Gå til hovedindhold

Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 310 Silk

ShiseidoFoundation og concealereEAN: 0729238193543
Pris fra 325 krtil 527 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 202 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 323 kr 22. maj

Sammenlign priser på Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 310 Silk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 325 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shiseido Revitalessence Skin Glow Foundation 310
325 kr
Til butik
Shiseido Revitalessence Skin Glow Foundation 310 billede

Produktinformation

Få en strålende og glødende hud med denne innovative foundation-serum hybrid. Den giver opbyggelig medium dækkeevne med en sund, naturlig finish. Ikke-komedogen og dermatologisk testet - egnet til alle hudtyper. Beriget med Niacinamid og Fermented Kefir+, som udjævner, lysner og støtter hudens mikrobiom. SPF 30 PA+++ giver daglig beskyttelse. Sådan bruger du den: Ryst grundigt før brug. Hold flasken let på skrå og pump produktet ud. Påfør med fingerspidserne fra midten af ansigtet og udad. Brug en børste for ekstra dækkeevne. Anvendes efter hudpleje og før eventuelle finish-produkter.

Produktspecifikationer

Mærke: Shiseido
Kategori: Makeup
Artikel nr.: 729238193543
EAN: 0729238193543
Varenr.: 3414634
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Shiseido Revital Essence Glow Foundation 310 Silk
-23%399 kr
Før 520 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Shiseido Revital Essence Glow Foundation 310 Silk billede

Produktinformation

Prøv denne innovative og teknologiske foundation fra SHISEIDO. Med Revitalessence Skin Glow Foundation SPF30 får du en let dækkeevne, en strålende finish, SPF 30 og effektive hudplejeingredienser i ét fantastisk produkt. Efter blot en uge fremstår huden udglattet og jævn med færre fine linjer.* TEKNOLOGI De to præbiotiske ingredienser, Fermenteret Kefir+ og Niacinamid, tilfører fugt i op til 24 timer**, hvilket sikrer et sundt og strålende udtryk hele dagen. Fermenteret Kefir+ styrker hudbarrieren, imens Niacinamid udglatter og udjævner huden. På den måde fremstår din hud smukkere og smukkere for hver dag, der går. Denne opbyggelige, medium-coverage foundation leverer strålende resultater, som holder længe efter makeuppen tages af.Med samme lette fornemmelse som et serum, lægger denne foundation sig vægtløst på huden og giver en smuk finish, der tilfører masser af glød til ansigtet. Du vil øjeblikkeligt opleve, at hudtonen udjævnes, at synlige porer reduceres og at huden føles velplejet. Medium dækkeevne, som kan bygges op En glowy finish, der får huden til at stråle Samme tekstur som et serum 24-timers fugt*** 12-timers holdbarhed** 30 nuancer Tilstopper ikke hudens porer (ikke-komedogen) Transfer-resistant** Crease-resistant** Fade-resistant** Dermatologisk testet Passer til alle hudtyper *Forbrugertest på 109 kvinder **Baseret på en instrumental test med 31 kvinder. ***Baseret på en intrumental test med 27 kvinde.

Produktspecifikationer

Mærke: Shiseido
Kategori: Foundation
Vægt: 140g
Artikel nr.: 56927
EAN: 0729238193543
Varenr.: B086427
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation 310 30 ml
399 kr
Til butik
Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation 310 30 ml billede

Produktinformation

RevitalEssence Skin Glow Foundation er en serum-foundation med hudplejende egenskaber, der fugter og plejer huden. En foundation med medium dækkeevne og en vægtløs formel, der blender sig nemt ind i huden og giver en dejlig glødende finish, der holder hele dagen.

Produktspecifikationer

Mærke: Shiseido
Kategori: Foundation
Artikel nr.: 56927
EAN: 0729238193543
Varenr.: 3281236
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 310 Silk
520 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Shiseido Revitalessence Glow Foundation 310 Silk - 30 ml
527 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 310 Silk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 310 Silk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK325 kr364 krKøb
2Bangerhead DK399 kr399 krKøb
3Cocopanda DK399 kr399 krKøb
4Lyko DK520 kr520 krKøb
5NordicFeel DK527 kr527 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 310 Silk

PriceData har fulgt prisen på Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 310 Silk i 179 dage. Laveste pris i perioden er 289 kr (registreret d. 16. januar 2026), højeste er 519 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 378 kr.

Den nuværende pris på 325 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 310 Silk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Shiseido RevitalEssence Skin Glow Foundation SPF30 310 Silk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026325 kr2 kr (1%)
22. maj 2026323 kr2 kr (1%)
20. maj 2026325 kr2 kr (1%)
14. maj 2026323 kr2 kr (1%)
8. maj 2026325 kr2 kr (1%)
30. apr. 2026323 kr2 kr (1%)
25. apr. 2026325 kr2 kr (1%)
24. apr. 2026323 kr2 kr (1%)
16. apr. 2026325 kr2 kr (1%)
15. apr. 2026323 kr93 kr (22%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret