Gå til hovedindhold

Sea Sonic Electronics Seasonic Core GX-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 489 krtil 849 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 360 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 479 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Seasonic Core GX-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 489 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seasonic Core GX-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
489 kr
Til butik
Seasonic Core GX-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 120mm blæser fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 650 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seasonic
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: SRP-CGX651-A5A32SF
EAN: 4711173878452
Varenr.: 3317327
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seasonic Core GX-650 V2 (2024) Strømforsyning 650Watt
688 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning til PC - Seasonic Core GX-650 V2 650 W (ATX, fuld modulær, 80 PLUS Gold)
-7%769 kr
Før 829 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning til PC - Seasonic Core GX-650 V2 650 W (ATX, fuld modulær, 80 PLUS Gold) billede

Produktinformation

Seasonic CORE GX 650 - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 650 WattSeasonic CORE GX 650-strømforsyningen giver pålidelig ydeevne med en effekt på 650 watt, hvilket gør den velegnet til en lang række systemer. Den er designet til at fungere effektivt inden for et temperaturområde på 0 °C til 50 °C og overholder flere miljøstandarder, hvilket sikrer, at den opfylder kravene til energieffektivitet. Med en MTBF på 100.000 timer er denne strømforsynings holdbarhed og lange levetid bemærkelsesværdig, hvilket giver brugerne ro i sindet.Pålidelig ydeevneSeasonic CORE GX 650-strømforsyningen leverer en stabil effekt på 650 watt, hvilket sikrer, at alle komponenter får den strøm, de skal bruge for at fungere optimalt.Effektiv kølingUdstyret med en 120 mm blæser og Seasonic S2FC-blæserstyring opretholder denne strømforsyning optimale temperaturer, mens den minimerer støj for en behagelig computeroplevelse.Omfattende beskyttelseFunktioner som overstrøms-, overspændings- og kortslutningsbeskyttelse beskytter strømforsyningen og de tilsluttede komponenter mod potentielle skader.Modulær kabelhåndteringDet fuldt modulære design giver mulighed for tilpassede kabelopsætninger, hvilket reducerer rodet i kabinettet og forbedrer luftgennemstrømningen.Overholder miljømæssige kravStrømforsyningen lever op til forskellige miljøstandarder, herunder ENERGY STAR og RoHS, hvilket viser en forpligtelse til bæredygtighed og energieffektivitet.GenereltEnhedstype: Strømforsyning - internPSU formfaktor: ATXSpecifikationsoverensstemmelse: ATX12VStrømenhed80 PLUS certificering: 80 PLUS GoldDetaljer om strømudgangskonnektorer: 1 x strøm 24 pin A...

Produktspecifikationer

Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.96g
EAN: 4711173878452
Varenr.: 1816424
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til PC - Seasonic Core GX-650 V2 650 W (ATX, fuld modulær, 80 PLUS Gold)
-7%789 kr
Før 849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seasonic Core GX-650 V2 (2024) Strømforsyning 650Watt
849 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic Core GX-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic Core GX-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK489 kr528 krKøb
2CompuMail DK688 kr688 krKøb
3Boligcenter DK769 kr769 krKøb
4Vivas DK789 kr858 krKøb
5Ultrashop849 kr849 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seasonic Core GX-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Seasonic Core GX-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 183 dage. Laveste pris i perioden er 479 kr (registreret d. 22. april 2026), højeste er 719 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 670 kr.

Den nuværende pris på 489 kr er 27% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for Seasonic Core GX-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for Seasonic Core GX-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 2026489 kr10 kr (2%)
22. apr. 2026479 kr177 kr (27%)
21. apr. 2026656 kr167 kr (34%)
11. apr. 2026489 kr160 kr (25%)
8. apr. 2026649 kr70 kr (10%)
7. apr. 2026719 kr70 kr (11%)
6. apr. 2026649 kr7 kr (1%)
5. apr. 2026656 kr63 kr (9%)
4. apr. 2026719 kr24 kr (3%)
3. apr. 2026695 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret