Gå til hovedindhold

SG Armaturen SG Artes Midi udendørs væglampe, 2700K, sort

SG ArmaturenEludstyrEAN: 7021986417159
Pris fra 1.169 krtil 1.533 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 364 kr (24% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på SG Artes Midi udendørs væglampe, 2700K, sort og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1169 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Artes Midi udendørs væglampe, 2700K, sort
-10%1.169 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SG Artes Midi udendørs væglampe, 2700K, sort billede

Produktinformation

Dekorativ udendørs væglampe med justerbar lyskegle Artes Midi-serien fra SG er en fin og dekorativ udendørs væglampe i et trykstøbt, pulverlakeret aluminium. Væglampen kan dæmpes med bagkantsdæmp. Væglampen kommer med indbygget LED som lyser med 3000 Kelv...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SG Armaturen
Kategori: Udendørs væglamper
Farve: black
Størrelse: 205x205x125 mm
EAN: 7021986417159
Varenr.: 6243417153
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
SG Artes Midi udendørs væglampe, 2700K, sort
1.252 kr
Til butik
SG Artes Midi udendørs væglampe, 2700K, sort billede

Produktinformation

Firkantet væglampe fra serien Artes Midi af norske SG med IP44-klassificering og 32W. Den er trykstøbt hvor det efterfølgende er blevet pulverlakeret i aluminium. Lampen måler B20,5 x H12,5 x L20,5 cm. Den har indbygget LED samt en farvetemperatur på 2700...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SG Armaturen
Kategori: Udendørslamper
Farve: black
Størrelse: 205x205x125 mm
EAN: 7021986417159
Varenr.: 6243417153
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ARTES MIDI BLACK 2700K
1.253,85 kr
Til butik
ARTES MIDI BLACK 2700K billede

Produktinformation

Artes Midi er et dekorativt og stilfuldt udendørsarmatur til vægmontering. Det er muligt at foretage en individuel gradvis justering af lysvinklen/lysfordelingen op og ned. Fremstillet i trykstøbt, pulverlakeret aluminium. Kan dæmpes med fasekontroldæmper...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SG ARMATUREN
Kategori: Lamper & Armaturer
EAN: 7021986417159
Varenr.: 15842205237583
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SG ARMATUREN ARTES MIDI BLACK 2700K
1.290 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SG Artes Midi udendørs væglampe, 2700K, sort
1.299 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Artes midi black 2700k
1.350 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Artes Midi udendørs væglampe, 2700K, sort
1.355 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Artes Midi udendørs væglampe, 2700K, sort
1.499 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Artes midi sort 980lm 2700k
1.533 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SG Artes Midi udendørs væglampe, 2700K, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SG Artes Midi udendørs væglampe, 2700K, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk1.169 kr1.169 krKøb
2LavprisEl1.252 kr1.252 krKøb
3EL-GROSSISTEN1.253,85 kr1.253,85 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.290 kr1.290 krKøb
5LavprisVVS1.299 kr1.299 krKøb
6MaintainIt1.350 kr1.350 krKøb
7BilligVVS DK1.355 kr1.355 krKøb
8Greenline1.499 kr1.499 krKøb
9Elvvs.dk1.533 kr1.533 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SG Artes Midi udendørs væglampe, 2700K, sort

PriceData har fulgt prisen på SG Artes Midi udendørs væglampe, 2700K, sort i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.169 kr (registreret d. 2. juni 2026), højeste er 1.299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.259 kr.

Den nuværende pris på 1.169 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for SG Artes Midi udendørs væglampe, 2700K, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for SG Artes Midi udendørs væglampe, 2700K, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.169 kr83 kr (7%)
27. maj 20261.252 kr1,85 kr (0%)
26. maj 20261.253,85 kr1,85 kr (0%)
23. maj 20261.252 kr1,85 kr (0%)
22. maj 20261.253,85 kr1,85 kr (0%)
14. apr. 20261.252 kr1,85 kr (0%)
28. mar. 20261.253,85 kr1,85 kr (0%)
4. mar. 20261.252 kr2 kr (0%)
3. mar. 20261.254 kr
10. feb. 20261.253,85 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret