Gå til hovedindhold

Severin Varmluftsborste med Roterande huvud WL 0241 1000W 2 Hastigheter 3 Templägen

SeverinKamme og børsterKeramisk teknologiDaglig hårstylingEAN: 4008146046728

Severin WL 0241 med 1000W effekt og keramisk teknologi. Kombinerer tørring og styling med 2 hastigheder og 3 temperaturniveauer for alle hårtyper. Læs mere

Pris fra 260,73 krtil 655 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 394,27 kr (60% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Severin Varmluftsborste med Roterande huvud WL 0241 1000W 2 Hastigheter 3 Templägen og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 260.73 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Severin WL 0241 Varmluftsbørste
260,73 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SEVERIN Hårtørrer Self-rotating hot air brush - 1000 W
326 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Severin Varmluftsborste med Roterande huvud WL 0241 1000W 2 Hastigheter 3 Templägen
-16%359 kr
Før 429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Severin Hot Air Brush self rotating
395 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Varmluftbørste, roterende hoved, 1000W, 2 hastigheder
-13%449 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Severin WL 0241 Warmluftbürste
655 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Severin Varmluftsborste med Roterande huvud WL 0241 1000W 2 Hastigheter 3 Templägen koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Severin Varmluftsborste med Roterande huvud WL 0241 1000W 2 Hastigheter 3 Templägen koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK260,73 kr299,73 krKøb
2Proshop DK326 kr365 krKøb
3Teknikproffset DK359 kr418 krKøb
4Lyko DK395 kr395 krKøb
5Estore DK449 kr449 krKøb
6CompuMail DK655 kr655 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Severin WL 0241 Varmluftsbørste

Severin

Severin WL 0241 med 1000W effekt og keramisk teknologi. Kombinerer tørring og styling med 2 hastigheder og 3 temperaturniveauer for alle hårtyper.

• varmebørste
• hårbørste
• styling børste
• severin børste
• hårstyling værktøj
• varmluftsbørste
• hair brush
• Daglig hårstyling
• Keramisk teknologi

Beskrivelse

Severin WL 0241 Varmluftsbørste er det professionelle valg til effektiv hårstyling hjemme. Med kraftfulde 1000W effekt og keramisk teknologi sikrer denne elektriske varmebørste jævn varmefordeling og salonlignende resultater. Vælg mellem 2 hastigheder og 3 temperaturniveauer via den justerbare termostat for at tilpasse stylingen til din hårtype. Den elegante sorte finish og intuitive betjening gør den nem at bruge til daglig. Det 1,8 meter lange kabel giver fleksibilitet under stylingen, mens den kombinerede tørre- og formningsfunktion sparer tid. Perfekt til at skabe volumen ved rødderne, bløde bølger eller glat finish.

Specifikationer

farve:Sort
effekt:1000 W
display:Nej
stiktype:EU-stik
materiale:Plastik
teknologi:Keramisk
termostat:Justerbar
hastigheder:2
kabellængde:1,8 m
automatisk_sluk:Nej
strømforsyning:Elektrisk netværk
temperaturniveauer:3

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Har varmebørsten automatisk sluk?

Nej, Severin WL 0241 har ikke automatisk sluk-funktion, så du skal huske at slukke den manuelt efter brug.

Hvor mange temperatur- og hastighedsindstillinger er der?

Der er 3 temperaturniveauer og 2 hastigheder med justerbar termostat, så du kan tilpasse stylingen til din hårtype.

Er børsten velegnet til alle hårtyper?

Ja, med 3 temperaturniveauer og 2 hastigheder kan den bruges til alt fra glat til tekstureret hår med den rette indstilling.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Severin Varmluftsborste med Roterande huvud WL 0241 1000W 2 Hastigheter 3 Templägen

PriceData har fulgt prisen på Severin Varmluftsborste med Roterande huvud WL 0241 1000W 2 Hastigheter 3 Templägen i 177 dage. Laveste pris i perioden er 260,73 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 409 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 371 kr.

Den nuværende pris på 260,73 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Severin Varmluftsborste med Roterande huvud WL 0241 1000W 2 Hastigheter 3 Templägen. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Severin Varmluftsborste med Roterande huvud WL 0241 1000W 2 Hastigheter 3 Templägen de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026260,73 kr94,27 kr (27%)
1. maj 2026355 kr3 kr (1%)
30. apr. 2026358 kr7 kr (2%)
17. apr. 2026351 kr7 kr (2%)
18. mar. 2026358 kr7 kr (2%)
3. mar. 2026351 kr17 kr (5%)
18. feb. 2026368 kr6 kr (2%)
13. feb. 2026374 kr6 kr (2%)
8. feb. 2026368 kr6 kr (2%)
31. jan. 2026374 kr6 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret