Gå til hovedindhold

Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 - Lydbar - til hjemmebiograf - 7.0.2-kanal - trådløs - Wi-Fi, Bluetooth - App-kontrolleret - 585 Watt - sort

SonyElektronikEAN: 4548736158665
Pris fra 4.731 krtil 8.999 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 4.268 kr (47% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 - Lydbar - til hjemmebiograf - 7.0.2-kanal - trådløs - Wi-Fi, Bluetooth - App-kontrolleret - 585 Watt - sort og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4731 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 7.0.2-kanal Soundbar Sort
4.731 kr
Til butik
Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 7.0.2-kanal Soundbar Sort billede

Produktinformation

Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 - Lydbar - til hjemmebiograf - 7.0.2-kanal - trådløs - Wi-Fi, Bluetooth - App-kontrolleret - 585 watt - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Artikel nr.: HTA8000.CEL
EAN: 4548736158665
Varenr.: 1002224297
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 - Lydbar - til hjemmebiograf - 7.0.2-kanal - trådløs - Wi-Fi, Bluetooth - App-kontrolleret - 585 Watt - sort
4.755 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000
4.842 kr
Til butik
Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 billede

Produktinformation

Soundbar til hjemmebiograf leverer en 7.0.2-kanals trådløs opsætning med Wi‑Fi, Bluetooth, appstyring og 585 W effekt i et sort design. Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 er bygget til at forbedre TV-lyd med understøttelse af high-resolution audio, 360 Spatial Sound Mapping og dekodning af Dolby Digital og DTS-formater, samtidig med at den tilbyder AirPlay og streamingtjenester som Spotify Connect og 360 Reality Audio. 7.0.2-kanals soundbar med integreret forstærker Wi‑Fi (802.11a/b/g/n/ac) og Bluetooth 5.2-tilslutning AirPlay-understøttelse Appstyret betjening Lydeffekter inkluderer Voice Enhancement, Night Mode, IMAX Enhanced og DSEE Understøtter Dolby Digital/Dolby Digital Plus- og DTS:X-dekodning HDMI-udgang med HDMI-eARC og 4K video pass-through Designet til vægmontering eller placering på et bord passer den problemfrit ind i et moderne TV-setup med tydeligere dialog og medrivende surroundlyd.

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Hjemmebio
Artikel nr.: HTA8000.CEL
EAN: 4548736158665
Varenr.: 3373586
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 7.0.2-kanals soundbar - Sort
-10%6.099 kr
Før 6.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 7.0.2-kanals soundbar - Sort
-10%6.119 kr
Før 6.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 7.0.2-kanal Soundbar Sort
6.399 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Sony Bravia Theatre Bar 8 Soundbar
6.449 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sony Ht-a8000 Bar 8 Soundbar Sort
6.999 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Sony HTA8000 Theatre Bar 8 Soundbar
8.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 - Lydbar - til hjemmebiograf - 7.0.2-kanal - trådløs - Wi-Fi, Bluetooth - App-kontrolleret - 585 Watt - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 - Lydbar - til hjemmebiograf - 7.0.2-kanal - trådløs - Wi-Fi, Bluetooth - App-kontrolleret - 585 Watt - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.731 kr4.731 krKøb
2CS MEGASTORE DK4.755 kr4.755 krKøb
3Proshop DK4.842 kr4.842 krKøb
4Boligcenter DK6.099 kr6.099 krKøb
5Vivas DK6.119 kr6.518 krKøb
6Ultrashop6.399 kr6.399 krKøb
7Komplett DK6.449 kr6.449 krKøb
8Dustin DK6.999 kr7.085,25 krKøb
9Homeshop DK8.999 kr8.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 - Lydbar - til hjemmebiograf - 7.0.2-kanal - trådløs - Wi-Fi, Bluetooth - App-kontrolleret - 585 Watt - sort

PriceData har fulgt prisen på Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 - Lydbar - til hjemmebiograf - 7.0.2-kanal - trådløs - Wi-Fi, Bluetooth - App-kontrolleret - 585 Watt - sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.731 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 6.340 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.454 kr.

Den nuværende pris på 4.731 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 - Lydbar - til hjemmebiograf - 7.0.2-kanal - trådløs - Wi-Fi, Bluetooth - App-kontrolleret - 585 Watt - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Sony BRAVIA Theater Bar 8 HT-A8000 - Lydbar - til hjemmebiograf - 7.0.2-kanal - trådløs - Wi-Fi, Bluetooth - App-kontrolleret - 585 Watt - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20264.731 kr23 kr (0%)
1. jun. 20264.754 kr473 kr (9%)
31. maj 20265.227 kr68 kr (1%)
30. maj 20265.295 kr278 kr (5%)
24. maj 20265.573 kr34 kr (1%)
22. maj 20265.539 kr45 kr (1%)
19. maj 20265.494 kr45 kr (1%)
14. maj 20265.449 kr46 kr (1%)
13. maj 20265.495 kr45 kr (1%)
12. maj 20265.450 kr112 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret