Gå til hovedindhold

Shimano Pedal Spd M/ Klampe Sm-sh56 Pd-eh500 - Cykelpedal

ShimanoHovedtelefonerEAN: 4524667866312
Pris fra 449 krtil 552 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 103 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 414 kr 22. maj

Sammenlign priser på Shimano Pedal Spd M/ Klampe Sm-sh56 Pd-eh500 - Cykelpedal og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 449 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano - SPD og platform Pedaler PD-EH500 Combi grå
449 kr
Til butik
Shimano - SPD og platform Pedaler PD-EH500 Combi grå billede

Produktinformation

Med dette pedalsæt fra Shimano får du et utroligt alsidigt sæt pedaler, der både kan bruges i hverdagen og til trænin...

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Pedaler
EAN: 4524667866312
Varenr.: 4524667866312
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Pedal Spd M/ Klampe Sm-sh56 Pd-eh500 - Cykelpedal
480,95 kr
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Pedal Spd M/ Klampe Sm-sh56 Pd-eh500 - Cykelpedal
480,95 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano EPDEH500 bicycle pedal
484 kr
Til butik
Gå til Dania Bikes
TrustScore 5 ud af 54,8
Shimano SPD PD-EH 500 Kombi Pedal
-27%498 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano EPDEH500, Grå, Dreng/Pige, 383 g, 1 stk
508 kr
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shimano PD-EH500 kombi pedal inkl. klampe
-19%552 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Pedal Spd M/ Klampe Sm-sh56 Pd-eh500 - Cykelpedal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Pedal Spd M/ Klampe Sm-sh56 Pd-eh500 - Cykelpedal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelpartner.dk449 kr449 krKøb
2MAXiPRO480,95 kr480,95 krKøb
3Bikepack.dk480,95 kr480,95 krKøb
4Proshop DK484 kr523 krKøb
5Dania Bikes498 kr498 krKøb
6CS MEGASTORE DK508 kr547 krKøb
7Cykelexperten.dk552 kr552 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano Pedal Spd M/ Klampe Sm-sh56 Pd-eh500 - Cykelpedal

PriceData har fulgt prisen på Shimano Pedal Spd M/ Klampe Sm-sh56 Pd-eh500 - Cykelpedal i 187 dage. Laveste pris i perioden er 414 kr (registreret d. 15. marts 2026), højeste er 498 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 457 kr.

Den nuværende pris på 449 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Shimano Pedal Spd M/ Klampe Sm-sh56 Pd-eh500 - Cykelpedal. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Shimano Pedal Spd M/ Klampe Sm-sh56 Pd-eh500 - Cykelpedal de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026449 kr5 kr (1%)
27. maj 2026444 kr30 kr (7%)
22. maj 2026414 kr35 kr (8%)
15. maj 2026449 kr6 kr (1%)
14. maj 2026443 kr29 kr (7%)
5. maj 2026414 kr62,95 kr (13%)
4. maj 2026476,95 kr62,95 kr (15%)
15. mar. 2026414 kr15 kr (3%)
14. mar. 2026429 kr27,95 kr (6%)
5. mar. 2026456,95 kr24 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret