Gå til hovedindhold

SG Armaturen SG Soft Slim indbygningssport, 9W LED 3000K, hvid

SG ArmaturenEludstyrIP54 klassificeretHjemmebelysningEAN: 7021989032151

SG Armaturen Soft Slim LED indbygningsspot med 850lm output og 42° spredningsvinkel. Perfekt til indendørs og udendørs brug med IP54 certificering. Læs mere

Pris fra 383 krtil 485 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 102 kr (21% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på SG Soft Slim indbygningssport, 9W LED 3000K, hvid og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 383 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SG Armaturen Soft slim hvid 760lm 3000k ra> 98
383 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Downlight Soft Slim LED 9W 3000K, hvid
415 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Downlight Soft Slim LED 9W 3000K, hvid
432 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Soft Slim Hvid 3000k
446 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SOFT SLIM HVID 3000K
446,81 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Soft Slim indbygningssport, 9W LED 3000K, hvid
449 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Soft Slim indbygningsspot, 3000K, hvid
469 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Soft Slim Hvid 3000K
469,57 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Soft slim hvid 3000k
485 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SG Soft Slim indbygningssport, 9W LED 3000K, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SG Soft Slim indbygningssport, 9W LED 3000K, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK383 kr422 krKøb
2CS MEGASTORE DK415 kr454 krKøb
3WATTOO.DK432 kr432 krKøb
4Elvvs.dk446 kr446 krKøb
5EL-GROSSISTEN446,81 kr446,81 krKøb
6BilligVVS DK449 kr449 krKøb
7Greenline469 kr469 krKøb
8Billigelogvvs.dk469,57 kr469,57 krKøb
9MaintainIt485 kr485 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

SG Armaturen Soft Slim LED indbygningsspot 9W 3000K

SG Armaturen

SG Armaturen Soft Slim LED indbygningsspot med 850lm output og 42° spredningsvinkel. Perfekt til indendørs og udendørs brug med IP54 certificering.

• downlight
• indbygningsspot
• LED spot
• loftspot
• SG spot
• indbygning
• belysning
• Hjemmebelysning
• IP54 klassificeret

Beskrivelse

SG Armaturen Soft Slim er en eksklusiv LED indbygningsspot designet til moderne hjemmebelysning. Med sin elegante hvide finish og kompakte design passer den perfekt ind i ethvert rum. Spottet leverer 850 lumen med varm 3000K farvetemperatur og exceptionel farvegengivelse på Ra>98. Den avancerede reflektorteknologi sikrer højt lumen output med minimal blænding. Dæmpbar via fasedæmp eller DALI, værktøjsfri montering og mulighed for viderekobling gør installationen enkel. Med IP54 klassificering kan den bruges både indendørs og i vådrum, og 100.000 timers levetid sikrer langvarig kvalitetsbelysning.

Specifikationer

farve:Hvid
lumen:850lm
vægt:0,38 kg
effekt:9-11W
højde:52mm
garanti:5 år
levetid:100.000 timer
diameter:90mm
dæmpbar:Ja
IP-klasse:IP54
materiale:Trykstøbt aluminium
spænding:230V
energiklasse:F
farvegengivelse:Ra>98
farvetemperatur:3000K
udskæringsmål:83mm
spredningsvinkel:42°

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er spottet egnet til vådrum?

Ja, med IP54 klassificering kan spottet bruges i vådrum og udendørs miljøer.

Kan spottet dæmpes?

Ja, spottet kan dæmpes via fasedæmp eller DALI. SG Armaturen anbefaler LEDDim 200, LEDDim 400 eller LEDDim Smart.

Hvor lang er garantien?

Spottet leveres med 5 års garanti og har en forventet levetid på 100.000 timer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SG Soft Slim indbygningssport, 9W LED 3000K, hvid

PriceData har fulgt prisen på SG Soft Slim indbygningssport, 9W LED 3000K, hvid i 153 dage. Laveste pris i perioden er 383 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 387 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 385 kr.

Den nuværende pris på 383 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for SG Soft Slim indbygningssport, 9W LED 3000K, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for SG Soft Slim indbygningssport, 9W LED 3000K, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026383 kr2 kr (1%)
19. maj 2026385 kr2 kr (1%)
20. jan. 2026387 kr1 kr (0%)
31. dec. 2025386 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret