Gå til hovedindhold

SIEMENS SIRIUS softstarter 32A 200-480V AC, 15kW Styrespænding 110-230V AC/DC, skrueklemmer Type: 3RW3027-1BB14

SiemensBelysningEAN: 4011209719453
Pris fra 2.598,59 krtil 3.669 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.070,41 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på SIEMENS SIRIUS softstarter 32A 200-480V AC, 15kW Styrespænding 110-230V AC/DC, skrueklemmer Type: 3RW3027-1BB14 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2598.59 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Softstarter 15KW/400V 110-230V
2.598,59 kr
Til butik
Softstarter 15KW/400V 110-230V billede

Produktinformation

SIRIUS softstarter - integreret by-pass kontaktor, størrelse s0, 32a, 15KW/400V, 40 grader,200-480V AC, 110-230V AC/DC,skrueklemmer

Produktspecifikationer

Kategori: Starters
EAN: 4011209719453
Varenr.: 15842042282319
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Siemens Softstarter 15kw/400v 110-230v
3.599 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SIEMENS SIRIUS softstarter 32A 200-480V AC, 15kW Styrespænding 110-230V AC/DC, skrueklemmer Type: 3RW3027-1BB14
3.669 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SIEMENS SIRIUS softstarter 32A 200-480V AC, 15kW Styrespænding 110-230V AC/DC, skrueklemmer Type: 3RW3027-1BB14 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SIEMENS SIRIUS softstarter 32A 200-480V AC, 15kW Styrespænding 110-230V AC/DC, skrueklemmer Type: 3RW3027-1BB14 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN2.598,59 kr2.598,59 krKøb
2Proshop DK3.599 kr3.599 krKøb
3CS MEGASTORE DK3.669 kr3.669 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SIEMENS SIRIUS softstarter 32A 200-480V AC, 15kW Styrespænding 110-230V AC/DC, skrueklemmer Type: 3RW3027-1BB14

PriceData har fulgt prisen på SIEMENS SIRIUS softstarter 32A 200-480V AC, 15kW Styrespænding 110-230V AC/DC, skrueklemmer Type: 3RW3027-1BB14 i 166 dage. Laveste pris i perioden er 2.598,59 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 8.478 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.396 kr.

Den nuværende pris på 2.598,59 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 28% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for SIEMENS SIRIUS softstarter 32A 200-480V AC, 15kW Styrespænding 110-230V AC/DC, skrueklemmer Type: 3RW3027-1BB14. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for SIEMENS SIRIUS softstarter 32A 200-480V AC, 15kW Styrespænding 110-230V AC/DC, skrueklemmer Type: 3RW3027-1BB14 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20262.598,59 kr2.425,41 kr (48%)
22. maj 20265.024 kr456 kr (10%)
19. maj 20264.568 kr755 kr (20%)
13. maj 20263.813 kr144 kr (4%)
12. maj 20263.669 kr70 kr (2%)
10. maj 20263.599 kr1.000,41 kr (38%)
7. maj 20262.598,59 kr1.000,41 kr (28%)
6. maj 20263.599 kr1.000,41 kr (38%)
21. mar. 20262.598,59 kr999,41 kr (28%)
20. mar. 20263.598 kr999,41 kr (38%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret