Gå til hovedindhold

Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 360 Citrine

ShiseidoFoundation og concealereEAN: 0729238193598
Pris fra 255,75 krtil 527 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 271,25 kr (51% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 219 kr 9. maj

Sammenlign priser på Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 360 Citrine og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 255.75 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shiseido Revitalessence Skin Glow Foundation 360
-25%255,75 kr
Før 341 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Shiseido Revitalessence Skin Glow Foundation 360 billede

Produktinformation

Få en strålende og glødende hud med denne innovative foundation-serum hybrid. Den giver opbyggelig medium dækkeevne med en sund, naturlig finish. Ikke-komedogen og dermatologisk testet - egnet til alle hudtyper. Beriget med Niacinamid og Fermented Kefir+, som udjævner, lysner og støtter hudens mikrobiom. SPF 30 PA+++ giver daglig beskyttelse. Sådan bruger du den: Ryst grundigt før brug. Hold flasken let på skrå og pump produktet ud. Påfør med fingerspidserne fra midten af ansigtet og udad. Brug en børste for ekstra dækkeevne. Anvendes efter hudpleje og før eventuelle finish-produkter.

Produktspecifikationer

Mærke: Shiseido
Kategori: Makeup
Artikel nr.: 729238193598
EAN: 0729238193598
Varenr.: 3414170
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shiseido Revitalessence Glow Foundation 30 ml - 360 Citrine
-25%390 kr
Før 520 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Shiseido Revitalessence Glow Foundation 30 ml - 360 Citrine billede

Produktinformation

Shiseido Revitalessence Glow Foundation 360 Citrine er den **ultimative kombination af hudleje og foundation.** Denne innovative og teknologiske foundation er skabt til kvinder, der kræver det bedste for deres hud. Med en **medium dækkeevne**, en strålend...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Shiseido
Kategori: Foundations & Concealers
EAN: 0729238193598
Varenr.: 105804
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Shiseido Revital Essence Glow Foundation 360 Citrine
-23%399 kr
Før 520 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Shiseido Revital Essence Glow Foundation 360 Citrine billede

Produktinformation

Prøv denne innovative og teknologiske foundation fra SHISEIDO. Med Revitalessence Skin Glow Foundation SPF30 får du en let dækkeevne, en strålende finish, SPF 30 og effektive hudplejeingredienser i ét fantastisk produkt. Efter blot en uge fremstår huden udglattet og jævn med færre fine linjer.* TEKNOLOGI De to præbiotiske ingredienser, Fermenteret Kefir+ og Niacinamid, tilfører fugt i op til 24 timer**, hvilket sikrer et sundt og strålende udtryk hele dagen. Fermenteret Kefir+ styrker hudbarrieren, imens Niacinamid udglatter og udjævner huden. På den måde fremstår din hud smukkere og smukkere for hver dag, der går. Denne opbyggelige, medium-coverage foundation leverer strålende resultater, som holder længe efter makeuppen tages af.Med samme lette fornemmelse som et serum, lægger denne foundation sig vægtløst på huden og giver en smuk finish, der tilfører masser af glød til ansigtet. Du vil øjeblikkeligt opleve, at hudtonen udjævnes, at synlige porer reduceres og at huden føles velplejet. Medium dækkeevne, som kan bygges op En glowy finish, der får huden til at stråle Samme tekstur som et serum 24-timers fugt*** 12-timers holdbarhed** 30 nuancer Tilstopper ikke hudens porer (ikke-komedogen) Transfer-resistant** Crease-resistant** Fade-resistant** Dermatologisk testet Passer til alle hudtyper *Forbrugertest på 109 kvinder **Baseret på en instrumental test med 31 kvinder. ***Baseret på en intrumental test med 27 kvinde.

Produktspecifikationer

Mærke: Shiseido
Kategori: Foundation
Vægt: 140g
Artikel nr.: 56932
EAN: 0729238193598
Varenr.: B086422
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation 360 30 ml
400 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 360 Citrine
520 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Shiseido Revitalessence Glow Foundation 360 Citrine - 30 ml
527 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 360 Citrine koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 360 Citrine koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK255,75 kr294,75 krKøb
2NiceHair.dk390 kr390 krKøb
3Bangerhead DK399 kr399 krKøb
4Cocopanda DK400 kr400 krKøb
5Lyko DK520 kr520 krKøb
6NordicFeel DK527 kr527 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 360 Citrine

PriceData har fulgt prisen på Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 360 Citrine i 182 dage. Laveste pris i perioden er 219 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 343 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 319 kr.

Den nuværende pris på 255,75 kr er 20% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 24% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 360 Citrine. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 360 Citrine de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026255,75 kr59,25 kr (19%)
18. maj 2026315 kr2 kr (1%)
17. maj 2026317 kr2 kr (1%)
16. maj 2026319 kr2 kr (1%)
15. maj 2026321 kr2 kr (1%)
14. maj 2026323 kr2 kr (1%)
13. maj 2026325 kr2 kr (1%)
12. maj 2026327 kr2 kr (1%)
11. maj 2026329 kr110 kr (50%)
9. maj 2026219 kr116 kr (35%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret