Gå til hovedindhold

Solgar Folacin (Folic Acid) 400 µg (100 tab) - Kosttilskud

SolgarVitaminer og tilskudEAN: 0033984010802
Pris fra 65,34 krtil 103,3 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 37,96 kr (37% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Solgar Folacin (Folic Acid) 400 µg (100 tab) - Kosttilskud og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 65.34 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Muscle House DK
TrustScore 5 ud af 54,8
Solgar Folacin (Folic Acid) 400 µg (100 tab) - Kosttilskud
-17%65,34 kr
Før 79 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Solgar Folacin (Folic Acid) 400 µg (100 tab) - Kosttilskud billede

Produktinformation

Solgar Folacin (Folic Acid) 400 µg (100 tab) Solgar Folinsyre indeholder 400 µg folinsyre (folat) pr. tablet. Folat bidrager til en normal celledelingsproces og spiller en vigtig rolle i vævsvækst under graviditet. Produktet er velegnet som et dagligt tilskud for dig, der ønsker at sikre et tilstrækkeligt indtag af folat. Dosering Anbefalet daglig dosis: 1 tablet dagligt i forbindelse med et måltid. Næringsindhold Indhold Mængde pr. dagsdosis % af RI* Folinsyre 400 µg 200% *RI = Referenceindtag Ingredienser Folinsyre, dicalciumfosfat (fyldemiddel), mikrokrystallinsk cellulose (fyldemiddel), vegetabilsk stearinsyre, siliciumdioxid (antiklumpningsmiddel), cellulosegummi. Vigtig information Kosttilskud bør ikke anvendes som erstatning for en varieret og balanceret kost. Den anbefalede daglige dosis bør ikke overskrides. Opbevares utilgængeligt for børn. Gravide og børn under 1 år bør kun anvende produktet efter aftale med læge eller sundhedsplejerske. Bemærk Der kan forekomme mindre variationer mellem denne produktbeskrivelse og den faktiske varedeklaration. Kontrollér altid etiketten på det modtagne produkt.

Produktspecifikationer

Mærke: Solgar
Kategori: Kosttilskud
EAN: 0033984010802
Varenr.: 57647853764933
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Solgar Folsyre 400 mcg (Folacin), 100 tabl.
66,95 kr
Til butik
Gå til Økologisk-Supermarked
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Folinsyre 400 mcg (Folacin) - 100 tab - Solgar
72 kr
Til butik
Gå til Helsegrossisten.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Solgar Folsyre 400 mcg - 100 tab.
-5%78,95 kr
Før 83 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Signaturshop
TrustScore 0 ud af 50,0
Folacin Folsyre B9 400g - 100 Tabletter - Solgar
82,95 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Folsyre 400 mcg
86,95 kr
Til butik
Gå til Eco Supplements DK
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Folacin, 400 mcg - 100 tabletter
103,3 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Solgar Folacin (Folic Acid) 400 µg (100 tab) - Kosttilskud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Solgar Folacin (Folic Acid) 400 µg (100 tab) - Kosttilskud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Muscle House DK65,34 kr104,34 krKøb
2Ren-velvaereshop.dk66,95 kr66,95 krKøb
3Økologisk-Supermarked72 kr72 krKøb
4Helsegrossisten.dk78,95 kr78,95 krKøb
5Signaturshop82,95 kr82,95 krKøb
6Duft og Natur86,95 kr86,95 krKøb
7Eco Supplements DK103,3 kr103,3 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Solgar Folacin (Folic Acid) 400 µg (100 tab) - Kosttilskud

PriceData har fulgt prisen på Solgar Folacin (Folic Acid) 400 µg (100 tab) - Kosttilskud i 185 dage. Laveste pris i perioden er 62,96 kr (registreret d. 23. januar 2026), højeste er 72 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 67 kr.

Den nuværende pris på 65,34 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Solgar Folacin (Folic Acid) 400 µg (100 tab) - Kosttilskud. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Solgar Folacin (Folic Acid) 400 µg (100 tab) - Kosttilskud de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. apr. 202665,34 kr1,61 kr (2%)
14. apr. 202666,95 kr5,05 kr (7%)
13. apr. 202672 kr5,05 kr (8%)
14. mar. 202666,95 kr5,05 kr (7%)
13. mar. 202672 kr5,05 kr (8%)
3. feb. 202666,95 kr3,99 kr (6%)
23. jan. 202662,96 kr3,99 kr (6%)
19. jan. 202666,95 kr2,05 kr (3%)
17. jan. 202669 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret