Gå til hovedindhold

Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 10A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ

SiemensEludstyrEAN: 4001869306797
Pris fra 529 krtil 725 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 196 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 465 kr 6. maj

Sammenlign priser på Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 10A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 529 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Siemens S5U HPFI kombiafbryder C 1P+N, 10A
529 kr
Til butik
Siemens S5U HPFI kombiafbryder C 1P+N, 10A billede

Produktinformation

Siemens kombirelæ til beskyttelse af tavlegruppe Kombiafbrydere fra S5U serien type C kombinerer automatsikring og HPFI relæ i én komponent, og er således velegnet til brug som sikring af overgange der ikke skal afbryde hele installationen, men kun en enk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Siemens
Kategori: Tavlemateriel
EAN: 4001869306797
Varenr.: 2622311683
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Siemens S5U HPFI kombiafbryder C 1P+N på 10A
529 kr
Til butik
Siemens S5U HPFI kombiafbryder C 1P+N på 10A billede

Produktinformation

Kombiafbrydere fra S5U serien type C kombinerer automatsikring og HPFI relæ i én komponent, og er således velegnet til brug som sikring af overgange der ikke skal afbryde hele installationen, men kun en enkelt gruppe, såsom husets udendørs belysning.

Produktspecifikationer

Mærke: Siemens
Kategori: Tavlemateriel
EAN: 4001869306797
Varenr.: 2622311683
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 10A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ
529 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Siemens S5U HPFI kombiafbryder C 1P+N, 10A
539 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Siemens S5U HPFI kombiafbryder C 1P+N på 10A
545 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Siemens 5SU1356-7KK10
628 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Kombiafbryder type A 30mA 6kA 1 polet + nul C 10A
669,18 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Siemens Kombiafbryder type a 30ma 6ka 1 polet + nul c 10a
681 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
KOMBIAFBR HPFI C 10A 1P+N 6KA
725 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 10A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 10A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Greenline529 kr529 krKøb
2LavprisEl529 kr529 krKøb
3Elvvs.dk529 kr529 krKøb
4BilligVVS DK539 kr539 krKøb
5LavprisVVS545 kr545 krKøb
6CS MEGASTORE DK628 kr667 krKøb
7EL-GROSSISTEN669,18 kr669,18 krKøb
8Proshop DK681 kr720 krKøb
9WATTOO.DK725 kr725 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 10A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ

PriceData har fulgt prisen på Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 10A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ i 183 dage. Laveste pris i perioden er 441 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 555 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 497 kr.

Den nuværende pris på 529 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 10A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Siemens kombiafbryder, 1 Polet + N, 10A, C karakteristik, 30mA, 6kA, Klasse A Hpfi relæ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026529 kr64 kr (14%)
6. maj 2026465 kr73 kr (14%)
24. apr. 2026538 kr17 kr (3%)
23. apr. 2026555 kr17 kr (3%)
25. mar. 2026538 kr63 kr (13%)
9. mar. 2026475 kr63 kr (12%)
8. mar. 2026538 kr63 kr (13%)
25. feb. 2026475 kr16 kr (3%)
8. jan. 2026459 kr4 kr (1%)
7. jan. 2026455 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret