Gå til hovedindhold

Spectrum GU10 6W LED spot - 10 ° ekstra fokuseret - Dæmpbar : Ikke dæmpbar, Kulør : Varm

Spectrumreflektor,Belysning,LED-pærer,LyskilderEkstra fokuseret 10° lysFremhævningsbelysning til interiørEAN: 5902650527997

Spectrum LED 6W LED spot med ekstra fokuseret 10° lys, 430 lumen, 3000K varm hvid farve. Perfekt til præcis belysning i hjemmet og på kontoret. Læs mere

Pris fra 29,5 krtil 39 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 9,5 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 29,4 kr 24. mar.

Sammenlign priser på GU10 6W LED spot - 10 ° ekstra fokuseret - Dæmpbar : Ikke dæmpbar, Kulør : Varm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 29.5 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Spectrum LED LED-pære Spot MR16 GU10 6W 3000K 430 lumen WOJ14103 Modsvarer: N/A
29,5 kr
Til butik
Gå til MrPerfect DK - LED Mega Store
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
GU10 6W LED spot - 10 ° ekstra fokuseret - Dæmpbar : Ikke dæmpbar, Kulør : Varm
39 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
GU10 6W LED spot, 10 ekstra fokuseret, ikke dmpbar, varm hvid
39 kr
Til butik
Gå til DetLED.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
GU10 6W LED spot - 10° ekstra fokuseret - Dæmpbar : Ikke dæmpbar, Kulør : Varm
39 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GU10 6W LED spot - 10 ° ekstra fokuseret - Dæmpbar : Ikke dæmpbar, Kulør : Varm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GU10 6W LED spot - 10 ° ekstra fokuseret - Dæmpbar : Ikke dæmpbar, Kulør : Varm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1InkClub DK29,5 kr29,5 krKøb
2MrPerfect DK - LED Mega Store39 kr39 krKøb
3WATTOO.DK39 kr39 krKøb
4DetLED.dk39 kr39 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Spectrum LED 6W LED Spot - Ekstra fokuseret, 230V, GU10, 3000K

Spectrum

Spectrum LED 6W LED spot med ekstra fokuseret 10° lys, 430 lumen, 3000K varm hvid farve. Perfekt til præcis belysning i hjemmet og på kontoret.

• LED spot
• GU10 pære
• fokuseret lys
• spot belysning
• LED fatning
• energibesparende pære
• varm hvid lys
• indendørs belysning
• Fremhævningsbelysning til interiør
• Ekstra fokuseret 10° lys

Beskrivelse

Spectrum LED 6W spot leverer ekstra fokuseret belysning med kun 10° spredning for præcis lysretning. Med 430 lumen og varm hvid 3000K farvetemperatur skaber den en behagelig atmosfære, mens den høje Ra-værdi på 80+ sikrer ægte farvegengivelse. Den kompakte GU10 fatning gør installation nem, og LED-teknologien garanterer lang levetid på 17.000 timer. Ideel til fremhævning af detaljer, kunstværker eller specifieke områder i hjemmet og på arbejdspladsen, hvor kontrolleret belysning ønskes. Spotten erstatter traditionelle halogen spots og sparer op til 88% energi. Med sine kompakte dimensioner på 58x50mm passer den perfekt i eksisterende armaturer, og den robuste konstruktion sikrer pålidelig drift i mange år. Perfekt løsning til moderne belysningsdesign.

Specifikationer

Effekt:6W
Fatning:GU10
Dæmpbar:Nej
Lysstyrke:430 lumen
Spænding:230V
Dimensioner:58 x 50 mm
Energimærke:G (A-G)
Farvetemperatur:3000K (varm hvid)
Spredningsvinkel:10 grader
Forventet levetid:17.000 timer
IP-klassifikation:IP20
Farvegengivelse (Ra):≥80

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan denne LED spot dæmpes med almindelige dæmpere?

Nej, denne LED spot er ikke dæmpbar og fungerer ikke med traditionelle dæmpere. Den skal tilsluttes direkte til 230V uden dæmper.

Hvor meget strøm sparer jeg sammenlignet med halogen spots?

Denne 6W LED spot erstatter en 50W halogen spot og sparer derfor ca. 88% energi, hvilket giver betydelige besparelser på elregningen.

Er den velegnet til badeværelser eller våde områder?

Nej, med IP20 klassifikation er den kun egnet til tørre indendørs miljøer. Til badeværelser skal du vælge spots med mindst IP44 klassifikation.

Hvad betyder den 10° spredningsvinkel i praksis?

10° spredning giver et meget fokuseret lys, perfekt til fremhævning af billeder, skulpturer eller specific områder. Lyskeglen er ca. 35 cm bred på 2 meters afstand.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GU10 6W LED spot - 10 ° ekstra fokuseret - Dæmpbar : Ikke dæmpbar, Kulør : Varm

PriceData har fulgt prisen på GU10 6W LED spot - 10 ° ekstra fokuseret - Dæmpbar : Ikke dæmpbar, Kulør : Varm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 29,4 kr (registreret d. 17. januar 2026), højeste er 41 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 31 kr.

Den nuværende pris på 29,5 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 23 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for GU10 6W LED spot - 10 ° ekstra fokuseret - Dæmpbar : Ikke dæmpbar, Kulør : Varm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for GU10 6W LED spot - 10 ° ekstra fokuseret - Dæmpbar : Ikke dæmpbar, Kulør : Varm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. mar. 202629,5 kr
24. mar. 202629,4 kr
23. mar. 202629,5 kr
19. mar. 202629,4 kr
18. mar. 202629,5 kr
16. mar. 202629,4 kr
15. mar. 202629,5 kr
14. mar. 202629,4 kr
13. mar. 202629,5 kr
12. mar. 202629,4 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret