Gå til hovedindhold

Nito Slangenippel 1/4" udvendig gevind med 1/2" slangespids

NitoSanitetEAN: 5702211276124
Pris fra 9,4 krtil 20,3 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 10,9 kr (54% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8,64 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Slangenippel 1/4" udvendig gevind med 1/2" slangespids og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9.4 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
NiTo 1/4" BSPP slangenippel for 1/2" slange
-47%9,4 kr
Før 17,63 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NiTo 1/4" BSPP slangenippel for 1/2" slange billede

Produktinformation

Slangenippel med BSPP gevind. Til vand. Maks. 80 °C. Maks. 25 bar. Fås i flere varianter. Slangespids

Produktspecifikationer

Mærke: NITO
Kategori: Vandingsartikler
EAN: 5702211276124
Varenr.: 414995
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Slangenippel 1/4" udvendig gevind med 1/2" slangespids
9,65 kr
Til butik
Slangenippel 1/4" udvendig gevind med 1/2" slangespids billede

Produktinformation

Nito Slangenippel rørgevind 1/4X1/2X13,5mm Er kvalitetsprodukter i drejet messing Har fast pakning Sikker for tryk og tæt 5 års garantiAnvendes, hvor man bruger slanger som skal forbindes i forskellige længder efter behov, på vandhaner og andre tilslut-ni...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Slangenipler
EAN: 5702211276124
Varenr.: 242921
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Nito slangenippel, rrgevind 1/4 x 1/2 x 13,5 mm
12 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nito Slangenippel rørgevind 1/4"x1/2"x13,5mm
18 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nito Slangenippel rørgevind 1/4X1/2X13,5mm
20,3 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Slangenippel 1/4" udvendig gevind med 1/2" slangespids koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Slangenippel 1/4" udvendig gevind med 1/2" slangespids koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Globaltools.dk9,4 kr9,4 krKøb
2Elvvs.dk9,65 kr9,65 krKøb
3WATTOO.DK12 kr12 krKøb
4Proshop DK18 kr57 krKøb
5CS MEGASTORE DK20,3 kr59,3 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Slangenippel 1/4" udvendig gevind med 1/2" slangespids

PriceData har fulgt prisen på Slangenippel 1/4" udvendig gevind med 1/2" slangespids i 178 dage. Laveste pris i perioden er 8,64 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 13,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11 kr.

Den nuværende pris på 9,4 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Slangenippel 1/4" udvendig gevind med 1/2" slangespids. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Slangenippel 1/4" udvendig gevind med 1/2" slangespids de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20269,4 kr1,2 kr (11%)
22. maj 202610,6 kr1,2 kr (13%)
15. maj 20269,4 kr1,2 kr (11%)
14. maj 202610,6 kr1,2 kr (13%)
2. maj 20269,4 kr4,35 kr (32%)
1. maj 202613,75 kr4,35 kr (46%)
28. apr. 20269,4 kr
18. apr. 20268,64 kr4,36 kr (34%)
17. apr. 202613 kr4,36 kr (50%)
9. apr. 20268,64 kr4,36 kr (34%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret