Gå til hovedindhold

Shimano Bagskifter 7/8-sp Sgs Bag, Sort, 7/8-sp, Altus - Cykel bagskifter

ShimanoRedskaberEAN: 4524667130925
Pris fra 139 krtil 209 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 70 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 137 kr 15. maj

Sammenlign priser på Shimano Bagskifter 7/8-sp Sgs Bag, Sort, 7/8-sp, Altus - Cykel bagskifter og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 139 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano Altus RD-M310DL bagskifter 7/8 gear, sort
139 kr
Til butik
Shimano Altus RD-M310DL bagskifter 7/8 gear, sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Derailleurs og Skiftere
Farve: 4
Artikel nr.: ERDM310DL
EAN: 4524667130925
Varenr.: 8383384
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Bagskifter 7/8-sp Sgs Bag, Sort, 7/8-sp, Altus - Cykel bagskifter
165,95 kr
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Bagskifter 7/8-sp Sgs Bag, Sort, 7/8-sp, Altus - Cykel bagskifter
165,95 kr
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano Altus - Bagskifter 3 x 7 gear eller 3 x 8 gear Sort
189 kr
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shimano Bagskifter RD-M310 Bag, Sort, 7/8-sp - Altus
209 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Bagskifter 7/8-sp Sgs Bag, Sort, 7/8-sp, Altus - Cykel bagskifter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Bagskifter 7/8-sp Sgs Bag, Sort, 7/8-sp, Altus - Cykel bagskifter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK139 kr178 krKøb
2MAXiPRO165,95 kr165,95 krKøb
3Bikepack.dk165,95 kr165,95 krKøb
4Cykelpartner.dk189 kr189 krKøb
5Cykelexperten.dk209 kr209 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano Bagskifter 7/8-sp Sgs Bag, Sort, 7/8-sp, Altus - Cykel bagskifter

PriceData har fulgt prisen på Shimano Bagskifter 7/8-sp Sgs Bag, Sort, 7/8-sp, Altus - Cykel bagskifter i 185 dage. Laveste pris i perioden er 137 kr (registreret d. 15. maj 2026), højeste er 168 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 153 kr.

Den nuværende pris på 139 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Shimano Bagskifter 7/8-sp Sgs Bag, Sort, 7/8-sp, Altus - Cykel bagskifter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Shimano Bagskifter 7/8-sp Sgs Bag, Sort, 7/8-sp, Altus - Cykel bagskifter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026139 kr4 kr (3%)
24. maj 2026143 kr4 kr (3%)
23. maj 2026139 kr26,95 kr (16%)
22. maj 2026165,95 kr1,95 kr (1%)
20. maj 2026164 kr
19. maj 2026164,95 kr26,95 kr (20%)
18. maj 2026138 kr1 kr (1%)
15. maj 2026137 kr1 kr (1%)
14. maj 2026138 kr5 kr (3%)
9. maj 2026143 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret