Gå til hovedindhold

SSD Intenso TOP 256 GB M.2 SATA-600 (M.2 2280)

IntensoHarddiskeEAN: 4034303025886
Pris fra 383 krtil 480 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 97 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 302 kr 14. mar.

Sammenlign priser på SSD Intenso TOP 256 GB M.2 SATA-600 (M.2 2280) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 383 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intenso SSD TOP 256GB M.2 SATA-600
383 kr
Til butik
Intenso SSD TOP 256GB M.2 SATA-600 billede

Produktinformation

Intenso TOP - SSD - 256 GB - intern - M.2 2280 - SATA 6Gb/s

Produktspecifikationer

Mærke: Intenso
Artikel nr.: 3832440
EAN: 4034303025886
Varenr.: 992828423
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intenso SSD Top - 256GB - M.2 2280 - SATA-600
387 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD Intenso TOP 256 GB M.2 SATA-600 (M.2 2280)
419 kr
Til butik
SSD Intenso TOP 256 GB M.2 SATA-600 (M.2 2280) billede

Produktinformation

Intenso TOP - SSD - 256 GB - intern - M.2 2280 - SATA 6Gb/sM.2 SSD SATA III Top Performance er ideel til at opgradere din computer eller notebook. Takket være SATA III med 6 Gbps kan computere eller netbooks startes på mindre end 20 sekunder. Adgangstider og arbejdsprocesser forkortes ekstremt på grund af de fremragende overførselshastigheder. Uanset om det er til daglig brug eller gaming, forbedrer M.2 SSD hastigheden og effektiviteten af dine enheder.GenereltBredde: 22 mmDybde: 80 mmEgenskaber: StødsikretTRIM supportS.M.A.R.T.Enhedstype: Solid state-drev - internGrænseflade: SATA 6Gb/sHøjde: 4 mmKapacitet: 256 GBModel: M.2 2280Vægt: 50 gPræstation4KB Random Read: 133120 IOPS4KB Random Write: 102400 IOPSIntern datahastighed: 520 MBps (læs) / 400 MBps (skriv)Overføringshastighed, drev: 600 MBps (ekstern)Ekspansion og forbindelseInterface: 1 x SATA 6 Gb/s - M.2 CardKompatibel bås: M.2 2280Miljømæssige parametreLydudbredelse: 0 dBModstandsdygtighed over for stød (operativ): 1500 g @ 0,5 ms...

Produktspecifikationer

Mærke: INTENSO
Kategori: Harddiske
Vægt: 0.04g
EAN: 4034303025886
Varenr.: 1811283
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intenso SSD TOP 256GB M.2 SATA-600
439 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD Intenso TOP 256 GB M.2 SATA-600 (M.2 2280)
439 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intenso SSD TOP 256GB M.2 SATA-600 - GEEKD.dk
480 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SSD Intenso TOP 256 GB M.2 SATA-600 (M.2 2280) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SSD Intenso TOP 256 GB M.2 SATA-600 (M.2 2280) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK383 kr383 krKøb
2Proshop DK387 kr426 krKøb
3Boligcenter DK419 kr419 krKøb
4Ultrashop439 kr439 krKøb
5Vivas DK439 kr508 krKøb
6Geekd480 kr480 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SSD Intenso TOP 256 GB M.2 SATA-600 (M.2 2280)

PriceData har fulgt prisen på SSD Intenso TOP 256 GB M.2 SATA-600 (M.2 2280) i 139 dage. Laveste pris i perioden er 236 kr (registreret d. 14. januar 2026), højeste er 383 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 316 kr.

Den nuværende pris på 383 kr er 21% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 59 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for SSD Intenso TOP 256 GB M.2 SATA-600 (M.2 2280). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for SSD Intenso TOP 256 GB M.2 SATA-600 (M.2 2280) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026383 kr35 kr (10%)
30. maj 2026348 kr7 kr (2%)
29. maj 2026341 kr9 kr (3%)
22. maj 2026332 kr3 kr (1%)
21. maj 2026335 kr3 kr (1%)
20. maj 2026338 kr3 kr (1%)
19. maj 2026341 kr3 kr (1%)
18. maj 2026344 kr6 kr (2%)
17. maj 2026338 kr3 kr (1%)
16. maj 2026341 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret