Gå til hovedindhold

Intenso SSD SATA III TOP - 1TB - SATA-600 - 2.5"

IntensoHarddiskeEAN: 4034303028719
Pris fra 1.179 krtil 1.729 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 550 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 844 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Intenso SSD SATA III TOP - 1TB - SATA-600 - 2.5" og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1179 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intenso SSD SATA III TOP - 1TB - SATA-600 - 2.5"
1.179 kr
Til butik
Intenso SSD SATA III TOP - 1TB - SATA-600 - 2.5" billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1 TB, intern, overførselshastighed: 550 MB/s (læs) / 500 MB/s (skriv), IOPS: 133120 IOPS (læs) / 128000 IOPS (skriv), størrelse: 2.5", SATA-600 tilslutning, NB! Leveres bulk (uden tilbehør), farve: sort

Produktspecifikationer

Mærke: Intenso
Kategori: SSD
Artikel nr.: 3812460
EAN: 4034303028719
Varenr.: 3072735
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD 2,5" SATA III 1 TB - Intenso Top MLC
-17%1.249 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD 2,5" SATA III 1 TB - Intenso Top MLC billede

Produktinformation

Hurtig og pålidelig SSD-lagring til PC og laptopOpgrader din computer med Intenso Top 2,5" SSD og oplev markant hurtigere opstart, kortere indlæsningstider og responsiv multitasking. Den 1 TB store kapacitet giver god plads til operativsystem, programmer og spil, mens MLC-hukommelse sikrer stabil ydelse over tid.Fordele ved SSD 2,5" SATA i hverdagenMed en læsehastighed op til 550 MB/s og skrivehastighed op til 500 MB/s er denne SSD et stærkt valg til både arbejds- og studiebrug. Den 2,5" formfaktor med 7 mm højde passer i mange stationære og bærbare computere, og SATA III-interfacet gør installationen enkel. Understøttelse af TRIM og S.M.A.R.T. hjælper med at bevare ydeevnen og overvåge drevets tilstand.Formfaktor: 2,5" (7 mm)Kapacitet: 1 TBInterface: Serial ATA III (6 Gbit/s)Hukommelsestype: MLCLæsehastighed: op til 550 MB/sSkrivehastighed: op til 500 MB/sTilfældig læsning (4K): 133.120 IOPSTilfældig skrivning (4K): 128.000 IOPSKompatibilitet: PC/LaptopUnderstøtter: TRIM, S.M.A.R.T.MTBF: 2.000.000 timerDriftsstød: 1.500 GMål: B 7,0 cm × D 10,0 cm × H 0,7 cmVægt: 33 gEmballage: Boks, vejledning medfølger...

Produktspecifikationer

Mærke: INTENSO
Kategori: Lagring
Vægt: 0.11g
EAN: 4034303028719
Varenr.: 1915920
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD 2,5" SATA III 1 TB - Intenso Top MLC
-16%1.269 kr
Før 1.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD 2,5" SATA III 1 TB - Intenso Top MLC billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: INTENSO
Kategori: Lagring
Vægt: 0.11g
EAN: 4034303028719
Varenr.: 1915920
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intenso Top 2.5" 1000 Gb Serial Ata
1.729 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intenso SSD SATA III TOP - 1TB - SATA-600 - 2.5" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intenso SSD SATA III TOP - 1TB - SATA-600 - 2.5" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.179 kr1.179 krKøb
2Boligcenter DK1.249 kr1.249 krKøb
3Vivas DK1.269 kr1.348 krKøb
4Ultrashop1.729 kr1.729 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intenso SSD SATA III TOP - 1TB - SATA-600 - 2.5"

PriceData har fulgt prisen på Intenso SSD SATA III TOP - 1TB - SATA-600 - 2.5" i 180 dage. Laveste pris i perioden er 597 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.179 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 869 kr.

Den nuværende pris på 1.179 kr er 36% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Intenso SSD SATA III TOP - 1TB - SATA-600 - 2.5". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Intenso SSD SATA III TOP - 1TB - SATA-600 - 2.5" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.179 kr26 kr (2%)
27. maj 20261.153 kr9 kr (1%)
6. maj 20261.144 kr15 kr (1%)
4. maj 20261.159 kr14 kr (1%)
3. maj 20261.145 kr15 kr (1%)
2. maj 20261.130 kr37 kr (3%)
1. maj 20261.167 kr62 kr (6%)
24. mar. 20261.105 kr11 kr (1%)
18. mar. 20261.094 kr250 kr (30%)
13. mar. 2026844 kr230 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret