Gå til hovedindhold

SPT Entreprenørpumpe 750 r/w 3'' Løftehøjde 18 m. - 350 l/min - 750w - 230V - 10m kabel

SPTHaveredskaberEAN: 5704628150714
Pris fra 4.425 krtil 7.420 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.995 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på SPT Entreprenørpumpe 750 r/w 3'' Løftehøjde 18 m. - 350 l/min - 750w - 230V - 10m kabel og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4425 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SPT entreprenørpumpe 750 R/W 3"
4.425 kr
Til butik
SPT entreprenørpumpe 750 R/W 3" billede

Produktinformation

SPT entreprenørpumpe 3" ekstra kraft og kapacitet til byggepladsen SPT 750 R/W entreprenørpumpen er en pålidelig og kraftfuld løsning til krævende dræningsopgaver. Med en kapacitet på hele 350 l/min og en løftehøjde på 18 meter er denne pumpe ideel

Produktspecifikationer

Mærke: SPT
Kategori: Haveredskaber
Størrelse: 3"
EAN: 5704628150714
Varenr.: 881210622
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Entre. pumpe SPT 750 r/w 3'' - Løftehøjde 18 m. - 350 l/min - 750w - 230V - 10m kabel
4.997 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SPT entreprenørpumpe 750 R/W 3"
5.099 kr
Til butik
SPT entreprenørpumpe 750 R/W 3" billede

Produktinformation

SPT entreprenørpumpe 3" ekstra kraft og kapacitet til byggepladsen SPT 750 R/W entreprenørpumpen er en pålidelig og kraftfuld løsning til krævende dræningsopgaver. Med en kapacitet på hele 350 l/min og en løftehøjde på 18 meter er denne pumpe ideel

Produktspecifikationer

Mærke: SPT
Kategori: Afløb & kloak
Størrelse: 3"
EAN: 5704628150714
Varenr.: 881210622
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
SPT Entreprenørpumpe 750 r/w 3´´ Løftehøjde 18 m. - 350 l/min - 750w - 230V - 10m kabel
5.340 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SPT entreprenørpumpe 750 R/W 3"
5.499 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Entreprenørpumpe STP-750R/W, 3"
5.587,61 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
SPT Entreprenørpumpe 750 r/w 3'' Løftehøjde 18 m. - 350 l/min - 750w - 230V - 10m kabel
7.420 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SPT Entreprenørpumpe 750 r/w 3'' Løftehøjde 18 m. - 350 l/min - 750w - 230V - 10m kabel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SPT Entreprenørpumpe 750 r/w 3'' Løftehøjde 18 m. - 350 l/min - 750w - 230V - 10m kabel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj4.425 kr4.425 krKøb
2CS MEGASTORE DK4.997 kr4.997 krKøb
3LavprisVVS5.099 kr5.099 krKøb
4Elvvs.dk5.340 kr5.340 krKøb
5BilligVVS DK5.499 kr5.499 krKøb
6EL-GROSSISTEN5.587,61 kr5.587,61 krKøb
7vvsfittings.dk7.420 kr7.420 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SPT Entreprenørpumpe 750 r/w 3'' Løftehøjde 18 m. - 350 l/min - 750w - 230V - 10m kabel

PriceData har fulgt prisen på SPT Entreprenørpumpe 750 r/w 3'' Løftehøjde 18 m. - 350 l/min - 750w - 230V - 10m kabel i 179 dage. Laveste pris i perioden er 4.421 kr (registreret d. 21. januar 2026), højeste er 6.282 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.782 kr.

Den nuværende pris på 4.425 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for SPT Entreprenørpumpe 750 r/w 3'' Løftehøjde 18 m. - 350 l/min - 750w - 230V - 10m kabel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for SPT Entreprenørpumpe 750 r/w 3'' Løftehøjde 18 m. - 350 l/min - 750w - 230V - 10m kabel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 20264.425 kr567 kr (11%)
8. maj 20264.992 kr567 kr (13%)
7. maj 20264.425 kr74 kr (2%)
3. apr. 20264.499 kr74 kr (2%)
21. mar. 20264.425 kr526 kr (11%)
20. mar. 20264.951 kr526 kr (12%)
14. feb. 20264.425 kr526 kr (11%)
13. feb. 20264.951 kr526 kr (12%)
5. feb. 20264.425 kr1.857 kr (30%)
4. feb. 20266.282 kr1.331 kr (27%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret