Gå til hovedindhold

SEVERIN S'POWER HV 7140 Støvsuger Håndmodel 0.1liter Sort/hvid

SeverinLyd – tilbehørEAN: 4008146043086
Pris fra 556 krtil 999 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 443 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 522 kr 17. apr.

Sammenlign priser på SEVERIN S'POWER HV 7140 Støvsuger Håndmodel 0.1liter Sort/hvid og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 556 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Severin HV 7140 Støvsuger 0,2l Sort
556 kr
Til butik
Severin HV 7140 Støvsuger 0,2l Sort billede

Produktinformation

Severin HV 7140. Rengøringstype: Dry, Motoreffekt: 120 W, Støjniveau: 79 dB. Støvbeholder type: Poseløs, Produktfarve: Sort, Hvid, Kapacitet, beskidt, tørt: 0,2 L. Ledningslængde: 1,7 m. Strømkilde: Batteri, Kørselstid: 30 min., Opladningstid: 4 t. Vægt: 800 g, Bredde: 80 mm, Dybde: 70 mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 7140
EAN: 4008146043086
Varenr.: 1001838339
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SEVERIN HV 7140 håndstøvsuger - sort/hvid, poseløs
-1%709 kr
Før 719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SEVERIN HV 7140 håndstøvsuger - sort/hvid, poseløs billede

Produktinformation

Fordele ved håndstøvsuger til hurtig rengøringSEVERIN HV 7140 er en slank og let håndstøvsuger, perfekt til hurtige oprydninger i hjemmet, bilen eller på kontoret. Den poseløse beholder på 0,2 l gør det nemt at tømme støv og krummer, mens den kompakte ladestation holder alt samlet og klar til brug.Praktisk kraft i hverdagenMed en motor på 120 W og op til 30 minutters driftstid klarer du små spild og svært tilgængelige kroge uden besvær. Lithium-ion batteriet på 10,8 V lades fuldt op på 4 timer og leverer stabil ydeevne. Den lave vægt på 0,8 kg gør den behagelig at bruge, og det poseløse system sparer dig for udgifter til poser.Produkttype: HåndstøvsugerRengøring: TørMotor: 120 WStøvbeholder: 0,2 l, poseløsBatteri: 10,8 V Li-ion, 2 AhDriftstid: Op til 30 min (10 min ved høj hastighed med motoriseret børste)Opladningstid: 4 tLydniveau: 79 dBDimensioner: H 44 cm × B 8 cm × D 7 cmVægt: 0,8 kgStrømkilde: BatteriLedningslængde til ladning: 1,7 mPakkens mål: H 47 cm × B 12 cm × D 10 cm; vægt 1,2 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Severin
Kategori: Støvsugere
Vægt: 1.24g
EAN: 4008146043086
Varenr.: 2115312
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SEVERIN Stangstøvsuger S'POWER HV 7140
717 kr
Til butik
SEVERIN Stangstøvsuger S'POWER HV 7140 billede

Produktinformation

- Genopladelig håndstøvsuger - Driftstid op til 30 min - Filtre, der er nemme at rengøre - Motoreffekt: 120W - 2 forskellige dyser - 2 forskellige hastigheder - Ladestation - Støjniveau: 79dB Håndstøvsuger i et nyt stilfuldt slankt design med en vægt på kun 500 gram. Med en lang driftstid på op til 30 minutter på en enkelt opladning kan du nemt rengøre dine sofaer, biler og andre overflader, som den almindelige støvsuger ikke kan nå. Støvsugeren leveres med to forskellige dyser og en ladestation for nem opbevaring. Den er også nem at tømme og har både en støvbeholder og et filter for nem rengøring. Med denne håndstøvsuger kan du nemt holde dit hjem rent og friskt uden at skulle slæbe rundt på en tung støvsuger. Den digitale motor giver nok strøm til at imødekomme alle dine rengøringsbehov, samtidig med at støjniveauet holdes behageligt. Så hvis du vil have en kraftfuld og alsidig håndstøvsuger, der kan klare alle dine rengøringsbehov, er dette det perfekte valg for dig. Bestil din nye lette og slanke håndstøvsuger i dag, og oplev selv forskellen!

Produktspecifikationer

Mærke: SEVERIN
Kategori: Haandstoevsuger
Artikel nr.: 7140
EAN: 4008146043086
Varenr.: 3357977
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SEVERIN HV 7140 håndstøvsuger - sort/hvid, poseløs
-1%729 kr
Før 739 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Severin Handdammsugare HV7140 2200mha Li-Ion Hög effekt
-16%783 kr
Før 929 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Håndstøvsuger 120W 2200mha Li-Ion HV7140
-13%999 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SEVERIN S'POWER HV 7140 Støvsuger Håndmodel 0.1liter Sort/hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SEVERIN S'POWER HV 7140 Støvsuger Håndmodel 0.1liter Sort/hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK556 kr556 krKøb
2Boligcenter DK709 kr709 krKøb
3Proshop DK717 kr756 krKøb
4Vivas DK729 kr808 krKøb
5Teknikproffset DK783 kr842 krKøb
6Estore DK999 kr999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SEVERIN S'POWER HV 7140 Støvsuger Håndmodel 0.1liter Sort/hvid

PriceData har fulgt prisen på SEVERIN S'POWER HV 7140 Støvsuger Håndmodel 0.1liter Sort/hvid i 181 dage. Laveste pris i perioden er 522 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 887 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 723 kr.

Den nuværende pris på 556 kr er 23% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for SEVERIN S'POWER HV 7140 Støvsuger Håndmodel 0.1liter Sort/hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for SEVERIN S'POWER HV 7140 Støvsuger Håndmodel 0.1liter Sort/hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026556 kr24 kr (5%)
17. maj 2026532 kr5 kr (1%)
9. maj 2026527 kr5 kr (1%)
17. apr. 2026522 kr7 kr (1%)
26. mar. 2026529 kr11 kr (2%)
9. mar. 2026540 kr22 kr (4%)
24. jan. 2026562 kr154 kr (22%)
19. jan. 2026716 kr171 kr (19%)
15. jan. 2026887 kr21 kr (2%)
12. jan. 2026866 kr75 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret