Gå til hovedindhold

Direct Computer Supplies Stationær PC DTK Nordic Workstation Intel Ultra 7 | 32 GB DDR5 | 2 TB SSD

Pris fra 8.799 krtil 10.679 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.880 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8.399 kr 6. maj

Sammenlign priser på Stationær PC DTK Nordic Workstation Intel Ultra 7 | 32 GB DDR5 | 2 TB SSD og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8799 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Nordic Workstation Intel PC | Ultra7 32GB 2TB
8.799 kr
Til butik
Nordic Workstation Intel PC | Ultra7 32GB 2TB billede

Produktinformation

Intel Core Ultra 7 - 265K - 32GB DDR5 - GFX Onboard - 2TB M.2 SSD - 750W PSU - Uden OS - 3 års garanti

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TPC25/U7-265K/32G/2TB
EAN: 5711802723350
Varenr.: 1003141868
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Stationær PC DTK Nordic Workstation Intel Ultra 7 | 32 GB DDR5 | 2 TB SSD
10.299 kr
Til butik
Stationær PC DTK Nordic Workstation Intel Ultra 7 | 32 GB DDR5 | 2 TB SSD billede

Produktinformation

Intel Core Ultra 7 - 265K - 32GB DDR5 - GFX Onboard - 2TB M.2 SSD - 750W PSU - Uden OS - 3 års garantiNordic Workstation – Kraftige workstations til skarpe priser Nordic Workstation-serien er skabt til at håndtere tunge arbejdsopgaver, hvad enten det drejer sig om avanceret billed- og videoredigering, CAD-design, komplekse beregninger eller andre krævende applikationer. Med kraftfulde processorer, rigelig RAM og hurtig lagerplads er Nordic Workstation garanti for en flydende og effektiv arbejdsgang, når kun det bedste er godt nok. Perfekt til: Professionelle og kreative brugere, der stiller høje krav til ydeevne og pålidelighed Nordic Workstation Intel PC er designet til professionelle, der kræver en høj ydeevne. Den er udstyret med en topmoderne Intel Core Ultra 7 265K processor, 32GB DDR5 RAM og en hurtig 2TB M.2 SSD, hvilket gør den ideel til tunge beregninger, avanceret multitasking og krævende software. En kraftig 750W strømforsyning sikrer optimal stabilitet under pres. Leveres uden operativsystem og med 3 års garanti, og er klar til at blive konfigureret til dine specifikke behov.Nordic Workstation-serien er skabt til at håndtere tunge arbejdsopgaver, hvad enten det drejer sig om avanceret billed- og videoredigering, CAD-design, komplekse beregninger eller andre krævende applikationer. Med kraftfulde processorer, rigelig RAM og hurtig lagerplads er Nordic Workstation garanti for en flydende og effektiv arbejdsgang, når kun det bedste er godt nok.Perfekt til: Professionelle og kreative brugere, der stiller høje krav til ydeevne og pålidelighedO.B.S: Pre-installeret med Windows 11 uden licens (Tilkøb)...

Produktspecifikationer

Mærke: DTK Computer
Kategori: Stationære PCer
Vægt: 12.87g
EAN: 5711802723350
Varenr.: 1818584
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Stationær PC DTK Nordic Workstation Intel Ultra 7 | 32 GB DDR5 | 2 TB SSD
10.319 kr
Til butik
Stationær PC DTK Nordic Workstation Intel Ultra 7 | 32 GB DDR5 | 2 TB SSD billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: DTK Computer
Kategori: Stationære PCer
Vægt: 12.87g
EAN: 5711802723350
Varenr.: 1818584
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Nordic Workstation Intel PC | Ultra7 32GB 2TB
10.679 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stationær PC DTK Nordic Workstation Intel Ultra 7 | 32 GB DDR5 | 2 TB SSD koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stationær PC DTK Nordic Workstation Intel Ultra 7 | 32 GB DDR5 | 2 TB SSD koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK8.799 kr8.799 krKøb
2Boligcenter DK10.299 kr10.299 krKøb
3Vivas DK10.319 kr10.369 krKøb
4Ultrashop10.679 kr10.679 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Stationær PC DTK Nordic Workstation Intel Ultra 7 | 32 GB DDR5 | 2 TB SSD

PriceData har fulgt prisen på Stationær PC DTK Nordic Workstation Intel Ultra 7 | 32 GB DDR5 | 2 TB SSD i 183 dage. Laveste pris i perioden er 7.249 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 10.228 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.596 kr.

Den nuværende pris på 8.799 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Stationær PC DTK Nordic Workstation Intel Ultra 7 | 32 GB DDR5 | 2 TB SSD. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Stationær PC DTK Nordic Workstation Intel Ultra 7 | 32 GB DDR5 | 2 TB SSD de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20268.799 kr400 kr (5%)
6. maj 20268.399 kr350 kr (4%)
28. apr. 20268.749 kr1.479 kr (14%)
27. apr. 202610.228 kr1.479 kr (17%)
28. feb. 20268.749 kr250 kr (3%)
21. jan. 20268.499 kr400 kr (5%)
5. dec. 20258.099 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret