Gå til hovedindhold

Sengetøj 140x200 cm - 100% Damaskvævet bomuldssatin - Södahl Noble - Brun

SödahlSengetøjEAN: 5722000327950
Pris fra 295 krtil 599,95 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 304,95 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 286 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Sengetøj 140x200 cm - 100% Damaskvævet bomuldssatin - Södahl Noble - Brun og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 295 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Kisana.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Södahl NOBLE Sengetøj Bomuldssatin 140x200 Taupe
295 kr
Til butik
Södahl NOBLE Sengetøj Bomuldssatin 140x200 Taupe billede

Produktinformation

Skab en varm og lækker atmosfære i dit soveværelse med Södahl Noble sengesæt i 100% bomuldssatin. Dette eksklusive sengesæt kombinerer komfort, stil og praktisk funktionalitet både dyne- og pudebetræk har praktisk lynlås, som gør det nemt at skifte og ho...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Södahl
Kategori: Sengetøj
Farve: Stribet, Brun
EAN: 5722000327950
Varenr.: 52000641253714
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Södahl - Noble Sengetøj 140 x 200 cm Taupe
-51%296 kr
Før 599,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Södahl - Noble Sengetøj 140 x 200 cm Taupe billede

Produktinformation

100 % bomuld damaskvævning med praktisk lynlås i pude- og dynebetræk Taupe Pudebetræk 60 x 63 cm OEKO-TEX STANDARD 100 10.HBD.77946 Hohenstein HTTI Sengetøj 140x200 Noble Taupe Design: SödahlStørrelse: 140x200 cmMateriale: 100% Satinvævet bomuld

Produktspecifikationer

Mærke: Södahl
EAN: 5722000327950
Varenr.: SO32795
Gå til Shopdyner
TrustScore 5 ud af 54,7
Sengetøj 140x200 cm - 100% Damaskvævet bomuldssatin - Södahl Noble - Brun
599,95 kr
Til butik
Sengetøj 140x200 cm - 100% Damaskvævet bomuldssatin - Södahl Noble - Brun billede

Produktinformation

Dynebetræk: 140x200 cm Pudebetræk: 1 stk. á 60x63 cm Materiale: 100% damaskvævede bomuldssatin Vævning: Ekstra fin 215TC damaskvævet (Thread count = antal tråde pr. kvadrattomme) Farve: Brun Design: Noble Brand: Södahl Lukning: Dyne- og pudebetræ

Produktspecifikationer

Mærke: Södahl
Kategori: Sengetøj
EAN: 5722000327950
Varenr.: 32795-1
Gå til Dynezonen
TrustScore 5 ud af 54,6
Sengetøj 140x200 cm - 100% Damaskvævet bomuldssatin - Södahl Noble - Brun
599,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengetøj 140x200 cm - 100% Damaskvævet bomuldssatin - Södahl Noble - Brun koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengetøj 140x200 cm - 100% Damaskvævet bomuldssatin - Södahl Noble - Brun koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Kisana.dk295 kr295 krKøb
2Rikki Tikki Shop296 kr296 krKøb
3Shopdyner599,95 kr599,95 krKøb
4Dynezonen599,95 kr599,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sengetøj 140x200 cm - 100% Damaskvævet bomuldssatin - Södahl Noble - Brun

PriceData har fulgt prisen på Sengetøj 140x200 cm - 100% Damaskvævet bomuldssatin - Södahl Noble - Brun i 182 dage. Laveste pris i perioden er 286 kr (registreret d. 22. februar 2026), højeste er 301 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 295 kr.

Den nuværende pris på 295 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Sengetøj 140x200 cm - 100% Damaskvævet bomuldssatin - Södahl Noble - Brun. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Sengetøj 140x200 cm - 100% Damaskvævet bomuldssatin - Södahl Noble - Brun de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026295 kr1 kr (0%)
11. maj 2026296 kr1 kr (0%)
1. maj 2026295 kr9 kr (3%)
18. apr. 2026286 kr9 kr (3%)
17. apr. 2026295 kr9 kr (3%)
22. feb. 2026286 kr9 kr (3%)
12. jan. 2026295 kr4,95 kr (2%)
11. jan. 2026299,95 kr4,95 kr (2%)
30. dec. 2025295 kr4,95 kr (2%)
10. dec. 2025299,95 kr1,05 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret