Gå til hovedindhold

vidaXL Sengeramme Uden Madras Stof Mørkegrå - 35 cm / 140 x 190 cm

vidaXLSenge og sengerammerEAN: 8720287236153
Pris fra 809 krtil 1.349 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 540 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 759 kr 31. mar.

Sammenlign priser på Sengeramme Uden Madras Stof Mørkegrå - 35 cm / 140 x 190 cm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 809 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sengeramme uden madras 140x190 cm stof mørkegrå
809 kr
Til butik
Sengeramme uden madras 140x190 cm stof mørkegrå billede

Produktinformation

Få bedre søvn ved hjælp af denne sengeramme! Den er et glimrende supplement til ethvert soveværelse. Slidstærkt stof: Stoffet har et enkelt og rent look, og det er både åndbart og slidstærkt.Støttende ben: Sengen understøttes af robuste ben, som giver stabilitet, sikkerhed og robusthed.Lameller i krydsfiner: Lamellerne i krydsfiner giver god vægtfordeling, hvilket sikrer, at madrassen forbliver, hvor den skal, også selvom du vender og drejer dig i løbet af natten. Godt at vide:En madras medfølger ikke. Vi tilbyder dog et bredt udvalg af madrasser. Du kan finde en matchende madras i vores webshop. Farve: MørkegråMateriale: Stof (100 % polyester), krydsfiner, konstrueret træProduktmål: 193 x 140 x 35 cm (L x B x H)Passer til madrasstørrelse: 140 x 190 cm (B x L) (madras medfølger ikke)...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 24.2g
EAN: 8720287236153
Varenr.: 572285
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Sengeramme uden madras 140x190 cm stof mørkegrå
829 kr
Til butik
Sengeramme uden madras 140x190 cm stof mørkegrå billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 24.2g
EAN: 8720287236153
Varenr.: 572285
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Boxspring sengeramme 140x190 cm stof mørkegrå
875,16 kr
Til butik
Boxspring sengeramme 140x190 cm stof mørkegrå billede

Produktinformation

Få bedre søvn ved hjælp af denne boxspring sengeramme! Den er et glimrende supplement til ethvert soveværelse. Slidstærkt stof: Stoffet har et enkelt og rent look, og det er både åndbart og slidstærkt. Støttende ben: Sengen understøttes af robuste ben, s...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: vidaXL
Kategori: Senge & sengeramme
EAN: 8720287236153
Varenr.: 10222405517641
Gå til vidaXL DK
TrustScore 3 ud af 52,7
vidaXL Boxspring sengeramme 140x190 cm stof mørkegrå
881 kr
Til butik
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Sengeramme Uden Madras Stof Mørkegrå - 35 cm / 140 x 190 cm
1.349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengeramme Uden Madras Stof Mørkegrå - 35 cm / 140 x 190 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengeramme Uden Madras Stof Mørkegrå - 35 cm / 140 x 190 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK809 kr809 krKøb
2Livera DK829 kr898 krKøb
3DesignShoppen875,16 kr875,16 krKøb
4vidaXL DK881 kr881 krKøb
5BoligRetning1.349 kr1.349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sengeramme Uden Madras Stof Mørkegrå - 35 cm / 140 x 190 cm

PriceData har fulgt prisen på Sengeramme Uden Madras Stof Mørkegrå - 35 cm / 140 x 190 cm i 158 dage. Laveste pris i perioden er 759 kr (registreret d. 4. februar 2026), højeste er 889 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 815 kr.

Den nuværende pris på 809 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 13 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Sengeramme Uden Madras Stof Mørkegrå - 35 cm / 140 x 190 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Sengeramme Uden Madras Stof Mørkegrå - 35 cm / 140 x 190 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 2026809 kr50 kr (6%)
3. maj 2026859 kr50 kr (6%)
22. apr. 2026809 kr50 kr (6%)
21. apr. 2026859 kr50 kr (6%)
15. apr. 2026809 kr20 kr (3%)
9. apr. 2026789 kr66 kr (8%)
8. apr. 2026855 kr66 kr (8%)
2. apr. 2026789 kr30 kr (4%)
31. mar. 2026759 kr63 kr (8%)
30. mar. 2026822 kr63 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret