Gå til hovedindhold

SG Armaturen Armatur Wave 1200 LED 42W 840, hvid, IP44

SG ArmaturenEludstyrEAN: 7021981111854
Pris fra 1.080 krtil 1.566 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 486 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 925 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Armatur Wave 1200 LED 42W 840, hvid, IP44 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1080 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Wave lysarmatur, 120 cm, 4000K
1.080 kr
Til butik
SG Wave lysarmatur, 120 cm, 4000K billede

Produktinformation

Diskret belysning til hverdagens rum Med Wave lysarmatur på 120 cm får du en belysningsløsning, der er skræddersyet til de stille zoner i hverdagen som gangarealer, garderober og lagerrum. Den hvide, pulverlakerede overflade og det enkle design gør armat...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SG Armaturen
Kategori: Lamper & spots
Farve: white
Størrelse: 1220 mm
EAN: 7021981111854
Varenr.: 6246111854
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SG Wave lysarmatur, 120 cm, 4000K
1.080 kr
Til butik
SG Wave lysarmatur, 120 cm, 4000K billede

Produktinformation

SG Wave lysarmatur på 120 cm med neutral hvidt lys nem monteringHer får du et praktisk LED lysarmatur på 120 cm, som giver et behageligt, neutral hvidt lys på 4000K. Armaturet er ideelt til gangarealer, garderober og lagerrum, hvor du har brug for jævn b...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SG Armaturen
Kategori: Belysning
Farve: white
Størrelse: 1220 mm
EAN: 7021981111854
Varenr.: 6246111854
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Wave lysarmatur, 120 cm, 4000K
1.099 kr
Til butik
SG Wave lysarmatur, 120 cm, 4000K billede

Produktinformation

Wave LED-lysarmatur med blændingsfrit lys til indendørs rum Skab trygge og indbydende omgivelser med dette Wave LED-lysarmatur på 120 cm, der forener funktionelt lys med et enkelt, diskret design. Armaturet er udviklet til indendørs brug i rum med lav akt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SG Armaturen
Kategori: Arbejdslamper
Farve: white
Størrelse: 1220 mm
EAN: 7021981111854
Varenr.: 6246111854
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
WAVE 1200 HVID 42W LED 4000K
1.181,63 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Armatur Wave 1200 LED 42W 840, hvid, IP44
1.229 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
SG Wave lysarmatur, 120 cm, 4000K
1.268 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wave 1200 Hv 42w Led 4000k
1.268 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SG Armaturen Wave 1200 hvid 42W LED 4000K
1.566 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Armatur Wave 1200 LED 42W 840, hvid, IP44 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Armatur Wave 1200 LED 42W 840, hvid, IP44 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK1.080 kr1.080 krKøb
2LavprisVVS1.080 kr1.080 krKøb
3Greenline1.099 kr1.099 krKøb
4EL-GROSSISTEN1.181,63 kr1.181,63 krKøb
5CS MEGASTORE DK1.229 kr1.229 krKøb
6LavprisEl1.268 kr1.268 krKøb
7Elvvs.dk1.268 kr1.268 krKøb
8Proshop DK1.566 kr1.566 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Armatur Wave 1200 LED 42W 840, hvid, IP44

PriceData har fulgt prisen på Armatur Wave 1200 LED 42W 840, hvid, IP44 i 173 dage. Laveste pris i perioden er 925 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 1.566 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.197 kr.

Den nuværende pris på 1.080 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Armatur Wave 1200 LED 42W 840, hvid, IP44. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Armatur Wave 1200 LED 42W 840, hvid, IP44 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 20261.080 kr91 kr (9%)
17. maj 2026989 kr240 kr (20%)
16. maj 20261.229 kr240 kr (24%)
9. maj 2026989 kr44 kr (5%)
8. maj 2026945 kr20 kr (2%)
24. apr. 2026925 kr64 kr (6%)
23. apr. 2026989 kr64 kr (7%)
19. apr. 2026925 kr142 kr (13%)
17. apr. 20261.067 kr90,51 kr (8%)
15. apr. 20261.157,51 kr119,49 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret