Gå til hovedindhold

Shimano Steps E-Bike Kæde - 10 gears - CN-E6090 - 138 led - HG-10

ShimanoCykelkæderEAN: 4524667669173
Pris fra 239 krtil 379 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 140 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 236 kr 20. maj

Sammenlign priser på Shimano Steps E-Bike Kæde - 10 gears - CN-E6090 - 138 led - HG-10 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 239 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano CN-E6090
239 kr
Til butik
Shimano CN-E6090 billede

Produktinformation

Shimano CN-E6090 Cykelkæde

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Sport Fitness
Artikel nr.: ICNE609010138I
EAN: 4524667669173
Varenr.: 3413955
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano CN-E6090, Cykelkæde, Grå, 276 g
248 kr
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano Steps E-Bike Kæde - 10 gears - CN-E6090 - 138 led - HG-10
299 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Kæde 10sp 138l U. End Pin 10-sp - Cykelkæde
314,95 kr
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Kæde 10sp 138l U. End Pin 10-sp - Cykelkæde
314,95 kr
Til butik
Gå til Dania Bikes
TrustScore 5 ud af 54,8
Shimano CN-E6090 Steps 10-Speed Kæde
379 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Steps E-Bike Kæde - 10 gears - CN-E6090 - 138 led - HG-10 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Steps E-Bike Kæde - 10 gears - CN-E6090 - 138 led - HG-10 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK239 kr278 krKøb
2CS MEGASTORE DK248 kr287 krKøb
3Cykelpartner.dk299 kr299 krKøb
4MAXiPRO314,95 kr314,95 krKøb
5Bikepack.dk314,95 kr314,95 krKøb
6Dania Bikes379 kr379 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano Steps E-Bike Kæde - 10 gears - CN-E6090 - 138 led - HG-10

PriceData har fulgt prisen på Shimano Steps E-Bike Kæde - 10 gears - CN-E6090 - 138 led - HG-10 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 236 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 314,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 251 kr.

Den nuværende pris på 239 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Shimano Steps E-Bike Kæde - 10 gears - CN-E6090 - 138 led - HG-10. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Shimano Steps E-Bike Kæde - 10 gears - CN-E6090 - 138 led - HG-10 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 2026239 kr3 kr (1%)
20. maj 2026236 kr3 kr (1%)
15. maj 2026239 kr3 kr (1%)
8. maj 2026236 kr3 kr (1%)
7. maj 2026239 kr3 kr (1%)
25. apr. 2026236 kr3 kr (1%)
14. mar. 2026239 kr21 kr (8%)
5. feb. 2026260 kr54,95 kr (17%)
4. feb. 2026314,95 kr54,95 kr (21%)
18. dec. 2025260 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret