Gå til hovedindhold

DTK Computer Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 - i5, 16 GB, RTX 5060, 1 TB

DTK ComputerSkrivebordscomputereEAN: 5711802726542
Pris fra 7.299 krtil 8.619 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.320 kr (15% besparelse)

Sammenlign priser på Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 - i5, 16 GB, RTX 5060, 1 TB og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7299 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 Gaming PC | i5 16GB RTX 5060 1TB
7.299 kr
Til butik
Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 Gaming PC | i5 16GB RTX 5060 1TB billede

Produktinformation

Intel Core i5-12400F - 16GB DDR5 - RTX 5060 8GB - 1TB M.2 SSD - 600W PSU - Uden OS - 3 års garanti

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TPC25/i5-12400F/16G/1TB/RTX5060
EAN: 5711802726542
Varenr.: 1003423792
Gå til Dalgaard-IT
TrustScore 4 ud af 53,7
E-mærke certificeret
Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 Gaming PC | i5 16GB RTX 5060 1TB Win 11
8.290 kr
Til butik
Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 Gaming PC | i5 16GB RTX 5060 1TB Win 11 billede

Produktinformation

Produktbeskrivelse: Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 - Intel Core i5-12400F - 16GB DDR5 - RTX 5060 8GB - 1TB M.2 SSD Processor: Intel Core I5-12400F op til 4,4 GHz CPU køler: Intel Stock RAM: 16 GB DDR5 RAM GPU: Nvidia GeForce RT

Produktspecifikationer

Kategori: Gamer Computer Nye
EAN: 5711802726542
Varenr.: 8018
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 - i5, 16 GB, RTX 5060, 1 TB
8.599 kr
Til butik
Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 - i5, 16 GB, RTX 5060, 1 TB billede

Produktinformation

Intel Core i5-12400F - 16GB DDR5 - RTX 5060 8GB - 1TB M.2 SSD - 600W PSU - Uden OS - 3 års garantiYggdrasil-serien er vores allrounder – bygget til dig, der gerne vil game, studere, streame og klare hverdagens opgaver på én og samme maskine. Den kører moderne spil flydende i fuld HD og har kræfter nok til både multitasking og skolearbejde. Et oplagt valg, hvis du vil have en stærk og alsidig PC, der balancerer ydelse, kvalitet og pris.Perfekt til: Gamere og studerende, der vil have en pålidelig hverdagsmaskine med god gaming-ydelse.Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 er et budgetvenligt powerhouse, med stærke komponenter, perfekt til gameren som vil have value for money. Med den stærke Intel Core i5 processor(14. gen) og en Nvidia RTX 5060 GPU, får man høj ydeevne og skarpe billeder, selv i krævende spil som CS, WarZone og WOW. Ydermere får man 16 GB DDR5 RAM og 1 TB SSD NVMe M.2, så der er plads til spil og filer.O.B.S: Pre-installeret med Windows 11 uden licens (Tilkøb)...

Produktspecifikationer

Mærke: DTK Computer
Kategori: Stationære PCer
Vægt: 15g
EAN: 5711802726542
Varenr.: 1816981
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 - i5, 16 GB, RTX 5060, 1 TB
8.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 - i5, 16 GB, RTX 5060, 1 TB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 - i5, 16 GB, RTX 5060, 1 TB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.299 kr7.299 krKøb
2Dalgaard-IT8.290 kr8.290 krKøb
3Boligcenter DK8.599 kr8.599 krKøb
4Vivas DK8.619 kr8.779 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 - i5, 16 GB, RTX 5060, 1 TB

PriceData har fulgt prisen på Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 - i5, 16 GB, RTX 5060, 1 TB i 175 dage. Laveste pris i perioden er 6.299 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 7.985 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.907 kr.

Den nuværende pris på 7.299 kr er 6% over normalprisen. Der er registreret 2 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 - i5, 16 GB, RTX 5060, 1 TB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Stationær gaming PC Nordic Gaming Asgard Yggdrasil V8 - i5, 16 GB, RTX 5060, 1 TB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. feb. 20267.299 kr400 kr (6%)
6. feb. 20266.899 kr1.086 kr (14%)
5. feb. 20267.985 kr1.086 kr (16%)
22. jan. 20266.899 kr300 kr (5%)
14. jan. 20266.599 kr486 kr (7%)
13. jan. 20267.085 kr486 kr (7%)
10. jan. 20266.599 kr100 kr (2%)
17. dec. 20256.499 kr200 kr (3%)
11. dec. 20256.299 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret