Gå til hovedindhold

Sea Sonic Electronics Seasonic G12 GC 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 672 krtil 799 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 127 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 597 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Seasonic G12 GC 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 672 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seasonic G12 GC 850W (2024) Strømforsyning ATX2.3 850Watt 80 PLUS Gold
672 kr
Til butik
Seasonic G12 GC 850W (2024) Strømforsyning ATX2.3 850Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

Seasonic G12 GC 850W (2024) - Strømforsyning (intern) - ATX / EPS - 80 PLUS Gold - ATX2.3 - AC 100-240 V - 850 Watt

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SSP-850RT2
EAN: 4711173878544
Varenr.: 1002429525
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seasonic - Strømforsyning (intern)
685 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seasonic G12 GC 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Gold certified
714 kr
Til butik
Seasonic G12 GC 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 2.31, 80 plus Gold, 120mm blæser sleeve bearing leje, aktiv PFC, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 6 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, tynde kabler, farve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seasonic
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: SSP-850RT2
EAN: 4711173878544
Varenr.: 3317194
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning PC Seasonic G12 GC 850W 80 PLUS Gold (ATX2.3)
-10%749 kr
Før 829 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning PC Seasonic G12 GC 850W 80 PLUS Gold (ATX2.3)
-9%769 kr
Før 849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seasonic G12 GC 850W (2024) Strømforsyning ATX2.3 850Watt 80 PLUS Gold
799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic G12 GC 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic G12 GC 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK672 kr672 krKøb
2CS MEGASTORE DK685 kr724 krKøb
3Proshop DK714 kr753 krKøb
4Boligcenter DK749 kr749 krKøb
5Vivas DK769 kr838 krKøb
6Ultrashop799 kr799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seasonic G12 GC 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Seasonic G12 GC 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Gold certified i 179 dage. Laveste pris i perioden er 595 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 727 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 641 kr.

Den nuværende pris på 672 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for Seasonic G12 GC 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for Seasonic G12 GC 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026672 kr7 kr (1%)
19. maj 2026665 kr6 kr (1%)
18. maj 2026659 kr6 kr (1%)
17. maj 2026665 kr1 kr (0%)
15. maj 2026664 kr7 kr (1%)
14. maj 2026671 kr2 kr (0%)
13. maj 2026673 kr3 kr (0%)
12. maj 2026670 kr7 kr (1%)
11. maj 2026663 kr6 kr (1%)
10. maj 2026657 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret