Gå til hovedindhold

Sony BRAVIA Theater Quad HT-A9M2 - Højttalersystem - til hjemmebiograf - 4.0.4-kanal - trådløs - Wi-Fi, Fast Ethernet, Bluetooth - App-kontrolleret - 504 Watt (Total) - 3-vejs - grå

SonyElektronikEAN: 4548736146457
Pris fra 15.380 krtil 23.999 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 8.619 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 14.785 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Sony BRAVIA Theater Quad HT-A9M2 - Højttalersystem - til hjemmebiograf - 4.0.4-kanal - trådløs - Wi-Fi, Fast Ethernet, Bluetooth - App-kontrolleret - 504 Watt (Total) - 3-vejs - grå og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 15380 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony BRAVIA Theater Quad HT-A9M2
15.380 kr
Til butik
Sony BRAVIA Theater Quad HT-A9M2 billede

Produktinformation

Højttalersystem til hjemmebiograf med trådløs 4.0.4-kanals lyd, 504 W samlet udgangseffekt og appstyret tilslutning via Wi‑Fi, Fast Ethernet, Bluetooth og AirPlay. Sony BRAVIA Theater Quad HT-A9M2 kombinerer fire aktive 3-vejs højttalere og en kontrolenhed i et basrefleksdesign med understøttelse af high-resolution audio, 8K video pass-through og medrivende behandling til en fleksibel hjemmebiograf-opsætning. 4.0.4-kanals system med 4 trådløse højttalere 504 W samlet udgangseffekt (4 × 100 W højttalere) Understøtter Dolby Atmos- og DTS:X-dekodning 360 Spatial Sound Mapping, IMAX Enhanced, Voice Enhancement, DSEE og Night Mode Streamingunderstøttelse af 360 Reality Audio og Spotify Connect Tilslutning: Wi‑Fi, Fast Ethernet, Bluetooth 5.2, HDMI-indgang, HDMI eARC Designet til vægmontering eller placering på gulv leverer det en strømlinet, moderne surroundoplevelse med alsidige tilslutninger og smart styring.

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Hjemmebio
Artikel nr.: HTA9M2.CEL
EAN: 4548736146457
Varenr.: 3388243
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony BRAVIA Theater Quad HT-A9M2 - Højttalersystem - til hjemmebiograf - 4.0.4-kanal - trådløs - Wi-Fi, Fast Ethernet, Bluetooth - App-kontrolleret - 504 Watt (Total) - 3-vejs - grå
15.774 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Sony Bravia Theater Quad hjemmebiografsystem
16.922 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sony BRAVIA Theater Quad HT-A9M2 4.0.4-kanal Højttalersystem Grå
18.054 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sony Ht-a9m2 Bravia Theatre Quad
18.499 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Sony HTA9M2 Theatre Quad Soundbar
23.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony BRAVIA Theater Quad HT-A9M2 - Højttalersystem - til hjemmebiograf - 4.0.4-kanal - trådløs - Wi-Fi, Fast Ethernet, Bluetooth - App-kontrolleret - 504 Watt (Total) - 3-vejs - grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony BRAVIA Theater Quad HT-A9M2 - Højttalersystem - til hjemmebiograf - 4.0.4-kanal - trådløs - Wi-Fi, Fast Ethernet, Bluetooth - App-kontrolleret - 504 Watt (Total) - 3-vejs - grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK15.380 kr15.380 krKøb
2CS MEGASTORE DK15.774 kr15.973 krKøb
3Komplett DK16.922 kr16.922 krKøb
4CompuMail DK18.054 kr18.054 krKøb
5Dustin DK18.499 kr18.585,25 krKøb
6Homeshop DK23.999 kr23.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sony BRAVIA Theater Quad HT-A9M2 - Højttalersystem - til hjemmebiograf - 4.0.4-kanal - trådløs - Wi-Fi, Fast Ethernet, Bluetooth - App-kontrolleret - 504 Watt (Total) - 3-vejs - grå

PriceData har fulgt prisen på Sony BRAVIA Theater Quad HT-A9M2 - Højttalersystem - til hjemmebiograf - 4.0.4-kanal - trådløs - Wi-Fi, Fast Ethernet, Bluetooth - App-kontrolleret - 504 Watt (Total) - 3-vejs - grå i 182 dage. Laveste pris i perioden er 13.459 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 16.922 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 15.300 kr.

Den nuværende pris på 15.380 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Sony BRAVIA Theater Quad HT-A9M2 - Højttalersystem - til hjemmebiograf - 4.0.4-kanal - trådløs - Wi-Fi, Fast Ethernet, Bluetooth - App-kontrolleret - 504 Watt (Total) - 3-vejs - grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Sony BRAVIA Theater Quad HT-A9M2 - Højttalersystem - til hjemmebiograf - 4.0.4-kanal - trådløs - Wi-Fi, Fast Ethernet, Bluetooth - App-kontrolleret - 504 Watt (Total) - 3-vejs - grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202615.380 kr390 kr (3%)
31. maj 202614.990 kr61 kr (0%)
30. maj 202614.929 kr61 kr (0%)
25. maj 202614.990 kr204 kr (1%)
24. maj 202614.786 kr204 kr (1%)
5. maj 202614.990 kr213 kr (1%)
2. maj 202615.203 kr291 kr (2%)
29. apr. 202615.494 kr382 kr (3%)
28. apr. 202615.112 kr25 kr (0%)
27. apr. 202615.087 kr1.265 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret