Gå til hovedindhold

Slagboremaskine Bosch GSB 24-2 Professional - 3.000 o/min, sort/blå/grå

BoschRedskaberKickBack ControlProfessionel håndværkEAN: 3165140944519

Bosch GSB 24-2 Professional med 1100W motor og KickBack Control. 2-gears slagboremaskine til krævende opgaver med robust metalgearkasse og L-Case. Læs mere

Pris fra 1.517 krtil 2.548 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.031 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Slagboremaskine Bosch GSB 24-2 Professional - 3.000 o/min, sort/blå/grå og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1517 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch GSB 24-2 Professional Hammerbor 1100W med ledning
1.517 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch SLAGBOREMASKINE GSB 24-2 L-CASE
1.821 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Professional GSB 24-2
2.038 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Slagboremaskine Bosch GSB 24-2 Professional - 3.000 o/min, sort/blå/grå
2.099 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Slagboremaskine Bosch GSB 24-2 Professional - 3.000 o/min, sort/blå/grå
2.119 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch GSB 24-2 - Slagboremaskine - 060119C801
2.548 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Slagboremaskine Bosch GSB 24-2 Professional - 3.000 o/min, sort/blå/grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Slagboremaskine Bosch GSB 24-2 Professional - 3.000 o/min, sort/blå/grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.517 kr1.517 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.821 kr1.821 krKøb
3Proshop DK2.038 kr2.038 krKøb
4Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
5Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb
6Homeshop DK2.548 kr2.548 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch GSB 24-2 Professional

Bosch

Bosch GSB 24-2 Professional med 1100W motor og KickBack Control. 2-gears slagboremaskine til krævende opgaver med robust metalgearkasse og L-Case.

• slagbor
• hammerbor
• boremaskine
• bosch professional
• professionel værktøj
• elværktøj
• Professionel håndværk
• KickBack Control

Beskrivelse

Bosch GSB 24-2 Professional er en kraftfuld 2-gears slagboremaskine med 1100W motor, designet til de mest krævende professionelle opgaver. Med intelligent KickBack Control teknologi får du øget beskyttelse under arbejdet. Den robuste metalgearkasse sikrer lang levetid, mens den højtydende motor leverer 40 Nm drejningsmoment til boring i beton, murværk og træ. Maskinen kommer med selvspændende 13mm borepatron, ekstrahåndgreb, dybdeanslag og praktisk L-Case. Ideel til håndværkere der kræver pålidelig ydeevne og sikkerhed.

Specifikationer

maal:335 x 90 x 220 mm
vægt:2,9 kg
slagtal:0-15.300/51.000 slag/min
borepatron:1,5-13 mm selvspændende
boring_træ:25-40 mm
støjniveau:106 dB(A)
boring_beton:13-22 mm
boring_staal:8-16 mm
afgiven_effekt:630 W
boring_murværk:16-24 mm
vibration_beton:14,6 m/s²
vibration_metal:5,6 m/s²
drejningsmoment_bloed:3,2 Nm
drejningsmoment_haard:40 Nm
omdrejningstal_1_gear:0-900 omdr./min
omdrejningstal_2_gear:0-3000 omdr./min
nominel_indgangseffekt:1100 W

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er KickBack Control teknologien?

KickBack Control er Boschs intelligente sikkerhedssystem der automatisk stopper maskinen hvis boret sætter sig fast, hvilket beskytter brugeren mod pludselige reaktionskræfter.

Hvilke materialer kan maskinen bore i?

GSB 24-2 kan bore i beton op til 22mm, træ op til 40mm, stål op til 16mm og murværk op til 24mm med den rette boring.

Hvad er inkluderet i L-Case kassen?

L-Case indeholder slagboremaskinen, 13mm selvspændende borepatron, ekstrahåndgreb og dybdeanslag - alt hvad du behøver for at komme i gang.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Slagboremaskine Bosch GSB 24-2 Professional - 3.000 o/min, sort/blå/grå

PriceData har fulgt prisen på Slagboremaskine Bosch GSB 24-2 Professional - 3.000 o/min, sort/blå/grå i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.447 kr (registreret d. 8. februar 2026), højeste er 1.647 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.547 kr.

Den nuværende pris på 1.517 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Slagboremaskine Bosch GSB 24-2 Professional - 3.000 o/min, sort/blå/grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Slagboremaskine Bosch GSB 24-2 Professional - 3.000 o/min, sort/blå/grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.517 kr45 kr (3%)
23. maj 20261.562 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.563 kr1 kr (0%)
8. maj 20261.562 kr23 kr (1%)
7. maj 20261.585 kr25 kr (2%)
6. maj 20261.610 kr28 kr (2%)
22. apr. 20261.638 kr13 kr (1%)
19. apr. 20261.625 kr56 kr (4%)
8. apr. 20261.569 kr41 kr (3%)
28. mar. 20261.610 kr40 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret