Gå til hovedindhold

SinkFix dobbelt lokkeværktøj - T/udboring af hul i stålvask Ø32 & Ø35mm (vendbar)

SinkFixRedskaberVendbart 2-i-1 designVVS-installation og køkkenarmaturEAN: 4260328450659

SinkFix dobbelt lokkeværktøj med 32mm og 35mm funktionalitet. Professionelt værktøj til udstansning af huller i stålvaske og metalplader. Læs mere

Pris fra 541 krtil 806 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 265 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 519 kr 21. mar.

Sammenlign priser på SinkFix dobbelt lokkeværktøj - T/udboring af hul i stålvask Ø32 & Ø35mm (vendbar) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 541 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dobbelt hulstandser til stålvaske, Ø32+Ø35mm
541 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Dobbelt lokkeværktøj til stålvaske, Ø32mm og Ø35mm
569 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dobbelt lokkeværktøj Ø32 og Ø35mm
585 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SinkFix dobbelt lokkeværktøj - T/udboring af hul i stålvask Ø32 & Ø35mm (vendbar)
806 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SinkFix dobbelt lokkeværktøj - T/udboring af hul i stålvask Ø32 & Ø35mm (vendbar) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SinkFix dobbelt lokkeværktøj - T/udboring af hul i stålvask Ø32 & Ø35mm (vendbar) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj541 kr541 krKøb
2CompletVVS569 kr569 krKøb
3BilligVVS DK585 kr585 krKøb
4CS MEGASTORE DK806 kr845 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

SinkFix Dobbelt Lokkeværktøj 32+35mm

SinkFix

SinkFix dobbelt lokkeværktøj med 32mm og 35mm funktionalitet. Professionelt værktøj til udstansning af huller i stålvaske og metalplader.

• hulstanser
• lokkeværktøj
• hulskærer
• vvs værktøj
• sinkfix
• stanseværktøj
• hulsav
• køkkenvask værktøj
• VVS-installation og køkkenarmatur
• Vendbart 2-i-1 design

Beskrivelse

SinkFix Dobbelt Lokkeværktøj er et alsidigt 2-i-1 værktøj designet til VVS-professionelle og erfarne gør-det-selv entusiaster. Værktøjet kan vendes for at lave enten 32mm eller 35mm huller med samme værktøj. Det er specialudviklet til udstansning af præcise huller i stålvaske, køkkenvaske og metalplader. Værktøjet fungerer ved at forbore et 10-12mm hul, montere stanseren og spænde til med en 17mm nøgle. Egnet til jern, stål, kobber og aluminium op til 2mm tykkelse, samt rustfri vaske op til 1,5mm. Med sine 3 skær per side sikrer det rene og præcise snit hver gang. Uundværligt værktøj for køkkeninstallationer og VVS-arbejde.

Specifikationer

model:25310017
vægt:380g
design:Vendbar/reversibel
skær_antal:3 per side
forboring_krav:10-12mm
hulstørrelser:Ø32mm og Ø35mm
nøglestørrelse:17mm
materiale_egnethed:Jern, stål, kobber, aluminium
max_tykkelse_metal:2mm
max_tykkelse_rustfri:1,5mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke materialer kan værktøjet bruges på?

Værktøjet egner sig til jern, stål, kobber og aluminium op til 2mm tykkelse, samt rustfrie vaske og bordplader op til 1,5mm tykkelse.

Hvordan bruges lokkeværktøjet?

Bor først et 10-12mm hul på det ønskede sted, monter stanseren, vend den til ønsket størrelse (32 eller 35mm) og spænd til med en 17mm nøgle.

Kan værktøjet bruges til køkkenvaske?

Ja, værktøjet er specielt designet til udstansning af huller til køkkenarmaturer i både traditionelle og rustfrie vaske.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SinkFix dobbelt lokkeværktøj - T/udboring af hul i stålvask Ø32 & Ø35mm (vendbar)

PriceData har fulgt prisen på SinkFix dobbelt lokkeværktøj - T/udboring af hul i stålvask Ø32 & Ø35mm (vendbar) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 439 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 609 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 522 kr.

Den nuværende pris på 541 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for SinkFix dobbelt lokkeværktøj - T/udboring af hul i stålvask Ø32 & Ø35mm (vendbar). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for SinkFix dobbelt lokkeværktøj - T/udboring af hul i stålvask Ø32 & Ø35mm (vendbar) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026541 kr14 kr (3%)
8. maj 2026555 kr14 kr (3%)
27. mar. 2026541 kr22 kr (4%)
21. mar. 2026519 kr26 kr (5%)
20. mar. 2026545 kr26 kr (5%)
9. mar. 2026519 kr20 kr (4%)
14. feb. 2026539 kr10 kr (2%)
13. feb. 2026549 kr10 kr (2%)
5. feb. 2026539 kr70 kr (11%)
4. feb. 2026609 kr80 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret