Gå til hovedindhold

Shimano Dura Ace/XTR kæde + E-bikes - Med Quick Link - Til 11 gear - HG-X11

ShimanoKæderEAN: 4524667910428
Pris fra 347 krtil 469 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 122 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 331 kr 13. maj

Sammenlign priser på Shimano Dura Ace/XTR kæde + E-bikes - Med Quick Link - Til 11 gear - HG-X11 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 347 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grandinė Shimano XTR/DURA-ACE CN-HG901 11-speed 116links Quick-link
347 kr
Til butik
Grandinė Shimano XTR/DURA-ACE CN-HG901 11-speed 116links Quick-link billede

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Kæder
Farve: 4
Artikel nr.: ICNHG90111116Q
EAN: 4524667910428
Varenr.: 7319467
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Kæde 11sp 116l Quick Link 11-sp Quick Link - Cykelkæde
352,95 kr
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Kæde 11sp 116l Quick Link 11-sp Quick Link - Cykelkæde
352,95 kr
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano Dura Ace/XTR kæde + E-bikes - Med Quick Link - Til 11 gear - HG-X11
379 kr
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shimano Kæde CN-HG901 Dura-Ace/XTR
469 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Dura Ace/XTR kæde + E-bikes - Med Quick Link - Til 11 gear - HG-X11 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Dura Ace/XTR kæde + E-bikes - Med Quick Link - Til 11 gear - HG-X11 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK347 kr386 krKøb
2MAXiPRO352,95 kr352,95 krKøb
3Bikepack.dk352,95 kr352,95 krKøb
4Cykelpartner.dk379 kr379 krKøb
5Cykelexperten.dk469 kr469 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano Dura Ace/XTR kæde + E-bikes - Med Quick Link - Til 11 gear - HG-X11

PriceData har fulgt prisen på Shimano Dura Ace/XTR kæde + E-bikes - Med Quick Link - Til 11 gear - HG-X11 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 314,95 kr (registreret d. 5. februar 2026), højeste er 365 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 342 kr.

Den nuværende pris på 347 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Shimano Dura Ace/XTR kæde + E-bikes - Med Quick Link - Til 11 gear - HG-X11. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Shimano Dura Ace/XTR kæde + E-bikes - Med Quick Link - Til 11 gear - HG-X11 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026347 kr15 kr (5%)
16. maj 2026332 kr1 kr (0%)
13. maj 2026331 kr1 kr (0%)
8. maj 2026332 kr14 kr (4%)
7. maj 2026346 kr5 kr (1%)
6. maj 2026341 kr7 kr (2%)
3. maj 2026348 kr15 kr (5%)
30. apr. 2026333 kr8 kr (2%)
26. apr. 2026341 kr1 kr (0%)
21. apr. 2026342 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret