Gå til hovedindhold

Solgar - Folate 666 mcg DFE (400 mcg Folsyre) 250 tabletter

SolgarVitaminer og tilskudEAN: 0033984010819
Pris fra 126,68 krtil 144,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 18,27 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 114,36 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Solgar - Folate 666 mcg DFE (400 mcg Folsyre) 250 tabletter og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 126.68 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Solgar Folsyre 400 mcg (Folacin), 250 tabl.
126,68 kr
Til butik
Solgar Folsyre 400 mcg (Folacin), 250 tabl. billede

Produktinformation

Solgars Folsyre indeholder 400 µg folsyre i tabletform.

Produktspecifikationer

Mærke: nan
Kategori: Solgar Nordic
EAN: 0033984010819
Varenr.: 14305
Gå til Helsegrossisten.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Solgar Folsyre 400 mcg - 250 tab.
-5%135 kr
Før 142 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Solgar Folsyre 400 mcg - 250 tab. billede

Produktinformation

Fødevarestyrelsen anbefaler, at man begynder at tage folsyre allerede ved planlægning af graviditet og fortsætter indtil 12. uge af graviditeten. Folsyre bidrager til lukningen af fosterets neuralrør under graviditeten. Det er et vandopløseligt B-vitamin.

Produktspecifikationer

Mærke: Solgar
Kategori: B-vitamin
EAN: 0033984010819
Varenr.: 6907
Gå til Eco Supplements DK
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Solgar - Folate 666 mcg DFE (400 mcg Folsyre) 250 tabletter
140,68 kr
Til butik
Solgar - Folate 666 mcg DFE (400 mcg Folsyre) 250 tabletter billede

Produktinformation

Solgar - SOLGAR Folate 666 mcg DFE (400 mcg folic Acid) (250 tabs)Hovedingredienser: Dette produkt indeholder folat i form af folsyre. Yderligere ingredienser inkluderer fyldstoffer som dibasisk calciumfosfat og mikrokrystallinsk cellulose, samt vegetabilske stearinsyrer og siliciumdioxid som antiklumpningsmidler. Kapselskallen er fremstillet af vegetabilsk cellulose.Indhold og emballage: Produktet leveres i en pakke med 250 tabletter, hvilket sikrer en praktisk og langvarig anvendelse.Anvendelse: Anbefalet daglig dosis er én tablet, der foretrækkes indtaget sammen med et måltid for optimal anvendelse i hverdagen.praktiske egenskaber: Tabletterne er nemme at indtage og passer perfekt til den daglige rutine. De er designet til at være lette at håndtere, hvilket gør dem ideelle til brug hjemme eller på farten.Dette produkt er et naturligt valg for kvalitetsbevidste individer, der værdsætter enkelthed i deres kosttilskud. Det praktiske format understøtter en aktiv livsstil uden komplikationer.

Produktspecifikationer

Mærke: Solgar
Kategori: Vitaminer og mineraler||Enkelte mineraler||Enkelte vitaminer||Folat
EAN: 0033984010819
Varenr.: 171648
Gå til Signaturshop
TrustScore 0 ud af 50,0
Folacin Folsyre B9 400g - 250 Tabletter - Solgar
141,95 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Solgar Folsyre 400 mcg (Folacin) - 250 tab.
144,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Solgar - Folate 666 mcg DFE (400 mcg Folsyre) 250 tabletter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Solgar - Folate 666 mcg DFE (400 mcg Folsyre) 250 tabletter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ren-velvaereshop.dk126,68 kr126,68 krKøb
2Helsegrossisten.dk135 kr135 krKøb
3Eco Supplements DK140,68 kr140,68 krKøb
4Signaturshop141,95 kr141,95 krKøb
5Duft og Natur144,95 kr144,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Solgar - Folate 666 mcg DFE (400 mcg Folsyre) 250 tabletter

PriceData har fulgt prisen på Solgar - Folate 666 mcg DFE (400 mcg Folsyre) 250 tabletter i 183 dage. Laveste pris i perioden er 107,21 kr (registreret d. 23. januar 2026), højeste er 126,68 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 121 kr.

Den nuværende pris på 126,68 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Solgar - Folate 666 mcg DFE (400 mcg Folsyre) 250 tabletter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Solgar - Folate 666 mcg DFE (400 mcg Folsyre) 250 tabletter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 2026126,68 kr4,68 kr (4%)
16. apr. 2026122 kr4,68 kr (4%)
14. apr. 2026126,68 kr4,68 kr (4%)
3. apr. 2026122 kr7,64 kr (7%)
1. apr. 2026114,36 kr7,64 kr (6%)
8. mar. 2026122 kr3,95 kr (3%)
7. mar. 2026125,95 kr3,95 kr (3%)
4. mar. 2026122 kr
3. mar. 2026121,51 kr
1. mar. 2026122 kr3,95 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret