Gå til hovedindhold

Sea Sonic Electronics Seasonic Core GX-750W-V2 Strømforsyning 750Watt ATX3.1

Sea Sonic ElectronicsEAN: 4711173878711
Pris fra 748 krtil 1.109 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 361 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 559 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Seasonic Core GX-750W-V2 Strømforsyning 750Watt ATX3.1 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 748 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seasonic Core GX-750W-V2 Strømforsyning 750Watt ATX3.1
748 kr
Til butik
Seasonic Core GX-750W-V2 Strømforsyning 750Watt ATX3.1 billede

Produktinformation

Seasonic Core GX-750W-V2 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 750 Watt - hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SRP-CGX751-A5A32SF-W
EAN: 4711173878711
Varenr.: 1002814624
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seasonic Core GX-750W-V2 Strømforsyning 750Watt ATX3.1
969 kr
Til butik
Seasonic Core GX-750W-V2 Strømforsyning 750Watt ATX3.1 billede

Produktinformation

Seasonic Core GX-750W-V2 Strømforsyning Oplev pålidelig og effektiv strøm med Seasonic Core GX-750W-V2 strømforsyningen. Denne 750 watt ATX 3.1 strømforsyning er designet til at levere stabil og konstant strøm til dine mest krævende komponenter. Med

Produktspecifikationer

Kategori: Strømforsyning (PSU)
EAN: 4711173878711
Varenr.: 124943
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 750 W - Seasonic Core GX 750, hvid
-3%1.089 kr
Før 1.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 750 W - Seasonic Core GX 750, hvid billede

Produktinformation

Stabil ATX strømforsyning på 750 WSeasonic Core GX 750 er en ATX strømforsyning i elegant hvid, designet til at levere pålidelig effekt til din stationære pc. Med 750 W har du solid kapacitet til moderne komponenter og opgraderinger. En gedigen løsning til gaming-, creator- og arbejdsbyg, hvor driftssikkerhed og enkelt design er i fokus.Fordele ved Seasonic Core GXCore-serien er kendt for stabil levering af strøm og et rent, minimalistisk look, der passer i hvide kabinetter. Den er velegnet til standard ATX builds, hvor du ønsker en ren og stødig strømforsyning uden dikkedarer.Type: ATX strømforsyningEffekt: 750 WModel: Core GX 750Farve: HvidMærke: Seasonic...

Produktspecifikationer

Mærke: SeaSonic
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 3.06g
EAN: 4711173878711
Varenr.: 1919114
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 750 W - Seasonic Core GX 750, hvid
-3%1.109 kr
Før 1.139 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic Core GX-750W-V2 Strømforsyning 750Watt ATX3.1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic Core GX-750W-V2 Strømforsyning 750Watt ATX3.1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK748 kr748 krKøb
2Ultrashop969 kr969 krKøb
3Boligcenter DK1.089 kr1.089 krKøb
4Vivas DK1.109 kr1.188 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seasonic Core GX-750W-V2 Strømforsyning 750Watt ATX3.1

PriceData har fulgt prisen på Seasonic Core GX-750W-V2 Strømforsyning 750Watt ATX3.1 i 97 dage. Laveste pris i perioden er 559 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 780 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 692 kr.

Den nuværende pris på 748 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 24% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Seasonic Core GX-750W-V2 Strømforsyning 750Watt ATX3.1. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Seasonic Core GX-750W-V2 Strømforsyning 750Watt ATX3.1 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026748 kr11 kr (1%)
29. maj 2026759 kr21 kr (3%)
28. maj 2026780 kr2 kr (0%)
27. maj 2026778 kr28 kr (4%)
25. maj 2026750 kr2 kr (0%)
22. maj 2026752 kr12 kr (2%)
20. maj 2026740 kr96 kr (15%)
13. maj 2026644 kr42 kr (7%)
8. maj 2026602 kr16 kr (3%)
1. maj 2026618 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret