Gå til hovedindhold

vidaXL Sengeramme Uden Madras Fløjl Mørkeblå - 25 cm / 140 x 200 cm

vidaXLSenge og sengerammerEAN: 8720287234371
Pris fra 709 krtil 949 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 240 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 649 kr 31. mar.

Sammenlign priser på Sengeramme Uden Madras Fløjl Mørkeblå - 25 cm / 140 x 200 cm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 709 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sengeramme uden madras Mørkeblå 140x200 cm Fløjl
-29%709 kr
Før 999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengeramme uden madras Mørkeblå 140x200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Få bedre søvn ved hjælp af denne sengeramme! Den er et glimrende supplement til ethvert soveværelse. Blød fløjl: Fløjl er et blødt og luksuriøst stof, der er kendetegnet ved dets tætte og jævne fibre. Fløjlsstof er blødt og komfortabelt at røre ved.Støttende ben: Sengen understøttes af robuste ben, som giver stabilitet, sikkerhed og robusthed.Lameller i krydsfiner: Lamellerne i krydsfiner giver god vægtfordeling, hvilket sikrer, at madrassen forbliver, hvor den skal, også selvom du vender og drejer dig i løbet af natten. Godt at vide:En madras medfølger ikke. Vi tilbyder dog et bredt udvalg af madrasser. Du kan finde en matchende madras i vores webshop. Farve: MørkeblåMateriale: Fløjl (100 % polyester), krydsfiner, konstrueret træProduktmål: 203 x 140 x 25 cm (L x B x H)Passer til madrasstørrelse: 140 x 200 cm (B x L) (madras medfølger ikke)...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 24g
EAN: 8720287234371
Varenr.: 570047
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Sengeramme uden madras Mørkeblå 140x200 cm Fløjl
-28%729 kr
Før 1.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengeramme uden madras Mørkeblå 140x200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 24g
EAN: 8720287234371
Varenr.: 570047
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Boxspring sengeramme Mørkeblå 140x200 cm Fløjl
742,17 kr
Til butik
Boxspring sengeramme Mørkeblå 140x200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Få bedre søvn ved hjælp af denne boxspring sengeramme! Den er et glimrende supplement til ethvert soveværelse. Blød fløjl: Fløjl er et blødt og luksuriøst stof, der er kendetegnet ved dets tætte og jævne fibre. Fløjlsstof er blødt og komfortabelt at røre...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: vidaXL
Kategori: Senge & sengeramme
EAN: 8720287234371
Varenr.: 10222381859145
Gå til vidaXL DK
TrustScore 3 ud af 52,7
vidaXL Boxspring sengeramme Mørkeblå 140x200 cm Fløjl
747 kr
Til butik
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Sengeramme Uden Madras Fløjl Mørkeblå - 25 cm / 140 x 200 cm
-21%949 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengeramme Uden Madras Fløjl Mørkeblå - 25 cm / 140 x 200 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengeramme Uden Madras Fløjl Mørkeblå - 25 cm / 140 x 200 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK709 kr709 krKøb
2Livera DK729 kr798 krKøb
3DesignShoppen742,17 kr742,17 krKøb
4vidaXL DK747 kr747 krKøb
5BoligRetning949 kr949 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sengeramme Uden Madras Fløjl Mørkeblå - 25 cm / 140 x 200 cm

PriceData har fulgt prisen på Sengeramme Uden Madras Fløjl Mørkeblå - 25 cm / 140 x 200 cm i 180 dage. Laveste pris i perioden er 609 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 809 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 700 kr.

Den nuværende pris på 709 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Sengeramme Uden Madras Fløjl Mørkeblå - 25 cm / 140 x 200 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Sengeramme Uden Madras Fløjl Mørkeblå - 25 cm / 140 x 200 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026709 kr10 kr (1%)
4. maj 2026719 kr64 kr (8%)
3. maj 2026783 kr64 kr (9%)
22. apr. 2026719 kr59 kr (8%)
21. apr. 2026778 kr59 kr (8%)
9. apr. 2026719 kr40 kr (5%)
8. apr. 2026759 kr40 kr (6%)
2. apr. 2026719 kr70 kr (11%)
31. mar. 2026649 kr31 kr (5%)
30. mar. 2026680 kr31 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret