Gå til hovedindhold

Siemens Induktionskogeplade EX675LXC1E - 2+2 års garanti

SiemensKogepladerEAN: 4242003716885
Pris fra 4.164 krtil 7.395 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 3.231 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.150 kr 25. maj

Sammenlign priser på Siemens Induktionskogeplade EX675LXC1E - 2+2 års garanti og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4164 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Siemens iQ700 EX675LXC1E Induktionskogeplade
4.164 kr
Til butik
Siemens iQ700 EX675LXC1E Induktionskogeplade billede

Produktinformation

Siemens iQ700 EX675LXC1E - Induktions kogeplade - 4 plader - Niche - bredde: 56 cm - dybde: 49 cm - med rustfrit stål-sidepynt, - med facetteret frontkant - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Siemens
Artikel nr.: EX675LXC1E
EAN: 4242003716885
Varenr.: 990002241
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Induktionskogeplade Siemens iQ700 EX675LXC1E, 60 cm
-38%4.999 kr
Før 7.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Induktionskogeplade Siemens iQ700 EX675LXC1E, 60 cm billede

Produktinformation

Siemens iQ700 EX675LXC1E - Induktions kogeplade - 4 plader - Niche - bredde: 56 cm - dybde: 49 cm - med rustfrit stål-sidepynt, - med facetteret frontkant - sortInduktionskogeplade med innovative funktioner, hvilket gør madlavningen yderst fleksibel i alle situationer.GenereltEnergi Type: ElektriskFarve: SortModel: 60 cmProdukttype: Induktions kogeplade - 4 pladerIndstilliinger, styringerog indikatorerKontrolelementer: SliderPlacering af bordkomfur-kontroller: FrontStyringstype: ElektroniskTimer: JaVarm overflade-indikator: JaDisplayType: DigitalKogepladefunktionerAntal strømniveauer: 17Bordkomfurdetaljer: 2 x fleksibel madlavningszone - FlexInduction-zone med PowerBoost - 3300/3700 W - 380x240 mm | 4 x induktionselement - PowerBoost - 2200/3700 W - 190x240 mmKogeplade Overflade: KeramikKogepladestil: SmoothtopRamme Design: Rustfrit stål-sidepynt, facetteret frontkantSpecialitetselementer: JaVarme Element Type: Induktionselement, fleksibel madlavningszoneDiverseOverensstemmelsesstandarder: AENORSikkerhedsegenskaber: 2-trins resterende varmeindikatorKraftLedningslængde: 1.1 mSpænding: 220 - 240 V / 50/60 Hz

Produktspecifikationer

Mærke: Siemens
Kategori: Kogeplader
Vægt: 16.46g
EAN: 4242003716885
Varenr.: 1935251
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Induktionskogeplade Siemens iQ700 EX675LXC1E, 60 cm
-37%5.019 kr
Før 8.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Induktionskogeplade Siemens iQ700 EX675LXC1E, 60 cm billede

Produktinformation

Siemens iQ700 EX675LXC1E - Induktions kogeplade - 4 plader - Niche - bredde: 56 cm - dybde: 49 cm - med rustfrit stål-sidepynt, - med facetteret frontkant - sortInduktionskogeplade med innovative funktioner, hvilket gør madlavningen yderst fleksibel i alle situationer.GenereltEnergi Type: ElektriskFarve: SortModel: 60 cmProdukttype: Induktions kogeplade - 4 pladerIndstilliinger, styringerog indikatorerKontrolelementer: SliderPlacering af bordkomfur-kontroller: FrontStyringstype: ElektroniskTimer: JaVarm overflade-indikator: JaDisplayType: DigitalKogepladefunktionerAntal strømniveauer: 17Bordkomfurdetaljer: 2 x fleksibel madlavningszone - FlexInduction-zone med PowerBoost - 3300/3700 W - 380x240 mm | 4 x induktionselement - PowerBoost - 2200/3700 W - 190x240 mmKogeplade Overflade: KeramikKogepladestil: SmoothtopRamme Design: Rustfrit stål-sidepynt, facetteret frontkantSpecialitetselementer: JaVarme Element Type: Induktionselement, fleksibel madlavningszoneDiverseOverensstemmelsesstandarder: AENORSikkerhedsegenskaber: 2-trins resterende varmeindikatorKraftLedningslængde: 1.1 mSpænding: 220 - 240 V / 50/60 HzStrømforbrug: 7.4 kWMål og vægtBredde: 60.2 cmDybde: 52 cmHøjde: 5.1 cmVægt: 14.251 kgMål & vægt (forsendelse)Bredde (forsendelse): 75.3 cmDybde (forsendelse): 60.3 cmHøjde (forsendelse): 12.6 cmVægt (forsendelse): 15.5 kgMål (niche)Minimumsbredde: 56 cmMinimumsdybde: 49 cmMinimumshøjde: 5.1 cmProducentgarantiGaranti: 2 år...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Siemens
Kategori: Kogeplader
Vægt: 16.46g
EAN: 4242003716885
Varenr.: 1935251
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Siemens iQ700 EX675LXC1E Induktionskogeplade
5.369 kr
Til butik
Gå til Kai Berntsen ApS
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Siemens Induktionskogeplade EX675LXC1E - 2+2 års garanti
7.395 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Siemens Induktionskogeplade EX675LXC1E - 2+2 års garanti koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Siemens Induktionskogeplade EX675LXC1E - 2+2 års garanti koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.164 kr4.164 krKøb
2Boligcenter DK4.999 kr4.999 krKøb
3Vivas DK5.019 kr5.179 krKøb
4Ultrashop5.369 kr5.369 krKøb
5Kai Berntsen ApS7.395 kr7.395 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Siemens Induktionskogeplade EX675LXC1E - 2+2 års garanti

PriceData har fulgt prisen på Siemens Induktionskogeplade EX675LXC1E - 2+2 års garanti i 140 dage. Laveste pris i perioden er 4.150 kr (registreret d. 25. maj 2026), højeste er 6.395 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.878 kr.

Den nuværende pris på 4.164 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 75 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Siemens Induktionskogeplade EX675LXC1E - 2+2 års garanti. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Siemens Induktionskogeplade EX675LXC1E - 2+2 års garanti de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20264.164 kr24 kr (1%)
27. maj 20264.188 kr146 kr (3%)
26. maj 20264.334 kr184 kr (4%)
25. maj 20264.150 kr24 kr (1%)
24. maj 20264.174 kr24 kr (1%)
23. maj 20264.198 kr24 kr (1%)
22. maj 20264.222 kr24 kr (1%)
21. maj 20264.246 kr24 kr (1%)
20. maj 20264.270 kr24 kr (1%)
19. maj 20264.294 kr24 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret