Gå til hovedindhold

Shiseido Global Sun Care UV Protective Compact Foundation Dark Ivory - 12 g

ShiseidoFoundation og concealereEAN: 0730852213258
Pris fra 243,74 krtil 338 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 94,26 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 156 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Shiseido Global Sun Care UV Protective Compact Foundation Dark Ivory - 12 g og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 243.74 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shiseido Protective Compact SPF 30 - Dark Ivory 12 ml
-26%243,74 kr
Før 330 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Shiseido Protective Compact SPF 30 - Dark Ivory 12 ml billede

Produktinformation

Shiseido SunMakeupProtective Compact SPF 30 er en helt fantastisk og dækkende kompakt foundation, der med sin silkebløde formel smelter perfekt ind i huden, udjævner hudtonen og reducerer synligheden af porer og fine linjer, alt imens den beskytter mod so...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Shiseido
Kategori: Foundations & Concealers
EAN: 0730852213258
Varenr.: 116536
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Shiseido GSC UV Protective Compact SPF 30 Dark Ivory (12 g)
-20%244 kr
Før 305 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Shiseido GSC UV Protective Compact SPF 30 Dark Ivory (12 g) billede

Produktinformation

Oplev en foundation som ikke kun giver en naturligt fejlfri finish, men også beskytter huden mod solens skadelige stråler og ydre påvirkninger. Shiseido UV Protective Compact Foundation SPF 30 ensarter hudtonen, udvisker synlige porer og fine linjer - samtidig med at den plejer og styrker huden. Den innovative formel er designet til at modstå sved, vand og talg, hvilket sikrer et friskt look, som holder længe. Beriget med hypotaurin, som beskytter huden mod oxidativ stress forårsaget af blåt lys, og saflorekstrakt, som har udglattende samt plumping effekt. Bio-hyaluronsyre tilfører intens fugt og hjælper huden med at bevare sin smidighed. Shiseidos avancerede SuperVeil-UV 360™-teknologi beskytter mod både UVA- og UVB-stråler, mens Profense CEL™-teknologien modvirker forekomsten af rynker og uensartet hudtone. Foundation med SPF 30 Lang holdbarhed på huden og vandresistent formel Beskytter mod UV-stråler og blåt lys Velegnet til alle hudtyper Fås som refill *In vitro-test. Dermatologisk testet. Ikke komedogen.

Produktspecifikationer

Mærke: Shiseido
Kategori: Foundation
0
Artikel nr.: 64137
EAN: 0730852213258
Varenr.: B095501
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Shiseido Global Sun Care UV Protective Compact Foundation SPF 30
255 kr
Til butik
Shiseido Global Sun Care UV Protective Compact Foundation SPF 30 billede

Produktinformation

Oplev en foundation som ikke kun giver en naturligt fejlfri finish, men også beskytter huden mod solens skadelige stråler og ydre påvirkninger. Shiseido UV Protective Compact Foundation SPF 30 ensarter hudtonen, udvisker synlige porer og fine linjer - samtidig med at den plejer og styrker huden. Den innovative formel er designet til at modstå sved, vand og talg, hvilket sikrer et friskt look, som holder længe. Beriget med hypotaurin, som beskytter huden mod oxidativ stress forårsaget af blåt lys, og saflorekstrakt, som har udglattende samt plumping effekt. Bio-hyaluronsyre tilfører intens fugt og hjælper huden med at bevare sin smidighed. Shiseidos avancerede SuperVeil-UV 360™-teknologi beskytter mod både UVA- og UVB-stråler, mens Profense CEL™-teknologien modvirker forekomsten af rynker og uensartet hudtone.- Foundation med SPF 30- Lang holdbarhed på huden og vandresistent formel- Beskytter mod UV-stråler og blåt lys- Velegnet til alle hudtyper- Fås som refill*In vitro-test. Dermatologisk testet. Ikke komedogen.Anvendelse:Påfør efter din vanlige hudplejerutine. Anvend den medfølgende svamp (tør eller let fugtig) for at påføre foundation jævnt over hele ansigtet, fra midten og ud. Start med større områder som kinderne, og fortsæt derefter til mindre områder som pande, næse og omkring øjne og mund.Hold svampen ren, da en snavset svamp ikke absorberer foundation så godt.En solcreme med høj solbeskyttelsesfaktor anbefales som base under makeup ved eksponering for UV-stråler i længere tid.Undgå kontakt med øjnene. Hvis du får foundation i øjnene, skal du skylle grundigt med vand.Opbevar produktet et sted, hvor det er beskyttet mod direkte sollys, høje temperaturer og høj luftfugtighed. Shiseido Global Sun Care UV Protective Compact Foundation SPF 30...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Shiseido
Kategori: Foundation
Størrelse: 12.000000000
Artikel nr.: 64137
EAN: 0730852213258
Varenr.: 1624-672-0001
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Shiseido GSC UV Protective Compact SPF 30 Dark Ivory 12g
330 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Shiseido Global Sun Care UV Protective Compact Foundation Dark Ivory - 12 g
338 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shiseido Global Sun Care UV Protective Compact Foundation Dark Ivory - 12 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shiseido Global Sun Care UV Protective Compact Foundation Dark Ivory - 12 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk243,74 kr243,74 krKøb
2Bangerhead DK244 kr244 krKøb
3Lyko DK255 kr255 krKøb
4Cocopanda DK330 kr330 krKøb
5NordicFeel DK338 kr338 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shiseido Global Sun Care UV Protective Compact Foundation Dark Ivory - 12 g

PriceData har fulgt prisen på Shiseido Global Sun Care UV Protective Compact Foundation Dark Ivory - 12 g i 163 dage. Laveste pris i perioden er 156 kr (registreret d. 4. marts 2026), højeste er 256 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 186 kr.

Den nuværende pris på 243,74 kr er 31% over normalprisen. Prisen er steget 38% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Shiseido Global Sun Care UV Protective Compact Foundation Dark Ivory - 12 g. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Shiseido Global Sun Care UV Protective Compact Foundation Dark Ivory - 12 g de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026243,74 kr47,63 kr (24%)
31. maj 2026196,11 kr58,89 kr (23%)
30. maj 2026255 kr11,26 kr (5%)
29. maj 2026243,74 kr61,74 kr (34%)
28. maj 2026182 kr14,11 kr (7%)
25. maj 2026196,11 kr40,89 kr (17%)
23. maj 2026237 kr40,89 kr (21%)
19. maj 2026196,11 kr19,11 kr (11%)
12. maj 2026177 kr5 kr (3%)
6. maj 2026182 kr5 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret