Gå til hovedindhold

SG Armaturen Armatur Wave 1200 LED 42W 840, sensor, hvid, IP44

SG ArmaturenEludstyrEAN: 7021981111861
Pris fra 1.696,93 krtil 1.881 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 184,07 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.657 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Armatur Wave 1200 LED 42W 840, sensor, hvid, IP44 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1696.93 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
WAVE 1200 HVID 42W LED 4000K SENSOR
1.696,93 kr
Til butik
WAVE 1200 HVID 42W LED 4000K SENSOR billede

Produktinformation

Et energieffektiv armatur til brug i korridorer, garderober, arkiv- og lagerrum, samt andre lignende områder med lav aktivitet. Armaturet er produceret i pulverlakeret stål i hvid med endestykker i aluminium, samt skærm i akryl (polycarbonat som tilbehør)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Lamper & Armaturer
EAN: 7021981111861
Varenr.: 15845053104463
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Armatur Wave 1200 LED 42W 840, sensor, hvid, IP44
1.744 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wave 1200 Hv 42w 4000k S
1.868 kr
Til butik
Wave 1200 Hv 42w 4000k S billede

Produktinformation

Wave LED er et energieffektivt IP44 armatur til brug i korridorer, arkiv- og lagerrum samt lignende områder med lav aktivitet. Armaturhus udført i aluminium, og skærm i acryl (Polycarbonat som tilbehør). Lyn hurtig montering og halvt gennemfortrådet gør d...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Diverse - varer
EAN: 7021981111861
Varenr.: 1570364
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SG Armaturen Wave 1200 hvid 42w led 4000k sensor
1.881 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Armatur Wave 1200 LED 42W 840, sensor, hvid, IP44 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Armatur Wave 1200 LED 42W 840, sensor, hvid, IP44 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN1.696,93 kr1.696,93 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.744 kr1.744 krKøb
3Elvvs.dk1.868 kr1.868 krKøb
4Proshop DK1.881 kr1.881 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Armatur Wave 1200 LED 42W 840, sensor, hvid, IP44

PriceData har fulgt prisen på Armatur Wave 1200 LED 42W 840, sensor, hvid, IP44 i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.657 kr (registreret d. 7. marts 2026), højeste er 1.881 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.725 kr.

Den nuværende pris på 1.696,93 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Armatur Wave 1200 LED 42W 840, sensor, hvid, IP44. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Armatur Wave 1200 LED 42W 840, sensor, hvid, IP44 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.696,93 kr41,07 kr (2%)
23. maj 20261.738 kr41,07 kr (2%)
12. maj 20261.696,93 kr34,63 kr (2%)
7. maj 20261.662,3 kr47,7 kr (3%)
6. maj 20261.710 kr47,7 kr (3%)
23. apr. 20261.662,3 kr47,7 kr (3%)
22. apr. 20261.710 kr47,7 kr (3%)
19. apr. 20261.662,3 kr47,7 kr (3%)
18. apr. 20261.710 kr47,7 kr (3%)
15. apr. 20261.662,3 kr47,7 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret