Gå til hovedindhold

Nito Slangenippel 1/2" udvendig gevind med 1/2" slangespids

NitoSanitetEAN: 5702212760530
Pris fra 17 krtil 28,99 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 11,99 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 14,07 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Slangenippel 1/2" udvendig gevind med 1/2" slangespids og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 17 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Slangenippel 1/2" udvendig gevind med 1/2" slangespids
17 kr
Til butik
Slangenippel 1/2" udvendig gevind med 1/2" slangespids billede

Produktinformation

Nito Slangenippel for gevind 1/2X1/2X13,5mm Er kvalitetsprodukter i drejet messing Har fast pakning Sikker for tryk og tæt 5 års garantiAnvendes, hvor man bruger slanger som skal forbindes i forskellige længder efter behov, på vandhaner og andre tilslut-n...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Slangenipler
EAN: 5702212760530
Varenr.: 242962
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Nito Slangenippel, Gevind 1/2", Slangestuds 12,7 mm
19,1 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nito Slangenippel for gevind 1/2"x1/2"x13,5mm
23 kr
Til butik
Nito Slangenippel for gevind 1/2"x1/2"x13,5mm billede

Produktinformation

Kvalitetsprodukter i drejet messing. Har fast pakning. Sikker for tryk og tæt. 5 års garanti. Anvendes, hvor man bruger slanger som skal forbindes i forskellige længder efter behov, på vandhaner og andre tilslutninger i industri og håndværk.

Produktspecifikationer

Mærke: Nito
Kategori: Slanger koblinger beslag og tilbehoer
Artikel nr.: 2760DA4
EAN: 5702212760530
Varenr.: 2895521
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nito Slangenippel for gevind 1/2X1/2X13,5mm
28,99 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Slangenippel 1/2" udvendig gevind med 1/2" slangespids koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Slangenippel 1/2" udvendig gevind med 1/2" slangespids koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk17 kr17 krKøb
2WATTOO.DK19,1 kr19,1 krKøb
3Proshop DK23 kr62 krKøb
4CS MEGASTORE DK28,99 kr67,99 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Slangenippel 1/2" udvendig gevind med 1/2" slangespids

PriceData har fulgt prisen på Slangenippel 1/2" udvendig gevind med 1/2" slangespids i 178 dage. Laveste pris i perioden er 14,07 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 23 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 18 kr.

Den nuværende pris på 17 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 26% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Slangenippel 1/2" udvendig gevind med 1/2" slangespids. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Slangenippel 1/2" udvendig gevind med 1/2" slangespids de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202617 kr
23. maj 202616,03 kr6,97 kr (30%)
22. maj 202623 kr6,97 kr (43%)
15. maj 202616,03 kr6,97 kr (30%)
14. maj 202623 kr6,97 kr (43%)
2. maj 202616,03 kr6,97 kr (30%)
1. maj 202623 kr6,97 kr (43%)
28. apr. 202616,03 kr1,96 kr (14%)
18. apr. 202614,07 kr8,93 kr (39%)
17. apr. 202623 kr8,93 kr (63%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret