Gå til hovedindhold

SG Armaturen Vægarmatur Metro 1x4,5W LED 2700K sort (ned)

SG ArmaturenEludstyrEAN: 7021986146912
Pris fra 759 krtil 1.180 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 421 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 745 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Vægarmatur Metro 1x4,5W LED 2700K sort (ned) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 759 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
SG Metro udendørs væglampe, 2700K, sort
759 kr
Til butik
SG Metro udendørs væglampe, 2700K, sort billede

Produktinformation

Rund udendørs væglampe af norsk kvalitet Denne væglampe er fra SG's Metro-serie og er et sikkert valg for dig, der ønsker holdbarhed og et stilrent look i din udendørs belysning. Nedadrettet og dæmpbar belysning i varme toner Væglampen er med nedadret...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SG Armaturen
Kategori: Udendørslamper
Farve: black
Størrelse: 120x90x147 mm
EAN: 7021986146912
Varenr.: 6243146916
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SG Armaturen Metro Mat-Sort 4,5W LED 2700K
774 kr
Til butik
SG Armaturen Metro Mat-Sort 4,5W LED 2700K billede

Produktinformation

Metro Mat-Sort 4,5W LED 2700K Produkt beskrivelse: Stil rent væg armatur som giver et flot ned lys. Udskiftelig lyskilde(inkl). Udført i pulverlakeret trykstøbt aluminum med glas afskærmning, Mulighed for både synlig og skjult tilslutning, og stik forbindelse imellem vægbeslag og armatur. Vægbeslag med klemmer for videre fortrådning. Produktfamilie:...

Produktspecifikationer

Mærke: SG Armaturen
Kategori: Lamper
Artikel nr.: 614691
EAN: 7021986146912
Varenr.: 2753559
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Metro udendørs væglampe, 2700K, sort
829 kr
Til butik
SG Metro udendørs væglampe, 2700K, sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SG Armaturen
Kategori: Udendørslamper
Farve: black
Størrelse: 120x90x147 mm
EAN: 7021986146912
Varenr.: 6243146916
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
METRO NED 1X4,5W LED SORT 230V
903,08 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Metro mat-sort 4,5w led 2700k
906 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Vægarmatur Metro 1x4,5W LED 2700K sort (ned)
1.052 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Metro udendørs væglampe, 2700K, sort
1.180 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vægarmatur Metro 1x4,5W LED 2700K sort (ned) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vægarmatur Metro 1x4,5W LED 2700K sort (ned) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl759 kr759 krKøb
2Proshop DK774 kr813 krKøb
3Greenline829 kr829 krKøb
4EL-GROSSISTEN903,08 kr903,08 krKøb
5Elvvs.dk906 kr906 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.052 kr1.052 krKøb
7BilligVVS DK1.180 kr1.180 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Vægarmatur Metro 1x4,5W LED 2700K sort (ned)

PriceData har fulgt prisen på Vægarmatur Metro 1x4,5W LED 2700K sort (ned) i 153 dage. Laveste pris i perioden er 745 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 774 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 758 kr.

Den nuværende pris på 759 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Vægarmatur Metro 1x4,5W LED 2700K sort (ned). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Vægarmatur Metro 1x4,5W LED 2700K sort (ned) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026759 kr15 kr (2%)
30. maj 2026774 kr15 kr (2%)
12. maj 2026759 kr15 kr (2%)
11. maj 2026774 kr15 kr (2%)
8. maj 2026759 kr14 kr (2%)
24. apr. 2026745 kr13 kr (2%)
23. apr. 2026758 kr13 kr (2%)
2. mar. 2026745 kr13 kr (2%)
1. mar. 2026758 kr13 kr (2%)
25. feb. 2026745 kr13 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret