Gå til hovedindhold

Sirius Tech-Line udendørs lyskæde, 45 varm hvide lys, 4,5 meter, startsæt

SiriusLamperUdvidelig LED systemJulebelysningEAN: 5707310457047

Professional LED lyskæde fra Sirius med 45 varm hvide lys. Startsæt inkluderer 4,5 meter lyskæde og 1,5 meter tilslutningsledning. Kan udvides med flere Tech-Line produkter. Læs mere

Pris fra 162 krtil 249 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 87 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 88 kr 15. apr.

Sammenlign priser på Sirius Tech-Line udendørs lyskæde, 45 varm hvide lys, 4,5 meter, startsæt og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 162 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sirius Tech-Line Startsæt Med Sensor - 45 LED
162 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Sirius Tech-Line udendørs lyskæde, 45 varm hvide lys, 4,5 meter, startsæt
163 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unite Techline lyskæde, 45 LED, 4,5+1,5 meter, startsæt
172 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Sirius Tech-Line udendørs lyskæde, 45 varm hvide lys, 4,5 meter, startsæt
179 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Sirius Tech-Line startlyskde med 45 LED, 4,5 meter
189 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Lyskæde techline start 45LYS 230V
212,4 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Lyskæde Techline Start 45Led 230V
225 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Sirius 45704 - Startsæt Tech-Line 45-Lys, 4,5m, 2700K, 230V
240 kr
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sirius - Tech-Line Startsæt, 45 LED, med 4,5 m lyskæde, Varm Hvid
249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sirius Tech-Line udendørs lyskæde, 45 varm hvide lys, 4,5 meter, startsæt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sirius Tech-Line udendørs lyskæde, 45 varm hvide lys, 4,5 meter, startsæt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK162 kr201 krKøb
2LampeGuru.dk163 kr163 krKøb
3Proshop DK172 kr211 krKøb
4Greenline179 kr179 krKøb
5WATTOO.DK189 kr189 krKøb
6EL-GROSSISTEN212,4 kr212,4 krKøb
7vvsfittings.dk225 kr225 krKøb
8Elvvs.dk240 kr240 krKøb
9Rikki Tikki Shop249 kr249 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Sirius Tech-Line Startsæt 45 LED Varm Hvid

Sirius

Professional LED lyskæde fra Sirius med 45 varm hvide lys. Startsæt inkluderer 4,5 meter lyskæde og 1,5 meter tilslutningsledning. Kan udvides med flere Tech-Line produkter.

• LED lyskæde
• julebelysning
• udendørs lys
• varm hvid LED
• Tech-Line
• startsæt
• 230V lyskæde
• IP44
• fjernbetjening kompatibel
• Julebelysning
• Udvidelig LED system

Beskrivelse

Sirius Tech-Line startsæt er en professionel LED lyskæde med 45 varm hvide lys fordelt over 4,5 meter. Lyskæden leveres med 1,5 meter tilslutningsledning og stik til almindelig stikkontakt. Med 230V direkte tilslutning kræves ingen transformer. Systemet kan udvides med op til 8000 LED lys ved at tilslutte flere Tech-Line produkter. Lyskæden er godkendt til både udendørs og indendørs brug med IP44 klassificering. Tech-Line serien understøtter fjernbetjening for timer-funktioner. Perfekt til julebelysning af hus, have, balkoner og terrasser med nordisk kvalitetsdesign fra Sirius Home.

Specifikationer

Lysfarve:Varm hvid 2700K
Antal LED:45 stk
IP klasse:IP44
Effektforbrug:1,8W
Strømforsyning:230V direkte
Længde lyskæde:4,5 meter
Forventet levetid:15.000 timer
Materiale ledning:Sort plast
Maksimal udvidelse:Op til 8000 LED
Tilslutningsledning:1,5 meter

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan jeg udvide denne lyskæde med flere lys?

Ja, du kan udvide med op til 8000 LED lys ved at tilslutte flere Sirius Tech-Line produkter til det samme startsæt.

Er lyskæden egnet til udendørs brug?

Ja, lyskæden har IP44 klassificering og er godkendt til både udendørs og indendørs brug i alle vejrforhold.

Skal jeg bruge en transformer til denne lyskæde?

Nej, Tech-Line bruger 230V direkte fra stikkontakten, så der kræves ingen transformer eller adapter.

Kan jeg styre lyset med fjernbetjening?

Ja, startsættet har indbygget sensor til Sirius fjernbetjening (tilkøb separat) med timer-funktioner på 2, 4, 6 eller 8 timer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sirius Tech-Line udendørs lyskæde, 45 varm hvide lys, 4,5 meter, startsæt

PriceData har fulgt prisen på Sirius Tech-Line udendørs lyskæde, 45 varm hvide lys, 4,5 meter, startsæt i 184 dage. Laveste pris i perioden er 88 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 183 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 151 kr.

Den nuværende pris på 162 kr er 7% over normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Sirius Tech-Line udendørs lyskæde, 45 varm hvide lys, 4,5 meter, startsæt. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Sirius Tech-Line udendørs lyskæde, 45 varm hvide lys, 4,5 meter, startsæt de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026162 kr1 kr (1%)
28. maj 2026163 kr1 kr (1%)
26. maj 2026164 kr1 kr (1%)
23. maj 2026165 kr2 kr (1%)
22. maj 2026167 kr1 kr (1%)
20. maj 2026166 kr2 kr (1%)
19. maj 2026168 kr1 kr (1%)
18. maj 2026167 kr2 kr (1%)
17. maj 2026169 kr1 kr (1%)
16. maj 2026168 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret