Gå til hovedindhold

SG Armaturen SG Edge udendørs væglampe, 2700K, sort

SG ArmaturenEludstyrEAN: 7021986143508
Pris fra 1.333 krtil 1.635 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 302 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.171 kr 25. mar.

Sammenlign priser på SG Edge udendørs væglampe, 2700K, sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1333 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
SG Edge udendørs væglampe, 2700K, sort
1.333 kr
Til butik
SG Edge udendørs væglampe, 2700K, sort billede

Produktinformation

Edge - dit perfekte valg til en udendørs væglampe SG's Edge-serie præsenterer en udendørs væglampe fremstillet af trykstøbt, pulverlakeret aluminium. Edge væglampen tilføjer et visuelt moderne look på din facade, men giver dig også muligheden for bagk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SG Armaturen
Kategori: Udendørslamper
Farve: black
Størrelse: 320x103x60 mm
EAN: 7021986143508
Varenr.: 6243143508
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Edge Mat-sort 10w Led 2700k
1.333 kr
Til butik
Edge Mat-sort 10w Led 2700k billede

Produktinformation

Fast 10W LED vægarmatur med down/uplight til indendørs & udendørs montering med 50.000 timers levetid.Vandal sikkert, IP65 og 110 graders lysspredning.Godkendt til fælles adgangsveje og udført i korrosionsbeskyttet pulverlakeret aluminium.SG yder 5 års sy...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Diverse - varer
EAN: 7021986143508
Varenr.: 1502644
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Vægarmatur Edge LED 10W 2700K sort
1.388 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Edge Mat-Sort 10W LED 2700K
1.469,01 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Edge udendørs væglampe, 2700K, sort
1.599 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Edge udendørs væglampe, 2700K, sort
1.635 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SG Edge udendørs væglampe, 2700K, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SG Edge udendørs væglampe, 2700K, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl1.333 kr1.333 krKøb
2Elvvs.dk1.333 kr1.333 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.388 kr1.388 krKøb
4EL-GROSSISTEN1.469,01 kr1.469,01 krKøb
5Greenline1.599 kr1.599 krKøb
6BilligVVS DK1.635 kr1.635 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SG Edge udendørs væglampe, 2700K, sort

PriceData har fulgt prisen på SG Edge udendørs væglampe, 2700K, sort i 178 dage. Laveste pris i perioden er 1.171 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 1.396 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.312 kr.

Den nuværende pris på 1.333 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for SG Edge udendørs væglampe, 2700K, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for SG Edge udendørs væglampe, 2700K, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.333 kr63 kr (5%)
25. maj 20261.396 kr17 kr (1%)
24. maj 20261.379 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.380 kr1 kr (0%)
7. maj 20261.379 kr28 kr (2%)
24. apr. 20261.351 kr28 kr (2%)
23. apr. 20261.379 kr28 kr (2%)
28. mar. 20261.351 kr180 kr (15%)
25. mar. 20261.171 kr180 kr (13%)
23. mar. 20261.351 kr180 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret