Gå til hovedindhold

Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 16A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ

SiemensEludstyrEAN: 4001869306827
Pris fra 456 krtil 789 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 333 kr (42% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 16A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 456 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 16A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ
456 kr
Til butik
Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 16A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ billede

Produktinformation

Kombiafbryder C 16A, 1 polet + nul C-karakteristik 6kA kortslutningsbrydeevne 30mA udløsestrøm 230V AC 36 mm bred

Produktspecifikationer

Mærke: Siemens
Kategori: Kombiafbryder / HPFI Automat (RCBO)
EAN: 4001869306827
Varenr.: 99616
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Siemens 5SU13567KK16 Kontakt 16 A 0,03 A 230 V
472 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Siemens Kombiafbryder type a 30ma 6ka 1 polet + nul c 16a
473 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Siemens S5U HPFI kombiafbryder C 1P+N på 16A
702 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Siemens S5U HPFI kombiafbryder C 1P+N, 16A
745 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Siemens S5U HPFI kombiafbryder C 1P+N på 16A
749 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Siemens S5U HPFI kombiafbryder C 1P+N, 16A
789 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 16A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 16A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk456 kr456 krKøb
2CS MEGASTORE DK472 kr511 krKøb
3Proshop DK473 kr512 krKøb
4LavprisEl702 kr702 krKøb
5BilligVVS DK745 kr745 krKøb
6LavprisVVS749 kr749 krKøb
7Greenline789 kr789 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 16A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ

PriceData har fulgt prisen på Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 16A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ i 182 dage. Laveste pris i perioden er 456 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 681 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 544 kr.

Den nuværende pris på 456 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 16A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 16A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026456 kr16 kr (3%)
1. jun. 2026472 kr25 kr (5%)
29. maj 2026497 kr25 kr (5%)
17. maj 2026472 kr11 kr (2%)
16. maj 2026483 kr67 kr (12%)
15. maj 2026550 kr78 kr (17%)
14. maj 2026472 kr25 kr (5%)
6. maj 2026497 kr118 kr (19%)
4. maj 2026615 kr26 kr (4%)
25. apr. 2026589 kr71 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret