Gå til hovedindhold

Sony ZV-1F - Digitalkamera - kompakt - 20.1 MP - 4K / 30 fps - ZEISS - Wi-Fi, Bluetooth - sort

SonyDigitalkameraerEAN: 5013493456426
Pris fra 3.666 krtil 5.499 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.833 kr (33% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sony ZV-1F - Digitalkamera - kompakt - 20.1 MP - 4K / 30 fps - ZEISS - Wi-Fi, Bluetooth - sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3666 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony ZV-1F
-7%3.666 kr
Før 3.949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sony ZV-1F billede

Produktinformation

Kompakt vlogging-kamera med stor 1″-sensor, fast 20 mm vidvinkelobjektiv, fuldt svingbart display samt klar mikrofon til optagelse af højtopløste 4K-videoer og 20 MP-fotos. Sony ZV-1F (ZV1FBDI.EU) retter sig specielt mod begyndere inden for content creation - det forenkler optagelse af selfie-, produkt- og baggrundsfokusvideoer via intelligent automatisering og brugervenlige funktioner. 20 MP 1-tommer Exmor RS CMOS-sensor med BIONZ X billedprocessor Fast 20 mm ækvivalent objektiv (f/2) til vidvinkeloptagelser Vari-angle 3″ touchscreen til selfie- og vlogging-optagelser 4K-videooptagelse med op til 30 fps, slowmotion-tilstand i Full HD (120 fps) Tre-kapsel retningsmikrofon med vindskærmsstop for klare lydoptagelser Produkt-Showcase-funktion og Bokeh-switch for enkel baggrundsblur Kontrastbaseret autofokus med 425 målepunkter Ingen in-body billedstabilisering; baserer sig på elektronisk stabilisering (Active SteadyShot) Forbindelse via Wi-Fi og Bluetooth, USB-C, Micro HDMI og mikrofonstik Mål: ca. 105,5 × 60 × 46 mm, vægt: ca. 256 g (med batteri/hukommelseskort) Medfølger: batteri NP-BX1, USB-C-kabel, vindskærm, objektivdæksel, manual...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Kamera
Artikel nr.: ZV1FBDI.EU
EAN: 5013493456426
Varenr.: 3182377
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony ZV-1F - Digitalkamera - kompakt - 20.1 MP - 4K / 30 fps - ZEISS - Wi-Fi, Bluetooth - sort
3.738 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sony ZV-1F 20.1Megapixel Sort Digitalkamera
3.793 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sony ZV-1F kompaktkamera 1" 20,1 MP - sort
-4%4.699 kr
Før 4.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sony ZV-1F kompaktkamera 1" 20,1 MP - sort
-4%4.719 kr
Før 4.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sony Vlog Camera Zv-1f
5.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony ZV-1F - Digitalkamera - kompakt - 20.1 MP - 4K / 30 fps - ZEISS - Wi-Fi, Bluetooth - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony ZV-1F - Digitalkamera - kompakt - 20.1 MP - 4K / 30 fps - ZEISS - Wi-Fi, Bluetooth - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.666 kr3.666 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.738 kr3.738 krKøb
3CompuMail DK3.793 kr3.793 krKøb
4Boligcenter DK4.699 kr4.699 krKøb
5Vivas DK4.719 kr4.798 krKøb
6Dustin DK5.499 kr5.585,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sony ZV-1F - Digitalkamera - kompakt - 20.1 MP - 4K / 30 fps - ZEISS - Wi-Fi, Bluetooth - sort

PriceData har fulgt prisen på Sony ZV-1F - Digitalkamera - kompakt - 20.1 MP - 4K / 30 fps - ZEISS - Wi-Fi, Bluetooth - sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.666 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 3.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.846 kr.

Den nuværende pris på 3.666 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Sony ZV-1F - Digitalkamera - kompakt - 20.1 MP - 4K / 30 fps - ZEISS - Wi-Fi, Bluetooth - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Sony ZV-1F - Digitalkamera - kompakt - 20.1 MP - 4K / 30 fps - ZEISS - Wi-Fi, Bluetooth - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20263.666 kr127 kr (3%)
22. maj 20263.793 kr55 kr (1%)
15. maj 20263.738 kr74 kr (2%)
14. maj 20263.812 kr61 kr (2%)
25. apr. 20263.873 kr80 kr (2%)
21. apr. 20263.793 kr127 kr (3%)
11. apr. 20263.666 kr207 kr (5%)
10. mar. 20263.873 kr207 kr (6%)
24. feb. 20263.666 kr207 kr (5%)
5. feb. 20263.873 kr45 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret