Gå til hovedindhold

Sea Sonic Electronics Seasonic CORE GX 850 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt

Pris fra 659 krtil 1.059 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 400 kr (38% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Seasonic CORE GX 850 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 659 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seasonic Core GX-850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
659 kr
Til butik
Seasonic Core GX-850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 120mm blæser fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seasonic
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: SRP-CGX851-A5A32SF
EAN: 4711173878476
Varenr.: 3317310
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seasonic CORE GX 850 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt
920 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seasonic Core GX 850 Watt ATX 3.1 80+ GOLD Fully Modular Strømforsyning
941 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning Seasonic Core GX 850 W ATX 3.1 80+ Gold fuld modulær
-17%959 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning Seasonic Core GX 850 W ATX 3.1 80+ Gold fuld modulær
-16%979 kr
Før 1.169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seasonic Core GX 850 Watt ATX 3.1 80+ GOLD Fully Modular Strømforsyning
1.059 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic CORE GX 850 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic CORE GX 850 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK659 kr698 krKøb
2CS MEGASTORE DK920 kr959 krKøb
3CompuMail DK941 kr941 krKøb
4Boligcenter DK959 kr959 krKøb
5Vivas DK979 kr1.048 krKøb
6Ultrashop1.059 kr1.059 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seasonic CORE GX 850 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt

PriceData har fulgt prisen på Seasonic CORE GX 850 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt i 180 dage. Laveste pris i perioden er 659 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 892 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 845 kr.

Den nuværende pris på 659 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Seasonic CORE GX 850 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Seasonic CORE GX 850 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. apr. 2026659 kr146 kr (18%)
21. apr. 2026805 kr146 kr (22%)
11. apr. 2026659 kr233 kr (26%)
10. mar. 2026892 kr93 kr (12%)
24. feb. 2026799 kr93 kr (10%)
22. feb. 2026892 kr20 kr (2%)
13. feb. 2026872 kr20 kr (2%)
7. feb. 2026892 kr20 kr (2%)
6. feb. 2026872 kr20 kr (2%)
2. feb. 2026892 kr20 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret