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
SteelSeries Aerox 5 Optisk Kabling Sort Mus - GEEKD.dk
-27%449 kr
Før 612 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SteelSeries Aerox 5 Optisk Kabling Sort Mus - GEEKD.dk billede

Produktinformation

SteelSeries Aerox 5 Optisk Kabling Sort: Gør dig klar til overlegenhed i gamingverdenen SteelSeries præsenterer med stolthed Aerox 5 Optisk Kabling Sort, en gamingmus skabt til de mest krævende gamere, der ønsker det bedste af det bedste. Aerox 5 er udsty...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SteelSeries
Kategori: Trådløs Mus
EAN: 5707119044813
Varenr.: 46478789378384
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
SteelSeries Aerox 5 Optisk Kabling Sort
-35%464 kr
Før 719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SteelSeries Aerox 5 Optisk Kabling Sort billede

Produktinformation

SteelSeries Aerox 5 Ultralight Gamingmouse är en kraftfull mus som ger total kontroll med sin TrueMove Air-sensor och imponerande specifikationer på 18 000 CPI, 400 IPS och 40G acceleration. Dess PrismSync Lightning-system erbjuder anpassningsbar RGB-belysning med 16,8 miljoner färger i 3 zoner, vilket ger en visuell upplevelse som kan anpassas efter ditt humör eller spelstil. Du har också möjlighet att synkronisera belysningen med andra SteelSeries-enheter eller få den att reagera på spelhändelser. Aerox 5 är skyddad av en IP54-klassad AquaBarrier som håller damm, smuts, olja och skräp på avstånd, vilket ger dig sinnesfrid under intensiva spelsessioner. Med totalt 9 programmerbara knappar och en sidopanel med 5 knappar får du ultimat anpassningsmöjlighet för att optimera musens funktioner enligt dina behov. Dess 100 % PTFE-skate ger en jämn och smidig rörelse, medan den avtagbara USB-C Super Mesh-kabeln säkerställer en trassel­fri anslutning och lång hållbarhet. Aerox 5 är den perfekta partnern för gamers som kräver högpresterande och hållbar utrustning. Allmänt, Bredd 6.82 cm, Djup 12.88 cm, Ergonomisk design Ja, Färg Mattsvart, Gaming Ja, Höjd 4.2 cm, Inriktning Högerhänt, Produktmaterial ABS-plast, Typ av enhet Mus, Vikt 66 g, Inmatningsenhet, Anslutningsteknik Kabelansluten, Antal knappar 9, Egenskaper Scrollhjul, fötter av polytetrafluoretylen (PTFE), 9 programmerbara knappar, 16,8 miljoner mångfärgad belysning, Zero Hardware Acceleration, löstagbar kabel, 3 RGB-zoner, AquaBarrier Protection, SteelSeries TrueMove-luftgivare, Quantum 2.0 trådlös te, Gränssnitt USB, USB-C, Prestanda 1 ms responstid, 40 G maximal acceleration, avfrågningshastighet: 1 000 Hz, 400 tum per sekund, sensivitetsomkoppling i realtid 100 - 18.000 cpi, Rörelseupplösning 18000 cpi, Teknik för rörelsedetektering Optisk, Diverse, Inkluderade tillbehör USB-kabel (typ-C till typ-A) SuperMesh, Standarder som följs IP54, Programvara / Systemkrav, Operativsystem erfordras Apple MacOS, Linux, Microsoft Windows.

Produktspecifikationer

Mærke: SteelSeries
Kategori: Mus
EAN: 5707119044813
Varenr.: C32454
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SteelSeries Aerox 5 - Mus - ergonomisk - højrehåndet - optisk - 9 knapper - kablet - USB, USB-C - mat sort
468 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Steelseries Aerox 5 Gamingmus (sort)
518 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
SteelSeries Aerox 5 Optisk Kabling Sort
519 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SteelSeries Aerox 5 Wired - Gaming Mus - Optisk - 9 knapper - Sort med RGB lys
541 kr
Til butik
Gå til WEBdanes
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
SteelSeries Aerox 5 Gaming Mus
899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SteelSeries Aerox 5 - Mus - ergonomisk - højrehåndet - optisk - 9 knapper - kablet - USB, USB-C - mat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SteelSeries Aerox 5 - Mus - ergonomisk - højrehåndet - optisk - 9 knapper - kablet - USB, USB-C - mat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK404 kr404 krKøb
2Geekd449 kr449 krKøb
3Teknikproffset DK464 kr513 krKøb
4CS MEGASTORE DK468 kr507 krKøb
5Komplett DK518 kr518 krKøb
6Ultrashop519 kr519 krKøb
7Proshop DK541 kr580 krKøb
8WEBdanes899 kr899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SteelSeries Aerox 5 - Mus - ergonomisk - højrehåndet - optisk - 9 knapper - kablet - USB, USB-C - mat sort

PriceData har fulgt prisen på SteelSeries Aerox 5 - Mus - ergonomisk - højrehåndet - optisk - 9 knapper - kablet - USB, USB-C - mat sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 395 kr (registreret d. 26. maj 2026), højeste er 509 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 455 kr.

Den nuværende pris på 404 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 82 prisændringer for SteelSeries Aerox 5 - Mus - ergonomisk - højrehåndet - optisk - 9 knapper - kablet - USB, USB-C - mat sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 82 prisændringer for SteelSeries Aerox 5 - Mus - ergonomisk - højrehåndet - optisk - 9 knapper - kablet - USB, USB-C - mat sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026404 kr8 kr (2%)
27. maj 2026396 kr1 kr (0%)
26. maj 2026395 kr1 kr (0%)
3. maj 2026396 kr3 kr (1%)
2. maj 2026399 kr24 kr (6%)
9. apr. 2026423 kr22 kr (5%)
2. apr. 2026445 kr38 kr (8%)
1. apr. 2026483 kr6 kr (1%)
31. mar. 2026477 kr3 kr (1%)
30. mar. 2026480 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret