Gå til hovedindhold

Snickers AllroundWork Softshell jakke 1200 - sort / 2XL | Jakker | DISCOUNT | ID-Kort holder

SnickersSikkerhedstøjVindtæt og åndbarProfessionelt arbejdeEAN: 7332515202666

Snickers AllroundWork Softshell Jakke 1200 med vindtæt og vandafvisende egenskaber. Fleeceforet krave, forbøjede ærmer og forlænget ryg for optimal beskyttelse. Læs mere

Pris fra 1.265 krtil 1.507,5 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 242,5 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.135 kr 7. maj

Sammenlign priser på Snickers AllroundWork Softshell jakke 1200 - sort / 2XL | Jakker | DISCOUNT | ID-Kort holder og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1265 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SNICKERS WORKWEAR 1200 AllroundWork, softshell jakke 1200-0404 sort størrelse 2XL
1.265 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
JAKKE 1200 SOFTSHELL ALLROUND SORT 2XL
1.339,65 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Jakke 1200 softshell allround sort 2xl
1.441,25 kr
Til butik
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Snickers AllroundWork Softshell jakke 1200 - sort / 2XL | Jakker | DISCOUNT | ID-Kort holder
1.507,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Snickers AllroundWork Softshell jakke 1200 - sort / 2XL | Jakker | DISCOUNT | ID-Kort holder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Snickers AllroundWork Softshell jakke 1200 - sort / 2XL | Jakker | DISCOUNT | ID-Kort holder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.265 kr1.265 krKøb
2EL-GROSSISTEN1.339,65 kr1.339,65 krKøb
3MaintainIt1.441,25 kr1.441,25 krKøb
4Sikkerhedsgiganten1.507,5 kr1.507,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Snickers AllroundWork Softshell Jakke 1200

Snickers

Snickers AllroundWork Softshell Jakke 1200 med vindtæt og vandafvisende egenskaber. Fleeceforet krave, forbøjede ærmer og forlænget ryg for optimal beskyttelse.

• softshell jakke
• arbejdsjakke
• snickers jakke
• vindtæt jakke
• vandafvisende jakke
• håndværkertøj
• professionelt arbejdstøj
• Professionelt arbejde
• Vindtæt og åndbar

Beskrivelse

Snickers AllroundWork Softshell Jakke 1200 er den ideelle arbejdsjakke til professionelle, der kræver både komfort og funktionalitet. Jakken kombinerer vindtæt og vandafvisende softshell-materiale med åndbare egenskaber, hvilket sikrer optimal klimaregulering under fysisk arbejde. Den fleeceforede og vindbeskyttende krave holder dig varm, mens de forbøjede ærmer giver maksimal bevægelsesfrihed. CORDURA forstærkninger på udsatte områder øger holdbarheden betydeligt. Den forlængede ryg sikrer beskyttelse i alle arbejdsstillinger, og refleksdetaljer øger synligheden for øget sikkerhed. Jakken er fremstillet i 100% polyester (265 g/m²) med CORDURA forstærkninger i 100% polyamid (205 g/m²). Perfekt til byggepladser, håndværkere og udendørs arbejde i alle vejrforhold.

Specifikationer

ryg:Forlænget for beskyttelse i alle arbejdsstillinger
krave:Fleeceforet og vindbeskyttende
vægt:0.926 kg
ærmer:Forbøjede for maksimal bevægelsesfrihed
lynlås:2-vejs YKK lynlås
refleks:Refleksdetaljer for øget synlighed
egenskaber:Vindtæt, vandafvisende, åndbar
størrelser:XS-5XL (kort og lang)
forstærkninger:100% polyamid CORDURA, 205 g/m²
materiale_grundstof:100% polyester, 265 g/m²
farver_tilgængelige:Sort, Chilirød/Sort, Skovgrøn/Sort, Blå/Sort, Koksgrå/Sort, Navy/Sort

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er jakken velegnet til vinterarbejde?

Ja, jakken har fleeceforet krave og vindtæt materiale, som giver god beskyttelse mod kulde og vind under arbejde i kolde måneder.

Hvor slidstærk er jakken?

Jakken har CORDURA forstærkninger på udsatte områder, hvilket gør den meget slidstærk og velegnet til hårdt fysisk arbejde.

Kan jakken vaskes i maskine?

Ja, men undgå blegemidler for at bevare materialets egenskaber og farve. Følg vaskeanvisningerne på etiketten.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Snickers AllroundWork Softshell jakke 1200 - sort / 2XL | Jakker | DISCOUNT | ID-Kort holder

PriceData har fulgt prisen på Snickers AllroundWork Softshell jakke 1200 - sort / 2XL | Jakker | DISCOUNT | ID-Kort holder i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.132 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 1.265 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.165 kr.

Den nuværende pris på 1.265 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Snickers AllroundWork Softshell jakke 1200 - sort / 2XL | Jakker | DISCOUNT | ID-Kort holder. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Snickers AllroundWork Softshell jakke 1200 - sort / 2XL | Jakker | DISCOUNT | ID-Kort holder de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20261.265 kr86 kr (7%)
8. maj 20261.179 kr44 kr (4%)
7. maj 20261.135 kr44 kr (4%)
1. maj 20261.179 kr44 kr (4%)
30. apr. 20261.135 kr44 kr (4%)
13. apr. 20261.179 kr6 kr (1%)
10. apr. 20261.173 kr38 kr (3%)
8. apr. 20261.135 kr38 kr (3%)
6. apr. 20261.173 kr38 kr (3%)
3. apr. 20261.135 kr38 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret