Gå til hovedindhold

Rothenberger Skæreplatte til rocut 160 - Skæreplatte 12.5 mm m/15øaffasning

RothenbergerRedskaberEAN: 4004625550199
Pris fra 498 krtil 1.220 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 722 kr (59% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Skæreplatte til rocut 160 - Skæreplatte 12.5 mm m/15øaffasning og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 498 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Rothenberger klinge t/Rocut 160 rørskærer
-49%498 kr
Før 985 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Rothenberger klinge t/Rocut 160 rørskærer billede

Produktinformation

Rothenberger klinge til Rocut 160 rørskærer. Med en skæredybde på 12,50 mm. Skær og skærehjul

Produktspecifikationer

Mærke: Rothenberger
Kategori: Rørskærer
EAN: 4004625550199
Varenr.: 395382
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Skæreplatte til rocut 160 - Skæreplatte 12.5 mm m/15øaffasning
684 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Skæreplatte for ROCUT, til 160 mm
687,94 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Skæreplatte til rocut 160 Skæreplatte 12.5 mm m/15øaffasning
695 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Skæreplatte til rocut 160 Skæreplatte 12.5 mm m/15øaffasning
1.220 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Skæreplatte til rocut 160 - Skæreplatte 12.5 mm m/15øaffasning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Skæreplatte til rocut 160 - Skæreplatte 12.5 mm m/15øaffasning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Globaltools.dk498 kr498 krKøb
2CS MEGASTORE DK684 kr723 krKøb
3EL-GROSSISTEN687,94 kr687,94 krKøb
4Elvvs.dk695 kr695 krKøb
5vvsfittings.dk1.220 kr1.220 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Skæreplatte til rocut 160 - Skæreplatte 12.5 mm m/15øaffasning

PriceData har fulgt prisen på Skæreplatte til rocut 160 - Skæreplatte 12.5 mm m/15øaffasning i 177 dage. Laveste pris i perioden er 498 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 687,94 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 567 kr.

Den nuværende pris på 498 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Skæreplatte til rocut 160 - Skæreplatte 12.5 mm m/15øaffasning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Skæreplatte til rocut 160 - Skæreplatte 12.5 mm m/15øaffasning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026498 kr189,94 kr (28%)
22. maj 2026687,94 kr189,94 kr (38%)
15. maj 2026498 kr188 kr (27%)
14. maj 2026686 kr188 kr (38%)
2. maj 2026498 kr173,61 kr (26%)
1. maj 2026671,61 kr173,61 kr (35%)
18. apr. 2026498 kr173,61 kr (26%)
17. apr. 2026671,61 kr173,61 kr (35%)
9. apr. 2026498 kr129 kr (21%)
8. apr. 2026627 kr129 kr (26%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret