Gå til hovedindhold

Smartwatch Samsung Galaxy Watch 44 mm - Sølv/Hvid (Wear OS)

SamsungArmbåndsureEAN: 8806097480754
Pris fra 1.784 krtil 3.499 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.715 kr (49% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Smartwatch Samsung Galaxy Watch 44 mm - Sølv/Hvid (Wear OS) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1784 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy Watch8 44 mm Sølv Hvid SmartWatch
1.784 kr
Til butik
Samsung Galaxy Watch8 44 mm Sølv Hvid SmartWatch billede

Produktinformation

Samsung Galaxy Watch8 - 44 mm - sølv - smart ur med sportsbånd - gummi - hvid - båndstørrelse: M/L - display 1.47" - 32 GB - NFC, Bluetooth, Wi-Fi, LTE - 4G - 34 g

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: SM-L335FZSAEUB
EAN: 8806097480754
Varenr.: 1003493129
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Galaxy Watch8 Large eSim - Silver
2.140 kr
Til butik
Samsung Galaxy Watch8 Large eSim - Silver billede

Produktinformation

Smartwatch Samsung Galaxy Watch8 Large eSim - Silver, Samsung Galaxy Watch8 eSIM – en smartwatch från Samsung med AI-partner, träningsanalys och frihet utan mobil. Klockan är tillverkad i tåligt Armor Aluminium, är 44 mm och har en tunn profil som sitter bekvämt tack vare jämn viktfördelning och den populära cushion-designen. Med inbyggd eSIM kan du ringa, skicka meddelanden och betala – direkt från handleden. Smart design som sitter perfekt, Galaxy Watch8 är gjord för dig som gillar rörelse och ett aktivt liv. Den är tunnare än Classic-modellen men har samma bekväma form – och vikten är jämnt fördelad så att den sitter skönt på handleden hela dagen. Klockan finns i två storlekar (40 och 44 mm) och levereras med ett HNBR Dynamic-Lug-band som du snabbt byter ut med one-clicksystemet. Välj mellan sportigt, vardagligt eller mer klassiskt – du bestämmer. Fungerar den utan mobil?, Ja, med eSIM kan du ringa, skicka meddelanden och betala – helt utan att ha mobilen med dig. Gemini AI – hjälp hela dagen, direkt från handleden, Med den inbyggda Gemini AI-partnern får du en smart assistent som svarar på röstkommandon. Säg bara "Hey Google" för att skicka ett meddelande, sätta ett alarm eller byta låt. AI:n lär sig hur du använder klockan och automatiserar svar när du har händerna fulla. Den hjälper dig att hitta balans i vardagen med personliga påminnelser som "Dags att varva ner" eller "Din vilopuls ser stabil ut". Allt detta ingår – inga abonnemang krävs. För träning och återhämtning, Klockan använder avancerade sensorer och Galaxy AI för att lära känna din kropp. Den analyserar puls, hudtemperatur och rörelser – och hjälper dig att optimera löpning, cykling, simning eller klättring. Du kan importera och följa rutter med GPX-filer och genomföra fitnesstester utomhus på bara tio minuter. Kan Galaxy Watch8 mäta sömn och puls?, Ja, med BioActiveSensor2 får du noggrann puls- och temperaturmätning, både under träning och när du sover. Snabb, smidig och full av funktioner, Klockan drivs av ett effektivt 3 nm AP-chip som gör appar och funktioner snabba och smidiga. Med upp till 40 timmars batteritid håller den igång hela dagen – och natten. Navigering sker med förbättrad Dual-GPS (L1+L5), vilket ger mer exakt position även i tät skog eller mellan höga byggnader. Tålig nog för både kontor och klättring, Galaxy Watch8 är vattentålig enligt IP68 och testad enligt militär standard (MIL-STD-810H). Den är byggd i Armor Aluminium för extra tålighet och finns i färgerna Silver och Graphite. Med sin hållbara konstruktion klarar den både träning och vardag – och håller länge. Vad finns i förpackningen?, Du får med klockan, ett HNBR-band, trådlös laddare och snabbstartsguide. Antal färger: 16 miljoner färger, Forslutningstyp: Bygelspänne till klockarmband med enkel låshake, Processorkarnor: 5, Narfaltskommunikation nfc: Ja, Aktivitetssparare: Ja, Skarm diagonal: 3,81 cm (1.5"), Laddningstid: 1,3 h, Form: Rund, Bredd: 43,7 mm, Vikt: 34 g, Import Djup: 46, Wifistandarder: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Tradlos laddning: Ja, Bluetoothversion: 5.3, Pixeltathet: 327 ppi, Typ av pulsmatare: Optisk, Tillbaka material: Safirglas, Processortillverkare: Samsung, Virtuell assistent: Samsung Bixby, Accelerometer: Ja, Vattentalig upp till: 5 ATM, Import skärmupplösning(px): 480 x 480, Tjocklek: 8,6 mm, Inbyggda hogtalare: Ja, Internationellt skydd ip kod: IP68, Import Vikt: 0.09, Processor: Exynos W1000, Ljudformat som stods: 3GA, AAC, AMR, AWB, M4A, MP3, OGA, OGG, WAV, Ljusstyrka: 600 cd/m², Somnkvalitet: Ja, Alwayson display: Ja, Boettmaterial: Gjuten aluminium, Import spec prosessor: Samsung, Ramkapacitet: 2000 MB, Import skärmtyp: Digital, Bildskarmsteknikens marknadsforingsnamn: Super AMOLED, Pekskarm: Ja, Spannets farg: Silver, Mobil natverksanslutning: Ja, Djup: 46 mm, Militarstandard: MIL-STD-810H, Import smart-tvplattform: Wear OS, Batterikapacitet: 435 mAh, Bandfärg : Vit, Geomagnetisk sensor: Ja, Fargdisplay: Ja, Barometer : Ja, Bluetooth: Ja, Import skärmstorlek: 1.50, Positionering pa marknaden: Smartwatch, Batterityp: Inbyggt batteri, Boettfarg: Silver, Installerat operativsystem: Wear OS, Sportaktivitetsappar: Samsung Health, Flashminne: 32 GB, Galileo: Ja, Boettens storlek: 44 mm, Inbyggd mikrofon: Ja, Gyroskop: Ja, Upplosning: 480 x 480 pixels, Import spec operativsystem: Wear OS, Skarmtyp: Digital, Import wi-fi: Ja, Pulsmatare: Ja.

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Smartwatches
EAN: 8806097480754
Varenr.: D44791
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Galaxy Watch8 44 mm Sølv Hvid SmartWatch
2.189 kr
Til butik
Samsung Galaxy Watch8 44 mm Sølv Hvid SmartWatch billede

Produktinformation

Samsung SM-L335FZSAEUB 44 mm Slv SmartWatch Oplev en ny verden af teknologi med Samsung SM-L335FZSAEUB 44 mm Slv SmartWatch. Dette stilfulde smartur kombinerer elegant design med avancerede funktioner, hvilket gør det til den perfekte følgesvend til enhve...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Smartwatches & Tilbehør
EAN: 8806097480754
Varenr.: 110442
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Smartwatch Samsung Galaxy Watch 44 mm - Sølv/Hvid (Wear OS)
-54%2.599 kr
Før 5.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Smartwatch Samsung Galaxy Watch 44 mm - Sølv/Hvid (Wear OS)
-53%2.619 kr
Før 5.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Watch8 44mm Lte/esim
3.128 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung® | Galaxy Watch8 44mm eSim - Silver
3.499 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Watch8 44mm eSim - Silver
3.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Smartwatch Samsung Galaxy Watch 44 mm - Sølv/Hvid (Wear OS) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Smartwatch Samsung Galaxy Watch 44 mm - Sølv/Hvid (Wear OS) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.784 kr1.784 krKøb
2Teknikproffset DK2.140 kr2.189 krKøb
3Ultrashop2.189 kr2.189 krKøb
4Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
5Vivas DK2.619 kr2.688 krKøb
6Dustin DK3.128 kr3.214,25 krKøb
7CS MEGASTORE DK3.499 kr3.499 krKøb
8Proshop DK3.499 kr3.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Smartwatch Samsung Galaxy Watch 44 mm - Sølv/Hvid (Wear OS)

PriceData har fulgt prisen på Smartwatch Samsung Galaxy Watch 44 mm - Sølv/Hvid (Wear OS) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.784 kr (registreret d. 12. maj 2026), højeste er 3.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.881 kr.

Den nuværende pris på 1.784 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 22% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Smartwatch Samsung Galaxy Watch 44 mm - Sølv/Hvid (Wear OS). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Smartwatch Samsung Galaxy Watch 44 mm - Sølv/Hvid (Wear OS) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 20261.784 kr26 kr (1%)
9. maj 20261.810 kr1.318 kr (42%)
6. maj 20263.128 kr829 kr (36%)
5. maj 20262.299 kr829 kr (27%)
14. apr. 20263.128 kr529 kr (20%)
21. mar. 20262.599 kr900 kr (26%)
20. mar. 20263.499 kr371 kr (12%)
17. mar. 20263.128 kr371 kr (11%)
6. mar. 20263.499 kr371 kr (12%)
5. mar. 20263.128 kr371 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret