Gå til hovedindhold

Shimano Bagskifter 12-sp Sgs 12s Single - Cykel bagskifter

ShimanoRedskaberEAN: 4550170443641
Pris fra 601 krtil 698 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 97 kr (14% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 582 kr 10. mar.

Sammenlign priser på Shimano Bagskifter 12-sp Sgs 12s Single - Cykel bagskifter og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 601 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shimano Bagskifter XT M8100 Shadow+
-30%601 kr
Før 859 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Shimano Bagskifter XT M8100 Shadow+ billede

Produktinformation

Bagskifter XT M8100 Shadow+ - 12s single Deore XT M8100

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Bagskifter
EAN: 4550170443641
Varenr.: IRDM8100SGS
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano XT Shadow RD+ Bagskifter M8100-SGS - 1x12 gear
601 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Bagskifter 12-sp Sgs 12s Single - Cykel bagskifter
-1%632,95 kr
Før 639 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Bagskifter 12-sp Sgs 12s Single - Cykel bagskifter
-1%632,95 kr
Før 639 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dania Bikes
TrustScore 5 ud af 54,8
Shimano Deore XT RD-M8100-SGS 12 Speed Lang Arm Bagskifter
-15%698 kr
Før 819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Bagskifter 12-sp Sgs 12s Single - Cykel bagskifter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Bagskifter 12-sp Sgs 12s Single - Cykel bagskifter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk601 kr601 krKøb
2Cykelpartner.dk601 kr601 krKøb
3MAXiPRO632,95 kr632,95 krKøb
4Bikepack.dk632,95 kr632,95 krKøb
5Dania Bikes698 kr698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano Bagskifter 12-sp Sgs 12s Single - Cykel bagskifter

PriceData har fulgt prisen på Shimano Bagskifter 12-sp Sgs 12s Single - Cykel bagskifter i 184 dage. Laveste pris i perioden er 562,95 kr (registreret d. 25. januar 2026), højeste er 698 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 618 kr.

Den nuværende pris på 601 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Shimano Bagskifter 12-sp Sgs 12s Single - Cykel bagskifter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Shimano Bagskifter 12-sp Sgs 12s Single - Cykel bagskifter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026601 kr38 kr (6%)
3. maj 2026639 kr31,05 kr (5%)
20. apr. 2026607,95 kr31,05 kr (5%)
7. apr. 2026639 kr31,05 kr (5%)
22. mar. 2026607,95 kr11,05 kr (2%)
21. mar. 2026619 kr10 kr (2%)
20. mar. 2026609 kr10 kr (2%)
19. mar. 2026599 kr10 kr (2%)
18. mar. 2026589 kr7 kr (1%)
10. mar. 2026582 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret