Gå til hovedindhold

Sram XX1 - Kæde - 12 gear - 126 led - Hollow Pin - Chrom

SramCykelkæderEAN: 0710845788499
Pris fra 535 krtil 679 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 144 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 516 kr 5. maj

Sammenlign priser på Sram XX1 - Kæde - 12 gear - 126 led - Hollow Pin - Chrom og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 535 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Gearhead
TrustScore 4 ud af 53,6
SRAM Cykelkæde XX1 Hallow Pin, 12-speed, 126 led
535 kr
Til butik
SRAM Cykelkæde XX1 Hallow Pin, 12-speed, 126 led billede

Produktinformation

Den ser måske almindelig ud udefra, men den indvendige konstruktion i dette utrolige kædedesign muliggør et gearområde, som tidligere kun fandtes i drivlinjer med dobbelt klinge. Samtidig er den en af de største bidragydere til Eagle™-drivlinjens ul

Produktspecifikationer

Mærke: SRAM
Kategori: Cykelkæde
EAN: 0710845788499
Varenr.: shopify_DK_10634944774481_53037046235473
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Sram XX1 - Kæde - 12 gear - 126 led - Hollow Pin - Chrom
539 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grandinė SRAM PC XX1 Eagle 12-speed Juodas
650 kr
Til butik
Gå til Dania Bikes
TrustScore 5 ud af 54,8
SRAM PC-XX1 12-Speed Kæde Sort
679 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sram XX1 - Kæde - 12 gear - 126 led - Hollow Pin - Chrom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sram XX1 - Kæde - 12 gear - 126 led - Hollow Pin - Chrom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Gearhead535 kr535 krKøb
2Cykelpartner.dk539 kr539 krKøb
3CS MEGASTORE DK650 kr689 krKøb
4Dania Bikes679 kr679 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sram XX1 - Kæde - 12 gear - 126 led - Hollow Pin - Chrom

PriceData har fulgt prisen på Sram XX1 - Kæde - 12 gear - 126 led - Hollow Pin - Chrom i 118 dage. Laveste pris i perioden er 499 kr (registreret d. 5. februar 2026), højeste er 679 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 553 kr.

Den nuværende pris på 535 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Sram XX1 - Kæde - 12 gear - 126 led - Hollow Pin - Chrom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Sram XX1 - Kæde - 12 gear - 126 led - Hollow Pin - Chrom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026535 kr4 kr (1%)
15. maj 2026539 kr4 kr (1%)
7. maj 2026535 kr19 kr (4%)
5. maj 2026516 kr19 kr (4%)
4. maj 2026535 kr19 kr (4%)
24. apr. 2026516 kr134 kr (21%)
23. apr. 2026650 kr121 kr (23%)
9. apr. 2026529 kr121 kr (19%)
8. apr. 2026650 kr121 kr (23%)
27. mar. 2026529 kr10 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret