Gå til hovedindhold

Boligcenter Sengeramme Med Madras Med Madras Sort 140 X 190 Cm Kunstlæder

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721158210951
Pris fra 3.499 krtil 4.499 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.000 kr (22% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sengeramme Med Madras Med Madras Sort 140 X 190 Cm Kunstlæder og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3499 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Sort 140 x 190 cm Kunstlæder
-27%3.499 kr
Før 4.798 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Sort 140 x 190 cm Kunstlæder billede

Produktinformation

Denne moderne boks-madras seng blander stil og funktionalitet og skaber et indbydende midtpunkt i soveværelset. Den har et enkelt design med rene linjer, der passer nemt ind i enhver moderne indretning. Indhyllet i kunstlæder med blød skumfyldning, byder sengen på både flot udseende og behagelig komfort - et perfekte valg for dem, der ønsker en god kombi af form og funktion i deres soveområde. Kvalitetsmaterialer: Gennemført i kunstlæder og har en træramme, der både ser godt ud og holder. De valgte materialer gør den holdbar og nem at passe på, så du kan nyde sengens stil i lang tid uden besvær.Fuld komfort: Den pocketed coil-madras med skumfyldning giver en behagelig medium fasthed og støtte. Den tilpasser sig alle sovestile, uanset om du ligger på ryggen, maven eller siden, og reducerer dermed forstyrrelser fra en partner, så du kan få kvalitetssøvn hver nat.Justerbarhed: Senegavlen har to højdeindstillinger, så du kan justere den til dine præferencer. Dette sikrer, at du kan tilpasse sengen til den ønskede højde, hvilket giver dig mere komfort og tilfredshed med din seng.Stilfuld belysning: Med de indbyggede LED-strips får rummet en fed atmosfære. De kan placeres, som du vil, så du har fleksible muligheder for at skabe den perfekte belysning til afslapning eller læsning uden at forstyrre ræfters ro.Montering & vedligeholdelse: Montering kræver to personer med en skruetrækker. For at forlænge sengens levetid skal du rengøre den med en tør klud og undgå hårde kemikalier. Denne enkle pleje rutine holder sengen flot i mange år. Farve: SortMateriale: KunstlæderRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 193 x 143 x 88 cm (L x B x H)Madras størrelse: Kort dobbeltseng (140 cm x 190 cm eller 55" x 75")Maks. vægt: 280 kgHar spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2SlidstærkHovedg...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 61.68g
EAN: 8721158210951
Varenr.: 1643276
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Sort 140 x 190 cm Kunstlæder
-27%3.520 kr
Før 4.818 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Sort 140 x 190 cm Kunstlæder billede

Produktinformation

Denne moderne boks-madras seng blander stil og funktionalitet og skaber et indbydende midtpunkt i soveværelset. Den har et enkelt design med rene linjer, der passer nemt ind i enhver moderne indretning. Indhyllet i kunstlæder med blød skumfyldning, byder sengen på både flot udseende og behagelig komfort - et perfekte valg for dem, der ønsker en god kombi af form og funktion i deres soveområde. Kvalitetsmaterialer: Gennemført i kunstlæder og har en træramme, der både ser godt ud og holder. De valgte materialer gør den holdbar og nem at passe på, så du kan nyde sengens stil i lang tid uden besvær.Fuld komfort: Den pocketed coil-madras med skumfyldning giver en behagelig medium fasthed og støtte. Den tilpasser sig alle sovestile, uanset om du ligger på ryggen, maven eller siden, og reducerer dermed forstyrrelser fra en partner, så du kan få kvalitetssøvn hver nat.Justerbarhed: Senegavlen har to højdeindstillinger, så du kan justere den til dine præferencer. Dette sikrer, at du kan tilpasse sengen til den ønskede højde, hvilket giver dig mere komfort og tilfredshed med din seng.Stilfuld belysning: Med de indbyggede LED-strips får rummet en fed atmosfære. De kan placeres, som du vil, så du har fleksible muligheder for at skabe den perfekte belysning til afslapning eller læsning uden at forstyrre ræfters ro.Montering & vedligeholdelse: Montering kræver to personer med en skruetrækker. For at forlænge sengens levetid skal du rengøre den med en tør klud og undgå hårde kemikalier. Denne enkle pleje rutine holder sengen flot i mange år. Farve: SortMateriale: KunstlæderRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 193 x 143 x 88 cm (L x B x H)Madras størrelse: Kort dobbeltseng (140 cm x 190 cm eller 55" x 75")Maks. vægt: 280 kgHar spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighedermed madrasMadrasmateriale: KunstlæderLystype: Led-stripsForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1x Sengestel: 203 x 123 x 25 cm (LxWxH)1x Madras: 200 x 120 x 20 cm (LxWxH)1x Madras topper: 200 x 120 x 5 cm (LxWxH)1x LED hovedgærde: 100 x 5 x 88/98 cm (LxWxH)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 190 cm
Vægt: 61.68g
EAN: 8721158210951
Varenr.: 1643276
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Sort 140 x 190 cm Kunstlæder
-27%3.520 kr
Før 4.818 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Sort 140 x 190 cm Kunstlæder billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 190 cm
Vægt: 61.68g
EAN: 8721158210951
Varenr.: 1643276
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Sengeramme Med Madras Med Madras Sort 140 X 190 Cm Kunstlæder
-10%4.499 kr
Før 4.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengeramme Med Madras Med Madras Sort 140 X 190 Cm Kunstlæder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengeramme Med Madras Med Madras Sort 140 X 190 Cm Kunstlæder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK3.499 kr3.499 krKøb
2Livera DK3.520 kr3.589 krKøb
3Vivas DK3.520 kr3.589 krKøb
4BoligRetning4.499 kr4.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sengeramme Med Madras Med Madras Sort 140 X 190 Cm Kunstlæder

PriceData har fulgt prisen på Sengeramme Med Madras Med Madras Sort 140 X 190 Cm Kunstlæder i 134 dage. Laveste pris i perioden er 3.299 kr (registreret d. 28. januar 2026), højeste er 3.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.381 kr.

Den nuværende pris på 3.499 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Sengeramme Med Madras Med Madras Sort 140 X 190 Cm Kunstlæder. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Sengeramme Med Madras Med Madras Sort 140 X 190 Cm Kunstlæder de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20263.499 kr90 kr (3%)
4. feb. 20263.409 kr110 kr (3%)
2. feb. 20263.299 kr110 kr (3%)
1. feb. 20263.409 kr110 kr (3%)
31. jan. 20263.299 kr110 kr (3%)
29. jan. 20263.409 kr110 kr (3%)
28. jan. 20263.299 kr110 kr (3%)
22. jan. 20263.409 kr10 kr (0%)
21. jan. 20263.399 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret