Gå til hovedindhold

Bahco Skiftenøglesæt 3 nøgler: 8070 6"+8071 8"+8072 10"

BahcoRedskaberSlanke kæberProfessionel håndværkEAN: 7314150103515

Bahco ADJUST 3 skiftenøglesæt med 3 størrelser: 6", 8", 10". Slanke kæber til trange områder, laserskala og præcisionshærdet stål. Læs mere

Pris fra 536,25 krtil 849 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 312,75 kr (37% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 469 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Skiftenøglesæt 3 nøgler: 8070 6"+8071 8"+8072 10" og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 536.25 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Skiftenøglesæt 3 nøgler: 8070 6"+8071 8"+8072 10"
-47%536,25 kr
Før 1.005 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco 6"-8"-10" skiftenøglesæt
549 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BAHCO ADJUST3 adjustable wrench
579 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SKIFTENØGLE SÆT 8070,8071,8072
684,23 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Bahco skiftenøglesæt 6-8-10´´
708 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Skiftenøgle sæt 8070,8071,8072
742,5 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Bahco Adjust3 Skiftenøglesæt
747,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Bahco skiftenøglesæt 6-8-10''
826,25 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bahco svensknøgler - Sæt med 3 stk.
829 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bahco skiftenøglesæt 6-8-10" - 3 stk
849 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Skiftenøglesæt 3 nøgler: 8070 6"+8071 8"+8072 10" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Skiftenøglesæt 3 nøgler: 8070 6"+8071 8"+8072 10" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Globaltools.dk536,25 kr536,25 krKøb
2LavprisVærktøj549 kr549 krKøb
3Proshop DK579 kr618 krKøb
4EL-GROSSISTEN684,23 kr684,23 krKøb
5Elvvs.dk708 kr708 krKøb
6MaintainIt742,5 kr742,5 krKøb
7Specialbutikken747,5 kr747,5 krKøb
8vvsfittings.dk826,25 kr826,25 krKøb
9LavprisVVS829 kr829 krKøb
10BilligVVS DK849 kr849 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bahco skiftenøglesæt 6-8-10"

Bahco

Bahco ADJUST 3 skiftenøglesæt med 3 størrelser: 6", 8", 10". Slanke kæber til trange områder, laserskala og præcisionshærdet stål.

• svensknøgler
• skiftenøgler
• justerbare nøgler
• bahco nøgler
• adjust 3
• håndværktøj
• Professionel håndværk
• Slanke kæber

Beskrivelse

Bahco skiftenøglesæt 6-8-10" er et professionelt værktøjssæt fra den anerkendte 80-serie. Sættet indeholder tre skiftenøgler i størrelserne 6" (0-20mm), 8" (0-27mm) og 10" (0-30mm). Fremstillet af højtlegeret, præcisionshærdet stål med lasergraveret måleskala i millimeter. De slanke kæber med 15° vinkel giver optimalt greb og adgang til trange områder. Kæberne falder aldrig ud, selv ved maksimal åbning. Overholder internationale standarder: ISO 6787, DIN 3117, ASME B107.8-2003 og BS 6333. Det brede håndtag sikrer komfortabel brug under professionelt arbejde. Perfekt til VVS-arbejde, maskinreparationer og generelt håndværk.

Specifikationer

serie:ADJUST 3 (80-serie)
design:Slankt hoved
finish:Præcisionshærdet
kæber:Parallelle, 15° vinkel
materiale:Højtlegeret stål
antal_dele:3 stk
måleskala:Laser-graveret mm
standarder:ISO 6787, DIN 3117, ASME B107.8-2003, BS 6333
størrelser:6", 8", 10"
nøglevidde_6:0-20 mm
nøglevidde_8:0-27 mm
nøglevidde_10:0-30 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke størrelser er inkluderet i sættet?

Sættet indeholder 3 skiftenøgler: 6" (0-20mm), 8" (0-27mm) og 10" (0-30mm).

Falder kæberne ud når nøglen er åben?

Nej, kæberne er designet til aldrig at falde ud, selv når skiftenøglen er maksimalt åben.

Er nøglerne velegnede til trange områder?

Ja, det slanke hoveddesign giver bedre adgang til trange områder end traditionelle skiftenøgler.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Skiftenøglesæt 3 nøgler: 8070 6"+8071 8"+8072 10"

PriceData har fulgt prisen på Skiftenøglesæt 3 nøgler: 8070 6"+8071 8"+8072 10" i 181 dage. Laveste pris i perioden er 469 kr (registreret d. 18. april 2026), højeste er 549 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 498 kr.

Den nuværende pris på 536,25 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for Skiftenøglesæt 3 nøgler: 8070 6"+8071 8"+8072 10". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for Skiftenøglesæt 3 nøgler: 8070 6"+8071 8"+8072 10" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026536,25 kr12,75 kr (2%)
30. maj 2026549 kr12,75 kr (2%)
29. maj 2026536,25 kr60,25 kr (13%)
21. maj 2026476 kr12 kr (2%)
7. maj 2026488 kr11 kr (2%)
6. maj 2026477 kr8 kr (2%)
5. maj 2026485 kr8 kr (2%)
30. apr. 2026477 kr8 kr (2%)
27. apr. 2026485 kr16 kr (3%)
18. apr. 2026469 kr27 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret